26 marca 2013

Silny dolar pogrążą rynki wschodzące czym frustruje polskiego spekulanta

Rosnąca siła dolara (a tak miał upaść!) jest złą informacją dla akcji i rynków wschodzących. Podobnie jak problemy Chin (CHRL). Wspominałem nie jeden raz o końcu super cyklu na surowca (klik).
Wzrosty powrócą wraz z końcem umocnienia dolara i końcem problemów CHRL.

24 marca 2013

Jeśli wierzysz w te wskaźniki to złoto w dolarach zmierza do 3000 za uncję w 2014 roku

Ciekawe wpis na WSE o złocie. Obecne zachowanie, a przede wszystkim wiele wskaźników jest tak samo, lub bardziej wyjechanych jak w dołkach 2008.

20 marca 2013

Dom Inwestycyjny BRE Banku - Podtrzymujemy negatywną rekomendację dla sektora deweloperów mieszkaniowych

Informacja pochodzi z ostatniego miesięcznego raportu Domu Inwestycyjnego BRE Banku (Dom Maklerski) i dotyczy rekomendacji dla akcji z sektora deweloperów mieszkaniowych. 
W skład grupy BRE Banku wchodzi między innymi mBank i MultiBank, właściciel niemiecki Commerzbank AG.

18 marca 2013

Cypr - opodatkowanie depozytów - moim zdaniem słuszna decyzja władz

Kryzysu europejskiego ciąg dalszy. Cypr, kraj słynący z offshore banking i raju podatkowego, wynegocjował pomoc finansową od UE i MFW (klik). Uzgodniony został pakiet ratunkowy dla zagrożonego niewypłacalnością Cypru w wysokości 10 mld euro. Jednym z warunków uzyskania przez Cypr tej pomocy jest obciążenie depozytów bankowych na wyspie jednorazowym podatkiem (opłatą). W przypadku depozytów do 100 tys. euro ma ona wynosić 6,75 proc., a powyżej 100 tys. euro - 9,9 proc. Zatwierdzono też m.in. podniesienie podatków od firm z 10 do 12,5%. 

14 marca 2013

13 marca 2013

Cytat dnia - RPP - jedna z najgorszych lub wręcz najgorsza RPP w III RP

Pisałem dosyć nie dawno, iż w mojej opinii obecna RPP jest jedną z najgorszych lub wręcz najgorszą RPP w historii III RP (klik). W mass media i specjalizowanych serwisach zaczyna pojawiać się więcej tego typu opinii.

Nagonka na zakup nieruchomości trwa w najlepsze. Że niby gdzie ten powrót do bazy?

W mediach przewija się nagonka na zakup nieruchomości. Te same gwiazdy jak co kwartał i co roku trąbią o dołku na rynku nieruchomości, świetnym czasem na zakupy. Nagonka mnie nie dziwi bo wskazanym osobom płaci się za szerzenie bzdur celem ogolenia jeleni. Czasami taki krzykacz i bzduranalityk nie wytrzymuje psychicznie, bo ile można okłamywać ludzi, ucieka z biznesu i zakłada kawiarnie (link). 

Do określenia końca spadku cen mieszkań używa się bzdurnych lub fałszywych danych.

06 marca 2013

Trading-Room: tydzień 10 - marzec 2013

Czyszczenie komentarzy i ułatwienie komentowania pod obecnym.

05 marca 2013

Sekwester ester poliester

Znudzony jestem tematem głębokości automatycznych cięć w amerykańskiej gospodarce ("sequester"). Miał być horror a DJIA notuje nowe rekordy :) Jeden wykres mówi wszystko: