04 września 2013

Spudelkowanie mediów na przykładzie OFE. Finanse schodzą do piwnicy!

Miałem już nie robić wpisu o OFE bo chyba większość jest tym tematem zmęczona. Ten temat się jednak raz jeszcze dzisiaj pojawia ale zupełnie w innym kontekście - spudelkowania i  sfaktoizowania mediów i prasy.

Cały dzień pracuję i załatwiam sprawy. Siadam właśnie do komputera. Jest godzina 22:13. Wchodzę po kolei na różne portale, przykładowo RP.PL.
Co się ukazuje moim oczom na tzw jedynkach?
Nie, to nie może być prawda. Pewnie pomyłka. Grzeją tematem Kościoła, a dzisiaj właśnie rząd zlikwidował OFE (bo wg mnie praktyczny brak dobrowolności i przepisanie ludzi do ZUS zlikwiduje OFE), a lider największej partii opozycyjnej ogłosił podwyższenie podatków i inne cuda wianki.

Idę dalej - na kolejne portale gazetowe. Na jedynkach znowu Kościół - tym razem o Franciszku, Zbrodni pod Grójcem i senatorze PiS. Dopiero poniżej info o Kaczyńskim.Wyborcza go nienawidzi więc jak ma okazję w niego przywalić to daje go wyżej niż skok rządu na kasę w OFE. Samo info o OFe już mniejszymi literkami. Zaznaczam że przeglądarki wycinają reklamy więc i tak mam w miarę czytelny obraz i wiem czego szukam (!).

Idę ma portale masowe, gdzie od dawna nie zaglądam ale brnę z ciekawości, no bo skoro to portale masowe to muszą też gdzieś to pokazać.
Onet:Niech mnie ktoś obudzi!!! Info dnia dotyczy polskiego arcybiskupa urzędującego na Dominikanie (standardowy brak infa o tym że nie w Polsce w nagłówku aby kliknąć!), któremu zarzucono w mediach pedofilię. Idę dalej i w tej samej kolumnie INFO DNIA Pornograficzny skandal w Wlk. Brytanii. (WTF!) Co więcej główne grafiki to Pamela, chyba Lady Zgaga i jakaś sztuczna laska a pod nimi info o apelu matki "Syn ma takie same potrzeby". Przyglądam się temu widzę jedno główne i trzy dolne zdjęcia. Łącznie 3 o seksie i jedno dolno-prawe o sporcie.

No nie może być, przeglądam dalej - kategoria biznes widzę spadła już poniżej sportu i kategorii news dnia - Jeden z najbogatszych Polaków w tym roku osiągnie historyczne zyski. WTF? Gdzie OFE, gdzie Kaczyński?

Dobra. Czas na WP, czy Interie.
Co ja znowu widzę. Główne wiadomości to info w temacie Smoleńska, a dalej nic i nic o OFE!. Znowu biznes pod sportem (Pudzian!) a w Finasach co? Rewolucja w Pitach. Jejku, klikam bo to co może być a tam głupkowata wkrętka (znowu nakręcanie nagłówka), że Premier znowu obiecał prostsze podatki to sobie Orłowski z PwC dopowiedział co to może być i snują wizje liniowego.

WTF?

A chwila. Coś mi się kołacze, że są jakieś portale co pretendują lub ich szefowie pretendują do wyższej półki w zakresie jakości. Wpadam na natemat.pl tj portal Tomasza Lisa zwany Naparówkach (od sponsorowanych artów o parówkach na stacjach Orlenu) i co ja widzę na jedynkach?

Co ja pacze? Geje to numer 1, jest i sex (szybciej i skuteczniej) jest i wrzutka na Guziała (natemat i Lis jest tak rzetelny jak propaganda PZPR więc atakuje przeciwników politycznych HGW a zbliża się refendum), dalej info znowu o pedofilii (brak infa w nagłówku, że to zarzuty i na Dominikanie!). WTF Panie Tomaszu Lis, WTF? Niestety portal prezentuje jak widać poziom zerowy czytaj pudel.
Dobra co na dwójkach?

O jest i wreszcie Jarek (o podwyższeniu podatków) ale nie ma Tuska, a jest Gessler.

Na marginesie pięknie jak na dłoni na bazie nagłówków i prezentacji danych widać kto kogo popiera. NaTemat - portal popierający PO i Tuska śmiało pisze o gejach jak i Jarku (wiadomo), Tusk? Eeee mo że na "trójce" małą czcionką. ŻENADA.

I teraz - dlaczego ja mam kupować poważne dzienniki ogólnopolskie i kto się dziwi temu że sprzedaż Rz, Wyborczej spada na pysk? Królują jak widać SEX i SPORT, finanse w odstawce i też nagłówki układał pierwszoklasista. TOTALNE DNO.


Moją opinię ratują tylko i wyłącznie strony gazet traktujące o finansach/gospodarce takie jak Gazeta Parkiet, Forbes, Dziennik Gazeta Prawna czy portale typowo finansowe-internetowe jak Bankier.pl, Money.pl. Okazuje się zatem że finanse i ekonomia schodzą do piwnicy. Nie dziwmy się potem jednak, że ludzie podejmują głupie decyzje finansowe skoro media jak widać serwują papkę i można nimi dowolnie sterować.

PS. Ciekawe info z dzisiaj, znowu podatki w górę:
Podatek od nieruchomości – wyższe stawki podatków lokalnych w 2014 roku

PS2. To co wyprawia PiS i co nam grozi gospodarczo za rządów Jarka to dobry materiał na osobny wpis. Nowa kiełbasa wyborcza, zwana Frankowską, czy powrót wyższego progu w PIT, ale i podatek od transakcji giełdowych - to tylko wybrane negatywne elementy rozwiązań PiS.

12 komentarzy:

 1. SiP
  Mam wrażenie, że przestałeś jarzyć? Ulegasz cudo reklamie?
  Jak Jarek pozwolił obniżył Wam podatki, w tym PIT, to co zrobiliście?
  Głupoawo daliście się uwieść propagandzie nagonki na Jarka (czytaj sukcesu Tuska?), że benzyna będzie PO 5 zł (jest PO 6zł!!!) i GŁOSAOWALISCIE na PO! Czytaliście z wiarą GW! A tu i teraz? .. …
  Teraz Jarek poszedł PO rozum do głowy i zapłacicie za to co pozwoliliście zrobić z k,raju tym złodziejom ....
  Dopiero dociera, że obracając się „bez PO,lityki”, czy też "Tu i teraz" słono Was kosztuje.
  Po prostu:
  Nie ma darmowych obiadów.
  Oprócz napiwku jest rachunek do zapłącenia.

  Dziwię się, że nic nie wspomniałeś o kolejnej kompromitacji Tuska w Krynicy. (Ważne! Bo to na forum międzynarodowym!):
  He, he …. "Zatrzasnąłem drzwi kryzysowi przed nosem!"
  He, he, heee...
  Cudotwórca nawet nie dostrzegł, że to kryzys zatrzasnął mu drzwi przed nosem!
  PO mijam już, że ponoć "od 2011r jesteśmy w strefie Ojro"??
  Wg Tuska = POlska to nienormalny kraj ale …. jest w budowie "nju dilu" .... na kasę.
  P.S.
  Nowa prawica, niestety uporczywie, zaczyna kojarzyć się mi z neoliberałami.

  OdpowiedzUsuń
 2. „To PiS zadłuża”!?
  To co robi Tusk = skok na kasę OFE to tylko wytrych do dalszego, beztroskiego zadłużania się!
  Chodzi o zaufanie tzw. rynków i …. znów "ciepłe bułeczki" pójdą na rynek bez żadnych oporów = takie QE-PRL-BIS
  A Ty SiP piszesz, ze to „PiS zadłuża”?? (Czytam? Jarek!)
  Oj dałeś się uwieść propagandzie? I nawet tego nie zajarzyłeś?? A wydawało się , że …. kumaty jesteś.
  P.S.
  Gdy kryzys zatrzasnął Tuskowi drzwi przed nosem, przekazał wszem i wobec, że to zrobił ON SAM!
  W myśl starej zasady propagandy sukcesu mówiącej, że "mam jajko bo .... je zjadłem", czyli "szklanka zawsze jest do połowy pełna" nawet, gdy jest pusta .... a przecież ....
  Nawet Salomon z pustego nie naleje.

  OdpowiedzUsuń
 3. @LJ3

  Gdzie ja napisałem że to PIS zadłuża ? Gdzie ja napisałem że to wina PiS? 98% wpisu jest o spulekowaceniu mediów.

  Jedynie w PS dałem zajawkę kiełbasy wyborczej i pomysłów PiS.

  Dla mnie wprowadzenie podatku od transakcji finansowych w wysokości 1% jest całkowitym nieporozumieniem. Kaczyński powołuje się przy tym na ukrywanie podatków tj że niby giełda i obrót na niej do tego służy. To ja może powiem że prawie 50% obrotu na kontraktach terminowych robi ulica.

  To ja może powiem takie oczywistości w sumie że jak wprowadzi tak ogromny podatek to nagle mu zniknie płynność na GPW. Jak nie ma płynności to jest udowodnione że rosną koszty transakcyjne. Rozszerza się między innymi różnica miedzy bid a ask(Spread miedzykupnem i sprzedażą).

  Zwracam przy tym uwagę że UE mówi o 0,1% a nie 10% wiekszym :

  " Zachowano także te same stawki podatkowe: 0,1 % od obrotu akcjami i obligacjami oraz 0,01 % od transakcji na instrumentach pochodnych."
  http://europa.eu/rapid/press-release_IP-13-115_pl.htm

  OdpowiedzUsuń
 4. http://www.tokfm.pl
  i tvn24 ratują trochę sytuację (ten pierwszy ma też najmniej zasyfione RSSy, polecam, jak ktoś chce mieć mniej więcej orientacje o tym co się dzieje w kraju).

  OdpowiedzUsuń
 5. dzien dobry
  mamy bardzo podobne spojrzenie o mediach

  zidiocenie mediow wynika po czesci z niskich potrzeb uzytkownika

  Mariusz

  OdpowiedzUsuń
 6. Błagam SiP ! Dopiero teraz dostrzegłeś, że mamy CENZURĘ ? Chyba gorszą niż w komunie. Niepokorni lądują na bruku (vide Rzeczypospolita).
  Albo o czymś nie piszą wcale, albo są stronniczy (czyli coś co Zezol nazywa "dziennikurestwem").
  Co do podatku od transakcji giełdowych to kompletne nieporozumienie. Wcześniej zawsze popierałem w wyborach pisiorów, ale po takim info zatkało mnie i ... muszę się zastanowić.

  PS. Niniejszym pozdrawiam Zezola. Z tym artykułem o Gladio to jednak przegiąłeś. Strach czytać Twojego bloga , bo a nuż do drzwi zastakują mili panowie.

  OdpowiedzUsuń
 7. SiP
  Naprawdę nie jarzysz?
  Poczytaj co napisał wyżej @ Mariusz.
  @ Mariusz pisze...
  (....) "Co do podatku od transakcji giełdowych to kompletne nieporozumienie. Wcześniej zawsze popierałem w wyborach pisiorów, ale po takim info zatkało mnie i ... muszę się zastanowić."

  Sam widzisz, że wszechobecna propaganda straszenia w wydaniu PO-wskich mediów = pudelkowatych, robi wiele zamętu w głowach.
  Nikt nawet nie sięgnie do źródła, nawet TY, tylko powtarza po pudelkach. A przecież na tej podstawie rodzą się w głowach różniste koncepcje, od wsadzania kasy w walacą się giełdę, walutę pln, kruszce, aż PO preferencje wybiórcze – a potem nikt się nie spodziewa. Mało kto "wierzy" wykresom, a one pokazują co nastąpi.
  Co do Jarek zadłuża …..
  Jakie widzisz tu i teraz wyjście z sytuacji?
  Podatek zerowy? Tak ale dla potrzebujących, dla dzieci itp., a dla nadzianych, niestety także spekulantów, musi być „wyrównany” w górę. Ktoś za beztroskę 60% społeczeństwa = wybiórców „mniejszego zła”, musi tu i teraz zapłacić.
  Nie ma darmowych obiadów ….
  Czy w kontekście tego znów będą przeważały optymizm - pełna szklanka, choć tylko do połowy i „nie zmienia się koni podczas przeprawy”? Zwolennicy „ciepłej wody w kranie” zaczynają przebierać nogami. Kasa im znika z kieszeni ….
  Przez kieszeń przemawia się najbardziej.
  P.S.
  GPW?
  A nie „mówiłem” jak to się skończy? Stało się co musiało się stać! Nikt nie lubi nacjonalizacji swojej kasy, nawet tej z OFE!
  Skok na kasę nigdy nie jest niezauważony. Kto za to zapłaci?
  → SPEKULKANCI!
  A było tak miło …. „tu i teraz”.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piotr Błaszyński pisze...
  http://www.tokfm.pl
  i tvn24 ratują trochę sytuację (ten pierwszy ma też najmniej zasyfione RSSy, polecam, jak ktoś chce mieć mniej więcej orientacje o tym co się dzieje w kraju).

  He, he ... . Dobre ...
  P.S.
  O tym co się dzieje w Tuskolandzie na pewno nie dowiesz się z tokfm, a tym bardziej z tvn24. Tam sama reklama PO,lityczna leci. Od rana do rana .....

  Myślenie samodzielne ... to nie boli!

  OdpowiedzUsuń
 9. ludzie maja w dupsku ofe bo ta kasa nigdy do nich nie nalezala bo nikt nie miał do niej dostepu, nie czuli jej i choć tlum jest glupi to w tym przypadku jest mnadrzejszy od was którzy podniecacie się ofe bez zadnego powodu

  powtarzam , ta kasa nigdy nie była wasza bo nie mogliście jej dotknąć
  dlatego skończcie z tym bo robicie z siebie idiotow, nie macie zadnego wpywu na ofe, ani na wysokość swoich emerytur , dziś pijak placi prawie nic na swoja emeryture, wy naplacicie krocie a na emeryturze będziecie mieli tylkio ze 200zł więcej od pijaka , bo tak to działa, wrzucają was do wora i dadza wam na koniewc tyle zebyscie nie zdechli z głodu ale emerytury od rządu sa pewne , choćby głodowe ale pewne, bez nich nie ma rządu , emeryci sa za silni żeby ich pozbawić emerytur, emeryturu od rządu będą zawsze choćby nie wiem jak swiat się zesral bo jak nie to gmin zamieni każdy rząd w proch

  po skonfiskowalo obligacje z ofe i jak słusznie zauważyli niektórzy myslacy doprowadzi to dalej do całkowitej likwidacji ofe bo przy najbliższej bessie gdzie odetna minimum 50% ze szczytu hossy w mediach rząd zrobi taka nagonke przeciw ofe typu " patrzcie stracili polowe waszego kapitału co znaczy ze dostanieci epolowe nizsza emeryture z ofe" ze gmin szybko wypisze się z ofe i przeniesie do zus


  jeżeli konfiskata tych obligacji z ofe ma obnizyc dlug państwa to tylko przez ich umorzenie , to jakby wziąć obligacje które jeszcze przed wczoraj była wasza i urzędnik drze ja na waszych oczach a wy tracicie pieniadz
  ale nie martwcie się, ten pieniadz nigdy nie był wasz bo nigdy ta obligacja nie była u was w domu w szufladzie

  dlug państwa się obniży a rząd nadal będzie jechal 3% pkb deficytu rocznie az w końcu wykreca hosse bo 3% jest dozwolone przez unie

  i nigdy nie słuchajcie klaunow np. jak gross albo el rian z pimco
  to sa dopiero osly którzy w kwartal na obligacjach traca 14%
  osly którym los podarowal 30 lat hossy na obligacjach gdzie mnogli zarabiać a teraz jak jest obsuwa w usa to nie trafiają palcem do dupska
  chłopcy się pogubili i modla się do buddy aby nadeszlo odbicie na obligacjach usa a ono nie chce nadejść bo wszyscy już wiedza czego matoly z pimco jeszcze nie wiedza ze obligacje usa ida na dno bo dlug jest już za duzy i przy najbliższej bessie się jeszcze powiększy tak ze smrod z tej kupy będzie tak duzy ze nikt jej nie tknie

  a wróbelki cwierkaly ze fed jeździ po bankachj w usa i mowi im ze tym razem nie będzie flight to save heaven ale osly z pimco nie sluchaly wiec wall street ich nakarmilo

  OdpowiedzUsuń
 10. LJ3: Ale odróżniasz orientacje mniej więcej od dowiedzenia się, a o tvn24 wspomniałem tylko dlatego, że też mieli czołówkę o OFE. I nigdzie nie sugerowałem, że trzeba czytać.
  Czytanie ze zrozumieniem też nie boli.

  OdpowiedzUsuń
 11. Widzę, że nie tylko ja zauważyłem, że media w Polsce to dno i metr mułu. Najbardziej rozśmieszył mnie Lis, który zapowiadał cuda na kiju na tym swoim portalu. A wychodzi na to, że zrobił internetową wersję Faktoidu.

  Pytanie brzmi: gdzie szukać informacji? Jaki serwis jest najlepszy?

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 12. Dla wszystkich którzy rozglądają się za alternatywą dla PiS/PO:

  http://republikanie.net/priorytety-dla-polski/

  Może zamiast głosować na zmianę "przeciwko" obecnemu rządowi, lepiej zagłosować na kogoś kto ma dobre postulaty?

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP