14 maja 2013

Kącik filmowca - Żądza bankiera (Le capital)

Do kin wchodzi film z września 2012 roku - Le capital. Ponieważ jest mocno powiązany z tematyką rynków finansowych jak i film był całkiem dobry to i wpis na blogu.


Marc Tourneil został właśnie mianowany dyrektorem wielkiego europejskiego banku inwestycyjnego Phenix. Radzi sobie nieźle, ale czy brak skrupułów wystarczy, by zapobiec przejęciu Phenixa przez amerykański kapitał? Tourneil kuszony przez supermodelkę nasłaną przez Amerykanów ucieka się do rozpaczliwych manewrów na pograniczu prawa, przy okazji ujawniając patologiczne mechanizmy światowego rynku i instytucji finansowych. 
"Żądza bankiera" to najnowszy film Costy-Gavrasa, kultowego twórcy thrillerów politycznych, zdobywcy Oscara i Złotej Palmy za film "Z". Scenariusz oparty został na wydanej w 2004 roku powieści Stephane'a Osmonta "Le Capital". W rolach głównych występują Gad Elmaleh ("O północy w Paryżu", "Miłość. Nie przeszkadzać!"), Natacha Régnier ("Wyśnione życie aniołów") oraz Liya Kebede ("Kwiat pustyni", "Dobry agent").

za Gutekfilm.

Zwiastun tutaj - klik.

Recenzja po polsku tutaj, fragment:
Off Plus Camera: Żądza bankiera
Jest lepszy od słynnego „Wall Street”. To najkrótsza recenzja, która przychodzi do głowy tuż po wyjściu z kina z filmu „Żądza bankiera” w reżyserii Constantina Costa-Gavrasa. Oczywiście, amerykańskiemu przebojowi z 1987 roku z niezapomnianą kreacją Michaela Douglasa jako Gordona nie można odmówić wielu zalet, jednak najnowsze dzieło Costy-Gavrasa jest po prostu bardziej… okrutne


i inna krótsza tutaj.

1 komentarz:

  1. ostatnio natknąłem sie na ten film i mam mieszane uczucia po obejrzeniu:


    97% Owned - Economic Truth documentary - Queuepolitely cut

    OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP