17 lipca 2013

Platforma Oszustów czyli Obywatelska

Dzisiejsza wisienka na torcie, po wpisach:

tym razem w zakresie zakłamania i całkowitego bezczelnego olewania obywateli.
Platforma Obywatelska, która w samej nazwie ma "Obywatelska" - gdzie kładziono nacisk (oficjalny PR marki PO!) na udział nas wszystkich w życiu publicznym w rzeczywistości jest inna. O tym wiadomo było po zniszczeniu podpisów 4xTAK z 2005 roku (klik), ale po raz kolejny mamy dobitne stwierdzenie, co politycy myślą o nas - wyborcach. 

Otóż Premier Donald Tusk jak i Hanna Gronkiewicz-Waltz namawiają do NIE brania udziału w referendum, którego celem jest odwołanie Pani Prezydent M.Stołecznego Warszawy. Obecna władza zachęca by NIE korzystać z demokratycznej formy wyboru i NIE iść na referendum (klik). Głównym celem jest uzyskanie niskiej frekwencji, a przez to nieważność decyzji wyborców. Jestem przekonany, iż w przypadku wyniku, który będzie nie po linii rządzących doczekamy się w wawie komisarza bo przecież będzie już prawie rok do wyborów......

Premier powinien zachęcać do udziału w referendum i głosowaniu na NIE, a nie na nie braniu udziału w referendum. To również przypomina mi sytuację, kiedy to Premier Donald Tusk wzywał do nieposłuszeństwa i niepłacenia abonamentu RTV. W momencie kiedy władza trafiła w dobre ręce (czytaj ICH), to w tym momencie mamy kampanię promujące płacenie abonamentu.

Osobiście ubolewam nad stanem polityki w naszym kraju. Uważam, że banda gamoniów zmarnowała ogromny potencjał w naszym kraju i całkowicie zniszczyła szczytne idee obywatelskości. Dla nas obywateli została tylko jedna metoda - pokazać im środkowy palec przy urnie.

Aby wpis nie był wyłącznie polityczny to na koniec informacja i słabnącym POTENCJALE naszej gospodarki. Nie ma więc mowy o faktycznym ale o hipotetycznym potecjalnym wzroście.

Jak podaje na stronach Rz - Produkt potencjalny to maksymalna moc wytwórcza gospodarki. Przy założeniu zerowej inflacji i wysokim poziomie zatrudnienia ekonomiści wyliczają ile teoretycznie moglibyśmy produkować i jaki mamy maksymalny potencjał do wzrostu. Okazuje się jednak, że jest coraz gorzej. Słabnące inwestycje, pogarszająca się demografia i co najważniejsze spadek produktywności sprawiają, że potencjalny wzrost naszej gospodarki jest najniższy od początku transformacji.

I na koniec wszystko mówiący wykres:

9 komentarzy:

 1. SiP
  To tylko dalej i ciagle ta sama piosenka, ta sama melodia propagandy beznadziei:
  Od "Zabierz babci dowód" i ... POPtem "Bez POlityki", by jeszcze zachęcać do nierobienia zmian, czyli ... "Nie zmienia się kóni podczas przeprawy", Tyle, że ten kóń beznadziejny i niekompetentny = nieudolny!
  Jaki jest ten KÓŃ każdy w końcu widzi.
  Co do gospodarki to widać, że ten NIErząd dba tylko o interesy włascicieli miejsc pracy - patrz ostatnia ustawa oprotestowana przez wszystkie ZW Zaw, a inny przykład to zmiana prawa, by Panu dobrodziejowi PO, co to okradał włąsną S-kę nie POkarać.
  Ciekawe ile jeszcze ludzie potrafią zniesć?
  Ciekawe jak się mają te _doroty co to zachęcały do wyboru, tzw. "MNIEJSZEGO ZŁA". ZŁO, jak widać, przerosło ich intelekt.
  Tak na marginesie: Co warte jest wykształcenie, gdy nie na'umie się przy tym MYSLENIA!??
  A przecież .....
  MYSLENIE, MYSLENIE BO.... TO NIE BOLI!

  OdpowiedzUsuń
 2. jaka partia by nie byla jest urabiana przez lobby finansowe i koncerny dla siebie pod siebie. Czy po czy pis czy kot srok i inne. Na poczatku tralala a potem robia tak jak im zagraja finansici i korporacej.

  http://finanse.wp.pl/kat,104118,title,5-mld-zl-na-budowe-mieszkan-na-wynajem,wid,15825814,wiadomosc.html

  20 tys mieszkan pod wynajem bedzie sprzedane panstwu. Ciekawe od kogo kupia przeciez nie beda wszystkich budowac. Jak to w przetargach bywa pojda w cenach wysokich od metra by towarzysze i ziomki z sektora cegly i pustaka i finansowe swoje zarobilo jak najwiecej. W dodatku nakreca popyt na to co stoi i stac bedzie bo kupca nie ma.
  Kolejny kwiatek program MDM jak i RNS to nie kolejna zmowa cenowa ? male firmy sie gnebi jak sie zmawiaja i tapetuje onety i wp informacjami jak komitety lapia i kary nakladaja a tutaj oficjalnie sie od danej ceny zaczyna pomoc. To jest normalne w panstwie demokracji ? najpierw sie ceny widnuje a potem w tych szczytach jak siada prosperity laskawie mowi kup drogo bo ci doplace pare % szmacianych zlotowek ? nielegalne biznesy oficjalne akceptowane przez lemingstan no ale my juz nic nie mozemy bo sie pogodzilismy na podboj kraju kredytem byle potem udupic. Ja juz zludzen nie mam i nie wierze w obiecanki nikogo bo i tak go otoczenie urobi na swojego zeby tylko popieral ustawy i robil je tak by oni zarabiali nie ty.

  OdpowiedzUsuń
 3. @marek

  No nie wiem czy każda partia jest taka sama. Nie porównuj peło i pisu.
  Peło to banda złodziei, która w zasadzie zniszczyła polską gospodarkę przez 6 lat swoich nieudolnych (celowo ?) nierządów.
  Natomiast pisiory jako jedyna partia od 1989 zanotowały spadek długu do pkb pod swoimi rządami. Również oni wprowadzili ustawę o stałym corocznym wzroście pensji minimalnej. Gdyby nie oni to pensja minimalna wynosiłaby dziś 1000 zł brutto.
  Nie namawiam do głosowania na pis, ale udowadniam, że nie każda partia jest taka sama.

  OdpowiedzUsuń
 4. @Mariusz
  PiS to partia która po przejęciu władzy upychała swoich na wysokich stołkach spółek z udziałem Skarbu Państwa. Pamiętam co się działo u mnie w firmie. Ludzie którzy nie mieli pojęcia o branży byli dyrektorami, a podlegli im kierownicy wykonywali całą pracę.
  PiS to partia która wpadła na pomysł dotowania deweloperów publicznymi pieniędzmi w ramach RnS. Gdyby chodziło o pomoc biedniejszym lepszym pomysłem by były ulgi podatkowe. Tylko wtedy faktycznie była by to pomoc tylko dla obywatela. Tak więc wprowadzono dopłaty aby deweloperzy mogli podnieść ceny, dopłaty do kredytów aby banki złapały rzesze niewolników.

  Nie twierdzę, że PO w tym temacie jest lepsze. Po prostu puki te same osoby siedzą przy korycie nie ma szans na zmiany na lepsze.

  OdpowiedzUsuń
 5. dokladnie, wybor z partii o najwiekszym poparciu to licytacja tego kto mniej niedobrego zrobil :)
  wybor jak nic.

  ja to bym wolal nawet oszoloma korwina, byle by ktos nowy sie pojawil to moze stara gwardia poczula by czyjs oddech na plecach.

  OdpowiedzUsuń
 6. Widzę, że mimo udawanej trzeźwosci umysłu, co niektórym już tak "przeorali" pod deklem, że nie umieją spojrzeć na około re'alnie. Re'kłama'ć i wszystko "kupują"!
  Wybór MNIEJSZEGO ZŁA jest lepszy niż MNIEJSZEGO DOBRA?
  He, he!
  Popatzrcie trzeźwo co się dzieje a potem zobaczycie, że krytykujecie zawsze tych, których WAM wskazali w tvn, wybiórczej itddddd...
  To ile za 2 (słownie DWA!) lata zrobił pis nie zrobił jeszcze żaden rząd po 1994r ...

  OdpowiedzUsuń
 7. @LJ3
  Faktycznie. Tak oderwanych cen mieszkań do zarobków to chyba jeszcze nie było. Wybiórczej nie czytam, a z telewizji w domu zrezygnowałem już 8 lat temu.

  OdpowiedzUsuń
 8. @marek pisze...
  5 mld zł/ 20 tys. mieszkań to 250 tys. zł za mieszkanie.

  Koszt budowy 1m2 mieszkania wg Sekocenbud to ok. 2,5 tys. zł, tak więc koszt budowy jednego mieszkania o metrażu 30 m2 wynosi 75 tys. zł .

  Zatem za 5 mld zł. ( zakładając, że blok budowany będzie na uzbrojonym gruncie gminnym) można wybudować 66,6 tys. mieszkań.

  Jak widać, program już w założeniach obarczony jest albo dużymi błędami albo celowo planowanym rozdawnictwem publicznych (czyli naszych) pieniędzy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Miłej lektury ;-)

  Działacze PO, członkowie ich rodzin i znajomi, którzy zasiadają lub zasiadali w ciągu pięciu ostatnich lat w spółkach i instytucjach państwowych. Przez niecałe 5 lat od objęcia władzy, trafiło do nich z państwowej kasy 200 mln zł:

  http://www.pb.pl/2841223,15705,lista-wstydu-platformy-obywatelskiej#

  Już w 1993 r. PSL szło do wyborów pod hasłem „Polsce potrzebny jest dobry gospodarz”. Do dziś po mistrzowsku wciela je w życie.

  http://www.pb.pl/2670392,16090,teraz-k-.-my-w-wykonaniu-ludowcow

  http://pulsbiznesu.pb.pl/2670345,99550,prezentujemy-408-nazwisk-z-imperium-psl-br

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP