04 listopada 2014

Trading-Room: tydzień 45 - listopad 2014

Raport analityków technicznych z rana 04.11.2014.


Przestrzelenie na SP500......zmierza w kierunku szczytu na początku listopada

USA
Surowce i MSCI World zrobiły szczyt w lipcu 2014. Większość Azji, MSCI emerging Market i SP500 miały szczyt we wrześniu. Biorąc pod uwagę fakt, iż sektory cykliczne zachowywały się gorzej, oczekiwania inflacyjne spadały, a byczy trend na rynku obligacji pozostawał w mocy, analitycy UBS mają silny dowód w ręku, że ich oczekiwany wakacyjny szczyt 2014 miał już miejsce.


Zgodnie z oczekiwaniami dokonała się 10% korekta w kierunku połowy października 2014, dobiegając do wskazanych poziomów 1850 na SP500. Tutaj miało miejsce taktyczne dno skąd analitycy oczekiwali kilkutygodniowego odbicia do początku listopada/w najlepszym wypadku grudnia, zanim akcje znowu runą w dół w Q1  2015.O ile Europa, Azja (wyłączają Japonię - AXJ) i inne wskazane sektory zachowywały się dokładnie tak jak przewidywali analitycy, amerykański rynek akcji zaskoczył ich skalą odbicia. Kierunek był zgodny z planami ale zbyt duży.Czego oczekiwać?Analitycy doradzają zamknięcie zyskownych długich pozycji a agresywnym graczom zalecają grę na spadki. Sygnałem do korekty ostatnich wzrostów będzie przebicie w cenach zamknięcia 2000 SP500, co zapoczątkuje korektę do 1950 a może i 1920.Będzie to ruch korekcyjny spadków A-B-C. Dlatego po spadkach w listopadzie przyjdą jeszcze wzrosty. Docelowo rynek może polecieć do góry w grudniu, aż na 2050, jednak nadal analitycy zakładają korektę w 2015.Obecnie amerykański rynek akcji jest piekielnie wykupiony


Tak silne ruchu w górę zawsze były wyczerpujące się:

Na nastrojach budują się dywergencje co analitykom sugeruje iż obecne odbicie to jednak ciągle korekta, silna, ale korekta.


W zakresie ameryki dodam, że obecne wzrosty zaskoczyły analityków z powodu ogromnej siły sektorów defensywnych - sektor ochrony zdrowia (healthcare), sektor utilities (przedsiębiorstwa z branży energetycznej, gazowniczej, ciepłowniczej i wodno-kanalizacyjnej) by wymienić tylko te dwa.

Świat i rynki wschodzące

Zachowanie zgodne z przewidywaniami. Dopóki podwójny szczyt broni się na MSCI World dopóty nowe szczyty są przekreślone


Rynki wschodzące pozostają w zygzakowej korekcie spadków.


Złoto
Zgodnie z planem złoto spada po podejściu do 1260. Obecne spadki były jednak potwornie silne i typowe dla ostatniej fali kapitulacji osób grający na wzrosty cen złota.

O ile niższe poziomy są możliwe o tyle analitycy zalecają by w ramach słabości skupować złoto. Oczekiwane jest odbicie korekcyjne do 1300-1400 dolarów za uncję

Oczywiście dolar jest w hossie a złoto w bessie ale nic nie spada przez kilka lat bez przerwy. Właśnie w pierwszej połowie 2015 ma nastąpić przerwa i chwilowa zmiana trendu.Bardzo ciekawym elementem jest HUI. Obecne spadki spowodowały odejście aż o 60% od średniej 200 sesyjnej  na interwałach tygodniowych. Takie wyprzedanie sektora kopalni złota jest rekordowe, spotykane przy dołkach i trendzie sekularnym. Wspomnę że wyprzedanie jest zbliżone do wartości dołków z 2000 roku!Europa

Już z tych powodów powinna spadać. Czas na krótkie pozycje!

DAX osiągnał poziom wzrostów w zakresie 9350-9500 i poziom zniesienia 61,8% spadków. Potwierdzeniem spadków będzie przebicie 9217.

Euro Stoxx 50 nie powinien przejść 200 sesyjnej na 3147. Spadek poniżej 3064 potwierdzi negatywny taktycznie scenariusz.


Tak jak w ameryce tak i na świecie, również europie sektor ochrony zdrowia (farmaceutyki) i inne defensywne rosły. Świetnym przykładem jest szwajcarski SMI, który zachował się zdecydowanie lepiej niż reszta europy i to pomimo obaw o silnego franka. Szwajcaria zniosła całkowicie spadki a silny frank nie jest straszny (!)

Azja
Jedynym silnym rynkiem byka pozostaje Nikkei w Japonii - po korektach spodziewane są wyższe poziomy, również na USDJPY.Jakie pozycje i kierunek zakładacie? Osobiście od 23 paź 2014 posiadałem tylko krótką na złoto którą dzisiaj zamknąłem. Otwieram obecnie krótką na DAX i europę. Szukam miejsca na amerykę.

113 komentarzy:

 1. czytali moje wpisy co do akcyjnego i złota? Wrrrr :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ale UBS czy inni pod poprzednim wpisem TR43?

   Usuń
 2. Dziękuję za raport Piotrze!
  W takiej sytuacji również otwieram krótkie na daxie.

  Pozdrowienia

  cd1010

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ma sprawy, powodzenia.

   NA razie niedźwiedzie mają problem bo nie domnęl luki z 30 paź i teraz podchodza po 9350 znowu.

   Pamietaj że teraz to proponowali zamknąć długie a krótkie to tylko agresywni gracze z wąskimi stopami.

   dla nich silne potwierdzenie spadków to przebicie dopiero 9217 i tutaj ktoś bezpieczny powinien lapać krótką.

   Usuń
 3. Dzisiaj złoto znowu spada. Mnie już nie ma. UBS mówi spadki do 1140 lub 1090.
  przy tym drugim na bank rozważa długie. Zobaczymy jak zachowa się przy 1140.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. już jest 1140 :)

   @Vicarious

   Usuń
 4. a dlaczego chcecie skracać dax jak :
  1) już nie jest tak wykupiony jak był , jest w pozycji neutralnej
  2) mario będzie skupowal absy , najpóźniej od nowego roku a to pomoze całej Europie gdzie wzrośnie popyt na towar eksportowy niemiec

  a z innych rzeczy to wiemy ze fed posiada 1/3 hipotek
  zaluzmy ze przychodzi kryzys i ludziki nie placa rat

  co wtedy?

  obligacje skarbowe można umorzyć ale mbs-y ????
  nie wydaje mi się

  pozmieniali rentowności posiadanych obligacji na dluzszy termin , boj powiedział ze tez będzie zmienial na dluzszy termin , mario mowi ze będzie drukowal 2 lata do 2016,
  nawet jak się dolar umocni to fed ma na to lekarstwo bo przejmie palke od maria i będzie drukowal

  końca nie widze temu dodrukowi i nie wyjda z akcji grube portfele poki nie zobaczą tego końca dlatego ze się boja
  boja się ze będą drukować non stop a na koniec rzady utraca zaufanie i po prostu przyjdzie ta oczekiwana inflacja bo będą drukować coraz więcej jak boj , więcej i więcej i wtedy gruny portfel poniosl by ogromne straty nie majac akcji

  odbicie w usa nastapilo bo przywrócone warunki z przed załamania, przywrócono dodruk bo boj uzupelnil braki
  tak samo było latem 2013 roku kiedy fed powiedział ze może przyciąć, zlecieli 7%, potem powiedział ze nie przytnie czyli warunki powrocily i indeks powrocil na szczyt, tam się ustabilizowal i potem był spokoj


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak się zwiesz nieznajomy?


   >1) już nie jest tak wykupiony jak był , jest w pozycji neutralnej

   Masz opisane wyżej, jak 61,8%

   >2) mario będzie skupowal absy , najpóźniej od nowego roku a to pomoze całej Europie gdzie wzrośnie popyt na towar eksportowy niemiec

   Czy cokolwiek będzie skupował to się okaże, zapominasz że rynek ABS jest za mały a QE europejskie bez goovies będzie NIEskuteczne (!)


   >a z innych rzeczy to wiemy ze fed posiada 1/3 hipotek
   zaluzmy ze przychodzi kryzys i ludziki nie placa rat

   Ale to jest backward looking a nie forward looking. To co było nie liczy się.

   >obligacje skarbowe można umorzyć ale mbs-y ????
   nie wydaje mi się

   Czy Ty wiesz w ogóle o czym piszesz? Jakie znowu umożenie i po co? Bedzie reinwestował. Zmniejszyć bilans można o spore ilości - wystarczy że nie będą rollować.
   Umażanie to teorie spiskowe i nie mile tu widziane, szczególnie z rosyjskiego portalu dla oszołomów z Zerohedze:)

   >mario mowi ze będzie drukowal 2 lata do 2016,
   A czytałeś info z reuters wczoraj o problemach mario i jego kwestionowaniu?


   W zakresie wzrostów to nie prognozuj 5 lat w przód tylko reaguj i zarabiaj, jak również krótkoterminowo i srednio patrz.

   Usuń
 5. Panowie jak tam trzymacie jeszcze L na zlocie ???? SiP widze juz pisze ze nie ma ...

  Ja rozwaze dopiero okolo 1000, o ile sie nie myle bo w jakims wywiadzie dla chinskiej telewizji Rogers zakladal taki poziom jako atrakcyjny do ponownego zainteresowania?!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. >Panowie jak tam trzymacie jeszcze L na zlocie ???? SiP widze juz pisze ze nie ma ...


   JA to L miałem na wzrostach do celu UBS 1260. Potem miałem S z okolic tamtych poziomów i zamknąłem wczoraj wieczorem tuż przed dzisiejszym nowym spadkiem.

   Usuń
  2. A Rogersowi sprawdziło się coś w ogóle w ciągu ostatnich 2-3 lat? Tego tysiaka to widzą wszyscy. Aż tak mocno chyba nie spadnie w tym spadkowym rozdaniu.

   JarekS

   Usuń
 6. Jak sobie popatrzycie na taki wykres to można myśleć o zakupie przy 250$ :)
  To już srebro ma bliżej do ziemi.
  Na ropie Brent nic nie widzę, ale chętnie bym gdzieś zagrał długą... tylko gdzie?

  OdpowiedzUsuń
 7. Zaktualizowałem wpis. Dodałem istotne informacje o
  1. HUI - złoto
  2. Sila USa - skad się wzieła - healthcare
  3. Szwajcaria SMI
  4. poziomy DAX ,eurostoxx 50

  OdpowiedzUsuń
 8. Dla jasności, te raporty są zawsze z wykresami na zamknięcie z poniedziałku więc nie ma na nich wtorku :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Niesamowite jak te cfaniaki pokroju Cynika i innych gold bugów teraz się zapierają że oni nie doradzali kupować zlota tylko wskazywali na mozliwość i że to tylko ubezpieczenie przed końcem świata.

  Niesamowite jak tera każdy z nich umywa ręcę i jeszcze bezczelnie twierdzi iż zalecał sprzedać rok temu czy dwa. To są jawni oszuści. Kuglarze. Zarzucają wielu, a szczególnie osobom z branży finansowej nieuczciwość a sami są w niej skąpani .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fakt goldbugi przespały totalnie temat.

   Sam teraż ćwiczę na symulatorze foreksowym i 1-wszy sukces - wyłapania poziomu na 1140 i skuteczna S z 80% zwrotem z kapitału.

   Teraz czekam i popatrzę w którą stronę iść z poziomu 1140. Powinno być odbicie do okolic 1190 USD.

   W dalszej perspektywie (3 miesiące max) powinniśmy zobaczyć złoto na totalnym dołku w okolicach 1000 USD, albo nawet 800USD (mniej prawdopodobne czy aż taka będzie panika).

   Nie zgodzę się natomiast z tym, że spadki będą dalej - idziemy na dołek i zacznie się nowy sezon byka trwający wiele lat.

   Usuń
 10. Może w koncu miedź spada. KGH pociągnie w dół.

  OdpowiedzUsuń
 11. republikanie wygrali mandatami w senacie w usa 1 raz od 8 lat.

  OdpowiedzUsuń
 12. @SiP

  Dokladnie, wszyscy z tych gold bugow albo sie wypieraja albo w stylu klasycznym wmawiaja ludziom ze przeciez to nie jest inwestycja na krotko tylko na cale zycie i na 100% sie zwroci !!!
  Ok ale jesl i nawet to wole miec kupione za 1000 a nie za 2000 :))))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SPy oczywiście, ze tak ale pamiętaj podawanie okrąglych poziomow typu kupię na 1000 albo 800 nigdy nie ma tak aby idealnie siadlo a zawsze albo wyżej jest dołek albo niżej. Ostatnio na forach jakie wertuje widze wpisy, ze kupie przy 1000. No albo wyżej bedzie L albo nizej.

   Usuń
 13. Witam
  Co do SP500 to short sie skonczyl, czy chwilowo to zobaczymy. Co do DAX to trudno wogole tu slowo short wypowiedziec a co dopiero zajac.
  Najciekawszy rynek to srebro fizyczne, musi zaczac spadac a nie utrzymywac in plus 30% roznicy.
  Pozdrawiam zycze milego dnia.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. pisałem czy ktoś ma pozycje na daxie S z pułapu 9900-10000. Połowa zrealizowana przy 8700 reszta czeka to jak mnie gamoniu rozjadą?

   stawiam ci L na demo grajku bez SL. zobaczymy ile urobisz w long term - podpisuj sie gamoniu.

   Usuń
  2. Komentarz wycięty z powodu obrażania osób. Gamonie, idioci, i inne zwroty nie są dopuszczalne.

   Witaj Hukers:)

   Usuń
  3. @hukers
   Niesamowite że rozmawiałeś sam z sobą!

   Tekesty w stylu:
   "czy ty jesteś poważny , przejmujesz się jednym artykulem o tym ze Niemcom się nie podoba ze ebc drukuje"

   są bardzo kiepskie bo Ty nie czytałeś nawet artykułu bazowe, może języka nie znasz a polskie tłumaczenie było kiepskie, jesli gdzieś było? Tam było napisane że Mario nie ma konsensusu i że ludzie są przeciwko niemu, nie zakomunikował NIKOKU tej cyfry 3 bln euro w bilansie, rozumiesz? Powiedział na radzie że nie powie, a wychodzi na konfe i mówi że bilans urośnie o tyle i tyle. Przeczytaj źródlo zanim zaczniesz sie wymądrzać. Twój stary problem.

   >skad się wziela niska rentowność na nich ?
   krasnoludki? przecież dziecko widzi ze przygotowali ich cene pod skup przez ebc


   A kto z tym dyskutuje? Twój cały wpis to dyskutowanie z nierealną odpowiedzią którą sobie sam wymyśliłes. PRZECIEŻ PISAŁEM SAM na blogu np tutaj
   http://stojeipatrze.blogspot.com/2014/09/abs-odcinek-1-us-vs-eu-roznica-w.html
   http://stojeipatrze.blogspot.com/2014/09/abs-odcinek-2-ecb-bedzie-chcia.html

   ZANIM uruchomili QE w europie że będzie i pisałem jak zarabiać na tym np tutaj
   http://stojeipatrze.blogspot.com/2014/08/wykres-dnia-zachowanie-rentownosci.html

   To że nie potrafisz czytać, to że nie znasz angielskiego, to że masz alterego lub schizofrenie i ze sobą rozmawiasz to absolutnie nie jest mój problem.

   To jest clue Twojej wypowiedzi
   "jak ty myślisz ze fed to wypchnie to się grubo mylisz, spowodowalby tym zapasc gospodarcza
   sek w tym co zrobi skoro nie wypchnie "

   Jesli TY Myślisz i wpychasz mi słowa swoje, a potem udowadniasz wywód.

   Po raz pewnie 28 dam Ci dobrą darmową radę - naucz się podstaw dyskusji, naucz się czytania ze zrozumieniem, angielski też się pewnie przyda skoro nie potrafisz przeczytać tekstu w reuters ze zrozumieniem bo ewidentnie masz z tym problemy.

   >i nie pisz mi bzdur ze to jakies rosyjskie teorie spiskowe
   wzial polski rząd obligacje z ofe i oglosil ze je umorzy ??????

   A Ty nie widzisz różnic między polska bananową a USA albo miedzy nami a niemcami? Rozumiem że kazdy kraj to taki sam model, i Zimbabwe, USA, Rosja, Brazylia Niemcy czy Austria? Jeśli tak to masz podstawowe błędne założenie.


   W zakresie DAXa to inna bajka.

   Chłopaki z UBS jawnie napisali że jest czas na zamknięcie zyskownych długich pozycji. naprawdę duuuuużo zarobili to i spadek w dół przewidzieli i w górę. Na sell to tylko agresywni i tylko bo przebiciu zamknięcia na kasowym. Małe pozycja to co innego.

   Usuń
 15. na temat zlota to wiem tylko tyle ze jak laszlo buirnyi powiedział w tv ze skrocil zloto , poltora roku temu po 1800usd to faber otworzyl jape i nie wiedział co powiedziec bo cena była już wtedy 1400 a on mowil ze kupuje po każdym spadku o 100usd
  mina fabera bezcenna

  zawsze wszyscy się wypra ze gadali bzdury , po co słuchacie tych idiotow
  i po co wciąż piszecie o kruszcach jak srebro lezy tak nisko ze nawet dziecko widzi ze hossa skonczyla się 3 lata temu
  po co wciąż drazycie historyczne tematy
  nawet w jenach japońskich zloto nie może utrzymać się na szczycie podczas gdy boj będzie drukowal 25% pkb


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a kto gra L na złocie od 1800 ? chłopie spekulacyjnie L od roku się łapalo i łapie i zarabia. Nie prognozuj na lata co będzie bo nie zarobisz nic. Graj na krotsze okresy.

   Z tymi wpisami drukowania i ostrzegania nas to ratujesz swiat czy nas? jaki masz interes w tym ? z dobrej woli chcesz abym zlikwidowal wszystkie S na akcjach bo nas rozjada? NA daxie na pewno haha :)

   Usuń
  2. @Marek,

   To jest Hukers,
   Mistrz rozmowy sam z sobą. Przykładowo ja grałem długą od dołka do 1260 o czym pisałem a później krótką.
   Facet myśli że jak jest hossa czy bessa to przez pięc lat jeden kierunek. Smiało. Ja tam nie inwestuje pieniędzy.

   Usuń
  3. tak napisalem trochę wczesniej :)

   marek5 listopada 2014 12:41:00 CET
   ten anonim brzmi jak hukers - był kiedyś taki pisarz blogowy.

   jego wpisy da się poznać a pamięć jeszcze mam dobrą :)
   mistrz rozmowy sam ze sobą :)

   Usuń
 16. Na DAX jest long i na dzien dzisiejszy jego koniec bedzie jak zamkna ok 9050. Jak mozna miec short? Intra tez nic nie widac. Czy mozecie objasnic techniczne podloze do short na DAX w tej chwili?
  Dzieki.

  OdpowiedzUsuń
 17. chlopcy generalicja by tak widziała daxa

  http://fotodyl.pl/1af76b8d65/

  czy nierealne przez 2015 tak pykać by było ?

  OdpowiedzUsuń
 18. @Anonimowy

  No tak wszyscy sa idiotami tylko nie Ty ... wiesz takie stawianie prognoz dlugoterminowych to jest do zabawy a nie do zarabiania - wiesz ja jestem pewny na 100% ze bedzie spadac S&P aha i jeszce jestem pewny ze bedzie roslo :))) mysle ze wciagu 5 lat i na jednym i na drugim sporo zarobie ;)

  @marek
  z tym zlotem to pisalem mniej wiecej ze te okolice bo zgadzam sie ze rowne poziomy rzadko sie trafiaja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @SPY
   "No tak wszyscy sa idiotami tylko nie Ty ... wiesz takie stawianie prognoz dlugoterminowych to jest do zabawy a nie do zarabiania - wiesz ja jestem pewny na 100% ze bedzie spadac S&P aha i jeszce jestem pewny ze bedzie roslo :))) mysle ze wciagu 5 lat i na jednym i na drugim sporo zarobie ;)"

   Dokładnie TAK. Pełna zgoda SPY

   Usuń
 19. zloto było hitem do czasu kiedy skonczyla się tam hossa
  po kie licho wogole tam spekulować,
  bo kiedyś była hossa to pogramy spekulacyjnie longi?
  czyli gramy przeciw glownemu trendowi?
  tak samo srebro, przeciw glownemu trendowi??

  dobrze się czujecie?

  czemu nie gracie short na jena?
  przecież fundament jasny do bolu
  ale nie wy wolicie to co jest w modzie
  jak dzieci

  dow jones
  wziolem sobie eski a co mi tam
  rynek wykupiony, pojada wyżej to wroca zebym mogl przymknąć na zero


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ależ oczywiście że gramy krótkie na jednie. Czytałes raport? Przeczytaj - napisali the most obvious trade of this year (!).
   Po korektach cel 118.20 i dalej 120. W H1 2015 sprawa się jednak wypali.

   I tylko nie mów że tego nie czytałeś:
   http://stojeipatrze.blogspot.com/2014/09/wykres-dnia-japonia-wyzwala-sie-z-30.html

   Usuń
 20. ten anonim brzmi jak hukers - był kiedyś taki pisarz blogowy.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja pijesz do mnie to przeczytaj co napisalem wyzej i skad mam S. Twoj walec z mario moze smarowac asfalt po wschodnich drogach i tyle w temacie :) skupic sie radze w postach innych userow no i podpisywac a skoto to boli to jakiś cel ci przyświeca tutaj ab blogu.

   Usuń
  2. Znowu usunięty za obrażanie

   Usuń
  3. Przestań pozycjonowac się przy okazji jako GURU bo nim nie jesteś. Wielokrotnie dałeś złego calla, pamiętam twoje prognozy o "wzrostach rentowności" na obligacjach które nie miały miejsca a się na blogu Wocjiecha Białka mądrzyłeś. Były i inne z akcjami w USA.

   NIKT nie jest guru.

   Usuń
 22. @marek
  Przepraszam ale ja pytalem o jakas solidna analize a nie o pare kresek, na dodatek DAX jest w long i tego typu formacje uznaje sie za RGR ale kontynuacji i pionowe wyjscie gora teraz. Myslalem ze masz przynajmniej cos w rekawie.
  Tak czy inaczej dziekuje za odpowiedz.

  OdpowiedzUsuń
 23. we czwartek zbiera się ebc, obojętnie co powie mario, rynek wyciągnie tylko pozytywne aspekty z tych wypowiedzi i podkreśli tylko pozytywy w mediach

  aby w przyszłym roku moglo rosnąć to ten rok musi się skonczyc długim słupkiem
  http://stooq.pl/q/?s=es.f&c=100y&t=b&a=ln&b=0

  grube portfele będą walczyc o to żeby ten slupek był dlugi
  będą walczyc ostro

  bo jeśli ten slupek nie będzie dlugi to będzie oznaczac ze to jest ostatni rok hossy

  lepiej zamknijcie te krótkie na daxa bo nie macie szans
  jutro mario wam zrobi kuku

  jak już wam się wydaje ze złapaliście pana boga za nogi to wam jutro wbiją szpile

  powtarzam
  http://stooq.pl/q/?s=10esy.b
  te obligacje zostały przygotowane aby je wlozyc ebc do gardla
  mario musi je skupic , jeśli by nie chciał to nie będzie maria tylko przyjdzie kto inny i je skupi
  smieci musza być w bilansie ebc a nie w bilansie głębokiego portfela

  sek w tym ze :
  1) brakuje na emerytow
  2) rynki sa nasycone kredytem

  i dlatego to sa problemy strukturalne które oni rozwiazuja dodrukiem
  alternatywą jest wojna ale nikt z nas jej nie chce

  nie zywcie nienawiści do mezow stanu
  oni chcą dobrze, nie chcą wojny, zamiast tego jest pokojowy dodruk
  tak na to spojrzyjcie
  oni tylko wykorzystują jedna z możliwości tego systemu finansowego

  poki bedzi eproblem z demografia i kredytem poty będą drukować czyli jeszcze z dekade

  nie możecie zamykac oczu na fakty
  decyzja o permanentnym dodruku została podjeta w chwili rozpoczęcia pierwszego qe
  pamiętajcie ze wielki kapital musi się chronić przed zniszczeniem
  jeśli nie masz zaufania dla mezow stanu którzy drukują to chowac kapital w akcjach
  zysk przyjdzie jako skutek uboczny proby ochrony kapitału
  tak jest od wiekow

  to się skończy wtedy jak stana obok siebie bankierzy centralni central regionanych i wpolnie zobowiaza się ze nie będą drukować
  poki to się nie stanie poty wielki kapital nie wyjdzie z akcji

  zawsze jak wychodzi bank swiatowy, komisja europejska czy MFW i zmieniają prognozy wzrosty swiatowego w doł to bankierzy centralni uruchamiają drukarki i zawsze potem okazuje się że ci pierwsi byli w błędzie bo oni sa od tego żeby się mylic
  w tym tygodniu prognozy obnizyla UE

  czy już zamknęliście te nieuzasadnione niczym krótkie na dax?

  czy nadal chcecie stawiac swoje skromne depozyciki przeciw mario który dysponuje nieograniczona iloscia pieniadza, zasypie nimi wasze krótkie
  zrozumcie
  on nie ma limitu, wciska przycisk i leci bilion eur w rok
  nigdy go nie pokonacie
  jak będzie przegrywal to rozkręci bardziej kurek jak kuroda w japoni

  zamiast z tym walczyc przyłączcie się do ebc
  nadchodzi hossa w Polsce,
  kupcie tanie akcje
  stopa 1,75%
  dodruk ze strony ebc
  wielki kapital schowa się w akcje przez obawa ze straca na inflacji
  przyłączcie się do nich
  nie badzcie gamonie
  strach wepchnie kapital w akcje
  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tak bedzie hossa pensje beda rosly jak i ozusowanie umow. Czlowieku nie bredz i nie spekuluj co bedzie u nas bo jest na zachodzie.

   Usuń
  2. zamiast z tym walczyc przyłączcie się do ebc
   nadchodzi hossa w Polsce,
   kupcie tanie akcje
   stopa 1,75%
   dodruk ze strony ebc
   wielki kapital schowa się w akcje przez obawa ze straca na inflacji
   przyłączcie się do nich
   nie badzcie gamonie
   strach wepchnie kapital w akcje

   ty gamoniu stopa wynosi 2% zostawili bez zmian a nie 1,75%

   pisałem, ze siejesz propagande rodem z prlu. Siej ta hosse na bankierze.

   Usuń
 24. 1,09% na plusie na daxie
  jak tam wasze straty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. do 9900 im daleko - dojdzie tam walec i pochlonie moje okopane pozostale S?

   czy ty czytasz co sie do ciebie pisze czy propagande siejesz jak za prlu?

   Usuń
 25. 1,26% na daxie
  jak tam wasze straty?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje całkiem ok. Powiesiłem je sobie na ścianie nad telewizorem :)

   Usuń
  2. Zapiales juz pasy ????????? :)))

   Usuń
 26. mi już 0,22% na fdj nakręcili :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A kim Pan jest?
   A co to jest fdj?
   I kto Panu nakręcił?
   :)

   Usuń
 27. a ty kecaj który kierunke obstawiasz?

  OdpowiedzUsuń
 28. strata się zmniejszyla do zera
  nie,
  0,05% na plusie
  guma w majtkach napieta jak struna
  ciężko im ją dalej naciagnac :)
  3 dni po zakończeniu rally , być może jutro ostatni dzień i się skoncza przekrecac na eski

  OdpowiedzUsuń
 29. jest bardzo zle w Europie przynajmniej w sektorze produkcji i w kierunku końca roku się pogarsza, to odbicie na daxi sp500 to jak grac przeciw realnej
  to mnie utwierdza ze eski na wykupionym rynku w usa mogą dac zarobić

  OdpowiedzUsuń
 30. Złoto jak na razie stuknęło 1140 . Niemal idealnie (było nawet ciut niżej). Srebro niemal dziś dotknęło 15. O ile dobrze pamiętam, to było to prognozowane wsparcie.
  Jeśli ma nastąpić odbicie od tych poziomów to jutro lub pojutrze warto na to uważać.
  BTW.Jeśli dobrze kombinuję to wraz z odbiciem na złocie i srebrze powinien osłabić się dolar. Czy niekoniecznie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kontynuując ...
   Co do spadków na indeksach to oczywiście możliwe są krótkoterminowe spadki. Warto obserwować hiszpańskie i włoskie indeksy zwłaszcza. Z tym szorceniem należy jednak być ostrożny bo od 20-25 listopada zwykle zaczyna się rajd mikołajowy.

   Usuń
  2. > O ile dobrze pamiętam, to było to prognozowane wsparcie.

   Tak - 1140 to było ich pierwsze wsparcie. Kolejne - ewentualne w pesymistycznym wariancie to 1090 na złocie.

   Usuń
  3. Z dolarem to zobaczymy co będzie dopiero po weekendzie.

   Usuń
  4. Pisząc "O ile dobrze pamiętam, to było to prognozowane wsparcie" miałem na myśli srebro. Co do złota i poziomów 1140 i 1090 to czytałem uważnie to co powyżej. Te prognozy dla srebra czytałem wcześniej w wielu artykułach i 15$ było wymieniane obok niższego poziomu 8$.
   Co do ruchu na euro w 2015 to znalazłem odmienna opinię od większości publikowanych:
   http://independenttrader.pl/287,frank_po_3_czy_5_zl.html
   Pierwsza część artykułu dotyczy euro. Kto wie ?

   Usuń
  5. @"Z dolarem to zobaczymy co będzie dopiero po weekendzie."

   Czemu po weekendzie ?

   Usuń
  6. @Mariusz
   bo dzieje się trochę w tym tygodniu a euro dolar i dolar futy stoją w miejscu gdzie atmosfera musi się przeczyscic.

   Zobaczymy konfe mario i NFP

   Usuń
  7. Ach ! O to chodzi ;p . Sadziłem, że coś ma nastąpić w weekend, o czym nie wiem :)
   BTW. Ja obstawiam, że na dolarze czas na korektę. Może nie dużą, może nie długa, ale tak mniej więcej (czasowo) na listopad.

   Usuń
 31. Dla mnie clue to miedź - to że gośc ma 90% rynku to jedno ale dzisiaj spadała i znowu wyciągnęli. Gdyby pękła miedź to byłaby piękna fala spadków. Gdyby....

  OdpowiedzUsuń
 32. chyba zniknal moj poprzedni wpis..

  pytanko mam do Ciebie Piotrze na temat zerohedge bo napisales swego czasu ze to oszolom? why?

  czasami tam zagladam tak jak i tu co sadzisz o keiser report i y?

  bardzo dz za opinie in advance

  OdpowiedzUsuń
 33. końca nie widać wzrostów w usa - jak już obiorą kierunek to nie ma zmiłuj się ! masakra

  OdpowiedzUsuń
 34. Dzisiaj na Bloomberg aż dwa arty o złocie. Oba. Nie kupuj złota. Jeden o ratio gold silver. Skoro tyle aktów a poziomy 1140 to czas na małe długie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ubijają denko golda i szczyt akcyjny - będą pivoty jeszcze pare sesji w kierunkach o jakich bloomberg pisze czyli tzw dociskanie pozycji i ich odbieranie a by za pre sesji pojsc w kierunkach przeciwnych do prognozowanych. Biznes as usual misu :)

   uciekaj misu do gawry bierz L akcje i S gold - tak chca dobre wujki inwestycyjne hehe

   Usuń
 35. uciekaj misiu do gawry , porzuć S zaśnij z L na akcyjnym i S na złocie hehe

  http://www.aaii.com/sentimentsurvey/sent_results?adv=yes

  tak chcą wielkie banki misiu abyś grał :)

  53 % L do 15 % S. Tresura jak pisalem od czasów dołka ostatniego działa na L akcyjny i S goldowy hehe

  OdpowiedzUsuń
 36. ja piernicze na co wy patrzycie , wnioski na podstawie ilości artykulow, o mamo
  prawde napisali o parytecie srebra i zlota, jest jak jest

  bilans ebc wzrosl o 20mld eur w ciągu 2 tygodni
  nie wiecie czasem gdzie to można widzieć tabelarycznie?

  agari jak masz na zero hedge same artykuly opiniujące negatywnie decyzje rzadow, banków centralnych, podwazajace raporty bezrobocia , karcące wypowiedzi politykow itd. to znaczy je to jest portal jednostronny , nie obiektywny, dlatego nie ma sensu go czytac bo autorzy zostali w jakiś sposób skrzywdzeni przez państwo i swoje flustracje wyladowuja na portalu ,

  czytaj blooma a w Polsce pb.pl


  OdpowiedzUsuń
 37. http://stooq.pl/q/?s=fgbl.f&c=3y&t=b&a=ln&b=0
  pieniadz lezy na ziemi , wystarczy podnieść
  niemieckie bundy mowia ze mario skupi skarbówki

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i co skupil ?

   a moze i ciebie skupi razem z tymi bondami i bedzie gitarka ?

   trwa dociskanie medialnie podanych kierunkow na aktywach. Tresurka tresurka :)

   Usuń
 38. Gdyby ktoś szukał max poziomów dla rubla
  http://stojeipatrze.blogspot.com/2014/10/wykres-dnia-rosyjski-rubel-usdrub.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo często dobry sygnał daje ulica. Jak w Rosji lud rzuci się na kantory wykupując waluty to mamy sygnał przesilenia. W 2011 r na Węgrzech zadziałało idealnie.

   JarekS

   Usuń
 39. oglądaj konferencje
  głęboki portfel już wie ze skupi , jest to potwierdzone na bundach tylko trzeba wiedzieć na co zwrocic uwagę
  macie od wczoraj ponad -2% na daxie
  ostrzegałem was
  ale co tam masz zapas od 9900 tylko po co tracisz ten niezrealizowany zysk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 450 pkt wyobraz sobie. Smialo dojedzecie tam haha

   Usuń
 40. Draghi niczego nie odkryl wielkiego ale dal jasno do zrozumienia ze jak cos to bedzie paliwo do wzrostow :)) tak wiec bvardziej up niz down sie wydaje

  OdpowiedzUsuń
 41. no może teraz spuszcza trochę z balona bo do następnego posiedzenia nic się nie wydarzy a czas trzeba czyms wypelnic

  OdpowiedzUsuń
 42. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,100-tys-Belgow-na-ulicach-Brukseli-przeciw-planom-oszczednosciowym,wid,17016280,wiadomosc.html

  http://dwagrosze.com/2014/11/juncker-przejmuje-unie.html

  off top dan :)

  RYBYNSKI jeszcze bedzie moim zdaniem mial swoje chwile slawy c odo UE i jej rozpadu a pzynajmnie jostrych zmian i pozostawiniu paru pans w niej najmocnejszych

  OdpowiedzUsuń
 43. nie spac , myslec
  ten u góry to nie ja
  na koniec sesji mamy knoty na swieczkach dax, futsi100
  w 80% przypadkow kolejnego dnia rynek idzie na ich szczyt

  http://stooq.pl/q/?s=es.f&c=5m&t=b&a=ln&b=0
  obroty w dolku były większe niż podczas rolowania wiec poszlo pozadne rally

  OdpowiedzUsuń
 44. http://www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=1544722&d=1415312857
  http://www.forexfactory.com/attachment.php?attachmentid=1544723&d=1415312864

  OdpowiedzUsuń
 45. http://blogs.wsj.com/moneybeat/2014/11/05/should-the-ecb-follow-the-bojs-shock-and-awe/

  OdpowiedzUsuń
 46. bezrobocie spadlo do 5,8%
  nie bardzo widze dzisiaj spadki

  OdpowiedzUsuń
 47. -1,72 % na daxie - tego nikt nie widze :) hehe anonimowe antywskaźnki hehe

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. -0,19 na sp500
   po co głęboki portfel ma walczyc z całym rynkiem który widzi 5,8% i stoi mu na drodze do spadkow
   zrobia jak zechca

   Usuń
 48. napiszcie jak zamkniecie te spadkowe pozycje na dax bo macie okazje

  OdpowiedzUsuń
 49. testujemy dołek na wig20usd z 16listopada (moja ulubiona luka z 9-10.09.2013)
  na wig20 mamy 50% zniesienie ostatniego wzrostu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. który broker ma instrumenty na rubla?
   czy będziemy sobie tylko teorie wykladac na ten temat ?

   Usuń
  2. "Boston Technologies Powered by Forexware LLC, a global provider of foreign exchange trading solutions, is pleased to announce its liquidity partners, Boston Prime Ltd. (UK FCA License # 539846) and BT Prime Ltd., are launching USDRUB (US Dollar /Russian Ruble) and EURRUB (Euro/Russian Ruble) on all of our trading platforms." dostałem taki mailing ale nie znam i nie sprawdziłem.

   Usuń
  3. FXCM
   http://www.fxcm.com/products/forex/currency-pairs/

   Usuń
 50. Na złocie jestem zarobiony. Na dax jestem na zero. Hubert gdzie jesteś cfaniaku hahaha

  OdpowiedzUsuń
 51. Dobra. Wyłączam tryb pewności. Włączam tryb skromności i w dobrym humorze idę na film Interstellar. Dobrego.over and out.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I jak ten film? Warto wydać pieniądze na kino?

   Usuń
  2. @Kecaj
   Film fajny ale jak zwykle w nim trochę patetycznego amerykanizmu.
   Czy warto? Zawsze mam z tym problem biorąc pod uwagę ile kosztują bilety a ile nawet VOD.

   Bardziej mi się podobał Strażnicy Galaktyki komedia+scifi.
   Na pewno nie żałuję wydanych i film fajny ale nie jest killer.

   Z innych to obejrzałem w końcu pain and gain z wallbergiem i rezysera Baya. Polecam. Komedio akcja ale śmieszna i fajna.

   Ja mam długi weekend wiec mnie pewnie nie ma albo tylko z doskoku.

   Usuń
 52. Redukują dzwignie na forex do 50 w krajowych instytucjach.
  kolejny powód do wybrania zachodniego brokera#Poland reduce #fx #forex leverage to 50 (!) at polish institutions. Another reason for asset and account migration

  http://www.parkiet.com/artykul/7,1397126-Sejm-uchwalil-regulacje-dotyczace-tzw--krotkiej-sprzedazy.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. krajowych a ktore sa krajowe ? wszystkie te co podlegają KNF ? np MBank DM = Commerzbank

   Usuń
  2. @anonimowy
   pomimo tego że kapitał nie jest polski to są to banki polskie wobec prawa.

   Usuń
 53. mam pytanko odnośnie tego QE w Japoni - co BOJ ma zamiar kupować? tylko bondy czy też np akcje na innych rynkach np w USA?

  OdpowiedzUsuń
 54. nie wprost ale wystarcza ze dwie operacje i possrednicy pompują kase do wspólnego basenu plynnosci ale nikt nie glupi i nie będzie skupowal Europy której nie wspiera wlasny bank centralny , za wsparcie regionu odpowiedzialny jest regionalny bank , nie ma jazdy na gape

  OdpowiedzUsuń
 55. No i jak tam Panowie widoki na kolejną część listopada? Indeksy spadną z resztką liści czy będa wisiały do wiosny? :D

  OdpowiedzUsuń
 56. Szykuje się piękny zrzut na koniec tygodnia :)

  OdpowiedzUsuń
 57. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 58. http://appfunds.blogspot.com/2014/11/manipulacja-forex-kary-dla-bankow.html Zapłacą miliardy za manipulacje na foreksie. Jest polski wątek

  OdpowiedzUsuń
 59. Piotrze, czy możemy się dzisiaj spodziewać raportu chłopców z UBS?

  Pozdrowienia

  cd1010

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć,
   tak - dzisiaj będzie raport. Na razie "due to shopping and traveling" będzie wieczorem:)

   Usuń
 60. czwartek to dobry dzień na zjazd w usa

  OdpowiedzUsuń
 61. http://www.marketwatch.com/story/five-banks-to-pay-3-billion-to-regulatory-authorities-after-forex-probe-2014-11-12

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale co to kogo interesuje ze oni placa kary , czym się zywisz? nienawiść przez ciebie przemawia, na tym kasy się nie zrobi
   przestan zasmiecac pierdolami
   ten od tych linkow to nie ja

   Usuń
 62. typowe zanegowanie spadkow w usa, obrocili się na chwile tylkiem do trendu na dziennym , jutro chcą wyżej i albo spadna po tym a jak się utrzymają to w piątek wyżej i po 21:00 jeszcze podciagna i swieca bez knota na tygodniowym, widziałem takie akcje nie raz nie 2
  a to co teraz robia to ze niby chcą spadac ale potem podciagaja i tak musza 2 , 3 x zanim naprawdę spadna

  OdpowiedzUsuń
 63. Cześć,
  komentujcie pod nowym wpisem

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP