28 listopada 2014

Niemiecki ZEW: Imigranci w ogólnym rozrachunku dokładają się do budżetu Niemiec

Ciekawy artykuł z niemieckiej prasy na temat imigrantów, a w szczególności płacenia przez nich podatków oraz korzystania ze świadczeń socjalnych.

Wybrane fragmenty poniżej:

Żyjący w RFN cudzoziemcy bynajmniej nie są obciążeniem dla budżetu państwa; wręcz przeciwnie, wnoszą oni niemały wkład do państwowej kasy. Do takiego wniosku doszli naukowcy z Centrum Europejskich Badań Gospodarczych (ZEW)
[...]
każdy cudzoziemiec płaci w RFN z tytułu podatków i składek do systemów zabezpieczeń socjalnych przeciętnie 3300 euro więcej, niż wynosi suma pobieranych przez niego świadczeń.
[..]
czysty, roczny wkład do budżetu niemieckiego państwa w wysokości 22 mld euro
[..]
Wykształcenie kluczem do dobrobytu
Analiza ta obala tym samym obiegowe przekonanie, że imigranci mieszkający w RFN obciążają niemiecki system zabezpieczeń socjalnych. Jeżeli przybywający do RFN czy mieszkający tu już cudzoziemcy legitymowaliby się lepszym wykształceniem, ich wkład do kasy państwa byłby jeszcze wyższy.

1 komentarz:

  1. To wszystko moze byc prawda ale kazdy emigrant zajmuje stanowisko pracy, ktore tym samym przepada dla rodowitego Niemca. Ten ostatni zas z kolei wystepuje o swiadczenia socjalne mu nalezne z racji bezrobocia i jest nie tylko niezadowolony z braku pracy ale i zaczyna stanowic obciazenie budzetu. W dodatku zwiekszona dzieki emigratom podaz pracy powoduje pogorszenie warnkow placy oferowanych wszystkim - i emigrantom i Niemcom.

    OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP