02 maja 2013

Liczba dnia - kwietniowe wartości wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m2 dla Warszawy i okolic.

Nie ma już programu Rodzina na Swoim, a MdM jeszcze nie ruszył przez co zdecydowana większość przestała śledzić wartości wskaźnika przeliczeniowego kosztu odtworzenia 1m2, który jest kluczowy w programach rządowych.

Nie widziałem żadnego podsumowania, a przydałoby się. Od 1 kwietnia 2013 obowiązują bowiem nowe wartości wskaźnika i będą one podstawą dla nowego programu MdM. Przykładowo dla M.St. Warszawa (klik) wartość ta znowu spadła. Wyniosła 5405 PLN i osiągnęła tym samym najniższy poziom od 2009 roku. Oznacza to, iż jeśli wartość ogłoszona w październiku 2013 będzie niższa  6173 PLN ( paź 2013 - marzec 2014) to średnia dla programu (1.0) znowu spadnie z obecnych 5789 PLN.

Jak wygląda to w innych województwach?

2 komentarze:

 1. ...tylko, co zrobić, aby znowu nie grabiono budżetu wprowadzeniem przelicznika większego od 1.0?

  jak żyć? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rząd da na dopłaty do mieszkań ok. 600 mln zł rocznie
  W najbliższy wtorek rząd ma zdecydować o skierowaniu do Sejmu projektu ustawy zakładającej dopłatę do kredytów na zakup nowych mieszkań w ramach programu "Mieszkanie dla młodych"

  Poinformował o tym w piątek w Sejmie wiceminister transportu, budownictwa i gospodarki morskiej Piotr Styczeń. Ustaliliśmy jednak, że rozstrzygnięcia wymaga jeszcze kilka kluczowych dla tego programu kwestii. Przykładowo Ministerstwu Finansów zależy na tym, aby budżetowe wydatki na dopłaty były ustawowo limitowane. Np. w przyszłym roku rząd przeznaczyłby na nie 600 mln zł. W kolejnych latach kwota byłaby stopniowo podnoszona, aż do 662 mln zł w 2018 r. (program ma być pięcioletni). Zarządzający nowym programem Bank Gospodarstwa Krajowego przerwałby wypłatę dofinansowania, gdy w kasie byłoby widać dno.

  Natomiast jest już pewne, że program "Mieszkanie dla młodych" (MdM) obejmie wyłącznie nowe mieszkania. W dodatku dla beneficjenta programu musiałoby to być pierwsze lokum. W tym przypadku budżet dawałby pieniądze na starcie, czyli zaciągany kredyt byłby mniejszy.

  http://m.wyborcza.pl/wyborcza/1,105226,13889622,Rzad_da_na_doplaty_do_mieszkan_ok__600_mln_zl_rocznie_.html

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP