09 lipca 2013

Reuters - Analiza techniczna rynku surowców - 3 kwartał 2013

W nawiązaniu do Reuters - Analiza techniczna rynku surowców - 2 kwartał 2013

poniżej link do analizy kwartalnej analityka z Reuters.
Główne wnioski tj między innymi możliwy krach na notowaniach miedzi gdyby przełamane ostatnie wsparcie:Link do raportu tutaj.

Enjoy this fine release;)

11 komentarzy:

 1. Ogólnie w raporcie widać dużą pewność co do spadków surowców i to właściwie wszystkich. Jeśli takie były nastroje analityków to nic dziwnego, że była taka wyprzedaż na EM.
  Ropa już im się rozjechała z prognozą, więc może coś się w fundamentach nie zgadza i inne surowce też pójdą górą.

  OdpowiedzUsuń
 2. @itki

  Wiesz że ropa to sprawa egiptu....

  on od początku Q2 przynajmniej mówi o spadkach na surowcach

  OdpowiedzUsuń
 3. Tak, oficjalne wytłumaczenia znam, ale go nie kupuję. Nie widać nerwów na Oil VIX.

  Nie mam nic do Pana Wang Tao. Po prostu short commodities to już bardzo zatłoczone zagranie. Zobacz np. na pozycjonowanie na copper.

  link

  OdpowiedzUsuń
 4. @ikti

  Pełna zgoda że short commodities to crowed trade. Tak samo jak short AUD i wiele innych jak Long dollar.

  Stąd możliwa korekta ale dalej spodziewam się spadków surowców i wzrostu dolara.

  OdpowiedzUsuń
 5. A jeszcze może inaczej - czy wg Ciebie to już koniec wzrostów dolara i spadku surowców i teraz czas na nowe szczyty?

  OdpowiedzUsuń
 6. Obstawiam teraz odreagowanie i się zobaczy. Ale wątpię w dalsze spadki na surowcach. Mogły spadać dalej, miały ku temu wszelkie powody, ale coś nie gra. Mam takie przeczucie, że inflacja w usa pojawi się znacznie wcześniej niż się wszyscy spodziewają i ta ostatnia wyprzedaż na obligacjach to wcale nie jest taka bez znaczenia.

  OdpowiedzUsuń
 7. Co do wzrostu cen ropy to Egipt jako powód mnie nie przekonuje.
  On może tłumaczyć co najwyżej wzrost Brent bo tamtędy transportuje się ropę dla Europy, ale Crude to tylko USA. Wzrost cen Crude tłumaczy się spadkiem zapasów w USA, a ten z kolei zwiększonym tankowaniem przez Amerykanów na święta i wakacje. Czyli teoretycznie mamy szczyt na Crude lub zaraz będziemy go mieć. No chyba, że powód wzrostów jest zupełnie inny.

  OdpowiedzUsuń
 8. Witaj,
  dawno mnie tu nie było,nawet nie zajrzałem do analizy,ale wystarczy,ze zobaczyłem wniosek dotyczący miedzi i odniosę się w komentarzu jedynie do tej kwestii. Otóż cieszy mnie taka powszechna opinia co do nieuchronnej dalszej obniżki cen tego metalu,bo wzrosty na nim zostaną dostrzeżone tak póżno,ze pozwola na ich przyspieszenie. Podam jedynie ten argument http://www.finviz.com/futures_charts.ashx?t=HG&p=d1 , w którym wyrażnie widać co sadzą smart money o powyzszej analizie. Nie wspomnę już o wykresach dziennym i tygodniowym,a więc dopóki nie padnie 2.9940,czyli dołek z 2011, to ja gram na wzrosty do 4.00
  pozdrawiam Witold

  OdpowiedzUsuń
 9. Przypuśćmy, że tez na ropie mamy wybicie z trójkąta i czekają nas długotrwałe zwyżki. Mniejsza o przyczyny.

  Jaki manewr ma FED w takim wypadku? Droga ropa będzie mu spowalniać gospodarkę, więc niby trzeba stymulować, ale co z inflacją? Jak myślicie, co Ben zrobi w takim wypadku?

  OdpowiedzUsuń
 10. @Ikti
  "Przypuśćmy, że tez na ropie mamy wybicie z trójkąta i czekają nas długotrwałe zwyżki. Mniejsza o przyczyny.

  Jaki manewr ma FED w takim wypadku? Droga ropa będzie mu spowalniać gospodarkę, więc niby trzeba stymulować, ale co z inflacją? Jak myślicie, co Ben zrobi w takim wypadku?"


  FED nie przejmuje się inflacją bo ceny energii i inne takie głupoty nie wchodzą do jego miary inflacji.

  Innymi słowy ropa moze spokojnie rosnac. Co wiecej cena surowców ma mały wpływ na koncową cene produktu wiec z tą inflacja to moze byc różnie.

  Faktycznie z różnych cykli wychodzi, jak pisałem, żeby teraz po akcjach ruszyły surowce skoro jest rekordowo niskie na nich pozycjonowanie. to o tyle ciekawe ze na ropie jest bardzo wysokie pozycjonowanie spekulantów.

  OdpowiedzUsuń
 11. @sip
  Z tą inflacją to może różnie być. Wiele zależy od reakcji ludzi na np. nowe rekordy cen benzyny.

  Co do pozycjonowania na energii, to właściwie tylko crude oil ma takie wysokie. Heating oil, benzyna i natural gas mają neutralne/spadkowe. Może to ma coś wspólnego z grą na zawężenie spreadu między brent i crude?

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP