21 października 2014

Wykres dnia - amerykańska giełda a QE

W zakresie QE wiele już napisałem. Są jednak wykresy które chciałbym zachować bo są bardzo znaczące. Tak było np z zachowaniem rentowności obligacji a QE, gdzie opisałem prostą strategię kiedy kupować a sprzedawać obligacje, tak było też z pokazaniem wstrzykiwanej gotówki przez FED na konta Primary Dealers we wpisie Krótka historia amerykańskiej hossy. Tak jest i teraz w zakresie bilansu FEd a zachowania amerykańskiego rynku akcji.

Na wstępnie jeszcze dwa artykuły które powinieneś przeczytać, jeśli jeszcze ich nie czytałeś:
Przejdę jednak do meritum.

Na wykresie zaznaczono wyraźnie okresy kiedy wspominano o QE (np Bernake hints at QE II), rozpoczynano QE i kończono.

Widać dobitnie, iż rynki reagowały pozytywnie na QE i mocno negatywnie na wyłączanie kurka z dolarami. Korekty średnio wynosiły 20% na indeksie SP500.

11 komentarzy:

 1. Korekty średnio wynosiły 20%... tyle że po nich do akcji wkraczał FED z jakimś programem i jeśli teraz tak bedzie to i owszem 20% i koniec. Pytanie co jeśli po tych dwudziestu procentach żaden program nie zostanie uruchomiony (pytanie czysto spekulacyjne)?

  Mariusz

  OdpowiedzUsuń
 2. Na rynku rzadko coś działa "trzeci raz", więc myślę, że będzie jakaś niespodzianka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, bedzie. korekta 10% a nie 20 i znowu w górę bo ogłoszą nowe QE ;)

   Usuń
 3. Uwielbiam tak tendencyjnie dobraną korelację. Dlaczego nie ma QE0 z 2008r ?
  http://www.elliottwave.com/images/freeupdates/image/3-10%20ewt%20f21.JPG
  Dlaczego nie pokażesz cen surowców albo nieruchomości ? BO NIEPASUJĄ ?
  http://www.elliottwave.com/affiliates_pr/archives/2014/01/21/Commodities-Falling-Despite-QE-What-Does-That-Mean-aa.aspx
  The first time the Fed bought a slew of new assets (QE0) was in 2008, and commodities went straight down during the entire buying spree.

  QE1 (see below) was just a swapping of assets, not new buying, so it wasn't inflationary; ironically, commodities rose during this time.

  OdpowiedzUsuń
 4. shorty czekaja 1950 60 ,,,,sie wielce zdziwi bo toper niebwem i zakonczenie qe mysla znowu ze banksterzy naklonia znowu na dodruk pusteogo pienadza a sie moim zdaniem zdziwia mocno

  OdpowiedzUsuń
 5. tez bylem nastawiony niedzwiedzio ale nie chcac popelniac bledow przeszlosci staram sie grac to co widze a nie to co wydaje sie ze byc powinno... wczorajszy spadek praktycznie bez wolumenu a dzis juz przed amerykancami bylo widac jakie pakiety chodza na bankach ( na pko i pekao wolumen dlugo przed koncem sesji przekroczyl 100% sredniej 5 i 20 sesyjnej )
  Shorty zreszta juz wczoraj odwolalem po przekroczeniu Russell 1078,8

  OdpowiedzUsuń
 6. no powyskakiwaliście z S albo L ? :) to gdzie ta przecena w żądaniu qe4 ? rosną po qe4 ? a wcześniej też rośli pod to ?

  wskazywali dołki jako okazja do kupna po qe?

  http://pulsinwestora.pb.pl/3904858,38924,po-przecenie-czas-wybrac-sie-na-zakupy

  zawsze straszyli a nie rośli pod decyzję Fedu. No ale kto nie ma po wielkim dołku akcji jak piszą ten przegra wszystko :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Tymczasem: kontrakty SP500

  Co do końca QE, to spadało po zakończeniu. A jeszcze chyba nie skończyli (jakoś w tym tygodniu to miało być), ale niech mnie ktoś poprawi. Wiadomo też, że taki schema -> koniec QE i wszystko leci nie będzie powtarzalny. Nie zdziwie się, jeżeli w tym lub przyszłym tygodniu dojadą do 2020pkt -> to w końcu tylko 4% :) Wtedy wszystkie misie będą rozwalcowane i nawet dalsze wzrosty mogłyby sobie potrwać dalej. Ale równie dobrze, dzisiaj może być dzień zwrotny tak jak narysowałem...

  OdpowiedzUsuń
 9. PS. jak sobie jeszcze popatrzę na wykres UBS to teraz zjazd do 1980. Następnie wyskok 1960-1970 i wodospadzik. Zagram w ten sposób.
  A więc... sell em all :)

  OdpowiedzUsuń
 10. QE4 Belgia trwa i chyba zapomnieliście o nich

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP