16 czerwca 2014

Cytat dnia - zatroskani technokraci Bantustanu

Było dzisiaj wiele dobrych cytatów dnia ale "oskar goes to".....Belka:

spotkanie trochę traktowałem jak ...wręcz... może przesadzam, jako pewien wykład, który dał ekonomista historykowi :)
...
[tam nie było żadnego dealu - przyp.SiP] to była czysta parabola

Całą ekipa i narracja skupia się na zatroskaniu, a wręcz oświeconych technokratach. Robią to dla dobra kraju. Przykładowo Belka pouczał red. Monikę Olejnik, a wręcz stwierdził, że nie musi tego rozumieć.

Obaj bronili się spójnie - to parabole, przekaz myślowy i nie muszą go Państwo rozumieć :) Ot spokojnie, proszę się nie martwić - zadbamy o to aby było dobrze.

Z zabawnych ciekawostek spodobały mi się trzy:
 • pierwsza która pozycjonuje nas jako Bantustan - w TVN24 dostało się też Wall Street Journal - Zatroskany Belch stwierdził, że to tylko polska edycja o nim pisze i mało się kto Polską interesuje (sic!). Na marginesie: nie ma czegoś takiego jak polska edycja WSJ bo to globalne wydawnictwo (znam tylko wersję europejską i amerykańską tj z różną wersją wiadomości). Ewidentnie Belka chce pomniejszyć sprawę - to nie WSJ a taki mały fakcik i kto by go tam czytał
 • druga dotyczyła całkowitego konfliktu z L.Balcerowiczem i sprowadzenia go do karierowicza (sic!).Belka stwierdził też, iż słowa Leszka Balcerowicz o tym, że szef NBP nie powinien się spotykać z ministrem, są błędnym myśleniem. – Balcerowicz się myli i to głęboko się myli. Jego rozumienie niezależności banku centralnego to albo brak rozmowy albo wręcz pozostawanie z rządem w konflikcie. Ja za dużo widziałem rzeczy na świecie żeby myśleć inaczej. Bank powinien, a nawet jest zobowiązany do współpracy z każdym funkcjonującym w jego kraju rządem – tłumaczył.  (za TVP.info)
 • trzecia dotyczy Szczurka. Belka stwierdził, iż drukowanie pieniędzy następuje po błędach fiskalnych ale najpierw przychodzi też nowy twardy minister minister z pakietem reform (cięć wydatków, wyższych podatków  taki mister samobójca, kamikadze czy minister techniczny jak Belka go określa.


Pełny wywiad w TVP.Info oraz z Sową tutaj (prawdopodobnie działa tylko w PL). Pewnie za moment na youtube :)

Pewien skrót tekstowy dostępny tutaj.


14 komentarzy:

 1. Znowu zyskuje teoria o Prezydencie.

  Belka przez objeżdżanie miał na myśli obejście RPP poprzez fakt że to Zarząd decyduje o drukowaniu kasy

  OdpowiedzUsuń
 2. Dla jasności Prezydent RP na wniosek Prezesa NBP powołuje i odwołuje Członków Zarządu NBP.

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy cokolwiek może jeszcze zdziwić?
  To nie tylko od 7 lat przecież dzieje się w BananaPOlandii. To dziki k'raj*) dla swojaków i de'Billi.
  *)
  k'raj = k...a co za raj
  Jelita POlityczna, którą to wybórali de'Bille, gdyż nie mozna inaczej tego plebsu wykrztalcunego okreslić, w swietle tego co sie dzieje w tym k'raju.
  P.S.
  Zdarza się ....
  de"Bille wybierają de'Billi - patrz kurwin.

  OdpowiedzUsuń
 4. Kurczę, ale właśnie tak powinno być u nas - minister kamikadze, który przeprowadzi reformy, potem dodruk w zanadrzu, żeby łagodzić napięcia społeczne i ataki finansowe z zewnątrz. Przed II Wojną wszyscy drukowali i budowali na potęgę, Polska wsią i silną walutą stała, a potem było już za późno.

  OdpowiedzUsuń
 5. @dedek

  Chwila - oni mają taki plan po to aby niedopuścić do władzy opozycji. ROZUMIESZ TO?

  OdpowiedzUsuń
 6. Olejnik: Sobie Pan nie współczuje?
  Bo media zagraniczne piszą że Pana kariera wisi na włosku. to są takie media poważne jak Wall Street Journal, o tym pisze, nie jakiś...jakieś tabloidy

  Belka: Raczej, że tak powiem Wall street journal polska edycja czy też polska redakcja. Bez przesady. NIKOGO TO NA ŚWIECIE NIE INTERESUJE.

  OdpowiedzUsuń
 7. Z wypowiedzi Belki wynika że nikt z nami się nie liczy i nikt nami się nie interesuje.

  Całkiem inny wywód niż oficjalna wersja rządowa :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Nie mam złudzeń, że ta p..zda Tusk jest w stanie przeprowadzić jakąkolwiek reformę, nie mówiąc o oczyszczeniu służb z agentur i sądów z korupcji. Dlatego Belka ma po części rację, że nikogo nie interesuje na świecie, że w tej atrapie państwa łamie się konstytucję, bo takie działania są wpisane w realia.

  Z drugiej strony:
  IMO trop prowadzi do ruskich, skoncentrowali na granicy z Ukrainą swoją armię i teraz będą rozbijać wszystkie rządy, które reagują na ich agresję. Tusk coś tam jednak próbował zmontować przeciwko działaniom Putina, więc pokazują światu, że jego rząd chciał dogadać się z NBP przeciwko opozycji. Kto się teraz będzie dogadywał z premierem, który stosuje tak niedemokratyczne chwyty? Odpada największy "pieniacz" (wg ruskiej tuby propagandowej), bo z Ukrainą i tak nikt się nie liczy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dedek jestes cos nie tego ...
  Człowieku!
  Tusk tylko podpiął się pod to, co tak wysmiewał, a co przecież realizował prezydent Lech Kaczyński. Jak to realizował Lech to był SMIECH W MEDIACH, KAŻDY RECHOTAŁ ...
  Tusk za to samo bohater ...
  Cwaniaczek płemieł podpiął się by takich jak ty zbajerować i PO raz kolejny obnosić się z tym, że jest niezastapiony i wygrywa wybóry.
  Dedek patrz wyżej^ - widzę po twojej pisaninie, że to o tobie było.

  Myslenie.... to nie boli ...

  OdpowiedzUsuń
 10. @LJ3
  Czytaj ze zrozumieniem - "coś tam montował" nie oznacza, że to wymyślił. Śmierć Kaczyńskiego otrzeźwiła niejednego i obnażyła nędzę klienckiej polityki Tuska. Ale nawet Tusk to w końcu dojrzał i podpiął się pod politykę Lecha.

  Niestety Twój umysł fanatyka już tego nie dostrzeże, że czasem trzeba zagryźć zęby i chwilowo wesprzeć ciotę na własnym tronie, niż wrzeszczeć to samo co głosi ościenny wróg.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. PS. Cieszę się SIP, że wróciłeś. Brakowało mi Twojego bloga.

  OdpowiedzUsuń
 13. Sama afera to już oczywiście szczyt szczytów. Za to należy się nie odwołanie tylko kula w łeb. No, ale czego można spodziewać się po peło. Oczekiwałem tego, że ZROBIĄ WSZYSTKO, aby utrzymać się dalej przy korycie. Gdyby pisiory wygrały ze sporą przewagą to większość obecnych elit może kiepsko skończyć.
  Najbardziej w całej sprawie wkurzyło mnie odwracanie kota ogonem. Zaczęto twierdzić, że ci co ujawnili te nagrania zrobili bardzo źle i próbowali zdestabilizować sytuację w Polsce. CI CO UJAWNILI. A nie ci co planowali superszwindla. Szkoda gadać. Czekam na wybory, licząc, że choć część narodu przejrzy na oczy.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP