17 maja 2013

Wykres dnia - surowce rolne tanieją

Po spojrzeniu na prosty indeks DBIQ Diversified Agriculture Index Excess Return można wysnuć tylko jeden wniosek - surowce rolne tanieją i są najtańsze od połowy 2010 roku.

ETF który naśladuje indeks to doskonale znany DB Agriculture Powershares (DBA) którego wykres prezentuje się następująco:


Do tego dochodzą spadające ceny innych surowców typowo przemysłowych jak srebro i jak tu obawiać się o wysoką inflację?


7 komentarzy:

 1. A z bliskiej podobnej bajki AUDUSD zbliża siędo kluczowego 0.96. Wypadałoby przebić ten poziom po małym odbiciu i zrobić kabook. Dolec królem, jak zawsze

  link

  OdpowiedzUsuń
 2. @Sympatycy metali szlachentych

  Gdzie to "szmacenie dolara"? Gdzie uboczne skutki QE? Niby drukują i ma być hiperinflacja a jest na odwrót - dolec w górę, surowce w dół, giełdy w górę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Surowce tanieją bo recesja ale jednocześnie TO wzmacnia $$$.
  Czyli $ wzmacnia się bo ..... surowce wyceniane w $$ tanieją. Ko-relacja.
  Plusy ujemne to - Giełdy - NYSE rośnie bo .... dodruk i surowce tanieją. Inwestorzy z nadmiarem drukowanego, taniego $$ liczą na ten wzrost - Per'petum mobil'ne. Liczą na ożywienie w gospodarce, bo ..... surowce wyceniane w $$ tanieją.
  Ale jednocześnie ... wzrost ma gliniane podstawy - dodruk.
  Plusy dodatnie to - dodruk pozwala na de'lewar.

  OdpowiedzUsuń
 4. Czasami też jestem sceptyczny na metale, ale ani mi się śni je sprzedawać. Szczerze to chciałby stracić nawet 50% na nich, byle SIP miał racje i że wszystko wraca do normy ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Oczekiwana inflacja 5Y około 2%

  http://i.imgur.com/pOFOIdW.png

  OdpowiedzUsuń
 6. @hukers

  no i gdzie ta inflacja ? to, że giełda rośnie mocno u paru wariatów nie znaczy, że nie będzie deflacji bo surowce i płody rolne nie drożeją i nie beda. Akcje to się moga wysrac u amarykanca na sp nawet na 2000 i nic wiecej. MFW juz publicznie mowi, ze te sztuczki z dodrukiem juz nei daja tego co powinny. Heh ale w cenie na smieciach mozna wyjsc wysoko oddajac innym.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP