01 sierpnia 2014

Trading-Room: tydzień 31 - sierpień 2014

Raport analityków technicznych z początku tego tygodnia.

US akcje
Analitycy trzymają się swojej strategii dla rynków akcji na 2014 - po korekcie  pierwszym kwartale 2014, rynki powędrowały w górę, by w wakacje zaliczyć szczyt. Pierwsza korekta potrwa do września z odreagowaniem w górę w Q4 2014. Nastepnie spadki do Q2 0215.

Patrząc na wiele wskaźników, analitycy rozważają szczyt w obecnym rynku byka trwającym ponad 5 lat od 2009. Kluczowa będzie jednak pierwsza połowa 2015, gdyż istnieje szansa na wzrosty i okazję kupna atrakcyjnie wycenionych akcji.


Typowe dla wypalenia i procesu dystrybucji z formowaniem szczytu są dywergencje, które miały miejsce. Mowa o VIX, ARMS ale i NYS- 52 weekly high  (co oznacza, że rynek rósł tylko dzięki dużym spółkom a małe i szeroki rynek spadały) Wszelkie wsparcia dla indeksów i ETF sektorowych (np. oil, consumer disc., semiconductors, czy DJ transportation avg) wymienione w raporcie zostały przełamane.

Europa akcje
Niemiecki DAX złamał trend, sprawowania się lepiej od rynku europejskiego (STOXX 600), który dobitnie oznacza korektę.

Eurostoxx 50 wita się właśnie na poziomach 3060 (niebieska linia trendu):


Waluty
Dolarowa bessa od wakacji 2013 dobiega końca. Dolar (DXY) powinien zacząć nabierać siły i rozpocząć dwuletnią hossę do 2016 roku.
EURUSD osiągnął szczyt  na 1.40 i powinien zmierzać w kierunku 1.32, a dolar umacniać.


Wykresy dla innych walut (AUD, CAD, GBP, SEK) w raporcie.

Azja akcje
W azji, agresywnie do góry poszły Chiny, przy dużym obrocie (od 2010!) jednak wydaje się to raczej gwałtowną korektą, niż pierwszym ruchem w górę w nowym trendzie wzrostowym.
Widać dysproporcje między Baltic Dry index. Spodziewane spadki na rynkach wschodzących (EM)Bez względu na powyższe jeden wykres może wskazywać, że jednak będziemy mieć zmianę trendu albo przynajmniej Chiny zachowają się lepiej niż US. Wskazuje na to zbliżanie się do końca trendu w gorszym zachowaniu się Chin od US sięgającym 2009 roku !


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP