17 grudnia 2014

Trading-Room: tydzień 51 - grudzień 2014


Raport analityków technicznych z zamknięcia ameryki na 16.12.2014.Między ostatnim raportem publikowanym przeze mnie w listopadzie, a obecnym publikowałem w komentarzach nastawienie analityków. Obecnie małe odświeżenie ich poglądu. W skrócie pozostało bez większych zmian.

Handel w USA
Analitycy oczekiwali wyprzedaży z końcem pierwszej dekady grudnia (max 10 grudnia 2014). W raporcie z 9 grudnia wspomnieli nawet o tzw hindenburg omen jaki wystąpił w pierwszych dniach grudnia i cały czas podpierali się sezonowością. Ta druga była przeze mnie poruszana tutaj.

Sygnałem do sprzedaży, tej nawet średnioterminowej a nie krótkoterminowej, jest wspomniany sygnał hindenburg omen. Analitycy poświęcili mu całą stronę - czym jest wspomniany sygnał i kiedy się pojawia? HO jest ostrzeżeniem przed wyprzedażą lub nawet krachem. Nie ma 100% pewności wystąpienia wyprzedaży jednak wystąpienie sygnału mocno zwiększa jej prawdopodobieństwo. Sygnał pojawia się wtedy kiedy rynek idzie w górę na oparach ruchów szczególnie dużych spółek, gdzie większość notuje minima.

Bardzo szczegółowy opis można przedstawić następująco:

 • A. Liczba dziennych maksimów cen papierów z ostatniego roku  (tzw 52 tygodniowa) oraz liczba dziennych minimów z ostatniego roku musi w sumie być większa niż 2,2% liczby wszystkich papierów w obrocie.
 • B. Mniejsza z wartości z punktu pierwszego nie może być niższa niż 75.
 • C. 10 tygodniowa średnia krocząca na NYSE unosi się
 • D. Oscylator McClellan'a jest tego dnia negatywny.
 • E. Liczba papierów, które notują nowe roczne maksima nie może być więcej niż dwukrotnie większa od liczby papierów, które notują nowe roczna minima. Możliwe jest jeszcze wzmocnienie sygnału kiedy liczba papierów, które notują nowe roczne minima jest dwukrotnie większa niż liczba papierów.
A oto miejsca kiedy sygnały się pojawiały:
Widać wyraźnie, że sygnał pojawiał się tuż przed silną korektą, w trakcie budowania szczytu lub przynajmniej w konsolidacji. Warto było w tym okresie zachować ostrożność.

Wracając do bieżącego raportu.


SP500 powinien maksymalnie w okolicy 1950 znaleźć właśnie dołek. Idealny miejsce było na 1980.


Po zrobieniu dołka, zgodnie z grudniowym wzorcem powinno nastąpić korekcyjne odbicie do początków stycznia. Następnie należy oczekiwać solidnej korekty całego byka który trwa od 2011 roku. Korekta powinna być silna (ABC) i wydarzyć się w H1 2015. Może znieść 38,2% a nawet i 50% wzrostu byka lądując 
Kilka wykresów z innych raportów pokazujących kanał z 2011 oraz 2009 oraz możliwe scenariusz


oraz UBS na temat MSCI World - gdzie pierwsze skrzypce w indeksie gra ameryka

Jednakże analitycy zostawiają sobie furtkę do BRAKU korekty wzrostowej i przejścia od razu do realizacji potężnej korekty byka 2011. Głównym powodem jest brak strachu na rynku oraz brak impulsywnego zachowania wybranych indeksów. Brakuje im po prostu wisienki na torcie i zalecają mieć oczy otwarte oraz dookoła głowy. 
Ze śledzonych wskaźników tylko ARMS wystrzelił


czego nie można powiedzieć o indeksie hedzowania spadków (jak rośnie to znaczy że duzi gracze instytucjonalni kupują pozycje na spadki by zabezpieczyć wcześniejsze pozycje i portfolio na wzrosty) - SPYDER

Podobnie brak ruchu na opcjach:Z ciekawszych wykresów w raporcie można znaleźć korelację miedzy zachowaniem banków a krzywą rentowności obligacji amerykańskich:

Rynki wschodzące
Analitycy od dawna piszą o szczycie na rynkach wschodzących. Oczekują ich niższych poziomów.
Between July and September, most of risk has de facto topped out and in H2 we've been continuously highlighting the increasingly deflationary trend on the macro side via the correction in commodities, oil, high yields selling off, imploding inflation expectations and weak patterns in Emerging Markets.

W raporcie z 2 grudnia wskazywali na dwa indeksy które źle się zachowujądla byków: MSCI Emerging Markets oraz JP Morgan Emerging Market Bond Index. Obu indeksom po ostrzeżeniach urwała się podłoga.

Obecnie analitycy twierdzą że szczyt na rynkach wschodzących mamy za sobą. Rynki te już rozpoczęły korektę i nie należy ich łapać na wzrosty. Podobnie jest na walutach oraz obligacjach rynków wschodzących

Last week we got a big break down in the EM currency index, which has broken its 2011 trend support, relative to the MSCI World the EM complex has hit a new low, which was not a big surprise but most important is the fact that the JP Morgan Bond index has taken out the highlighted early October low as a critical support and this finally confirms the summer top in the EM world as a major top!!

Akcje

Waluty:Obligacje:


Szacowany ruch na MSCI Emerging market:

Dolar


Złoto


Dla złota kluczowy poziom 1000 euro za uncję - szczyt rocznej konsolidacji. Podobnie sprawa wygląda na jenie - złoto nadal się konsoliduje.

Analitycy preferują poziomy wyższe na złocie, póki 1182 się trzyma. Mowa nawet o 1400 w H12015. Gdyby jednak ostatnie dołki padły to mowa o spadku aż do okolic 980.

Europa
Europa szczyt ma za sobą. Korekta u bram.
DAX zatrzymało zniesienie fibo

Surowce bez zmian (np miedź) - tj ważne poziomy i zachowanie w poprzednich Trading-room.

183 komentarze:

 1. NA ropie nakryli czapką przejście przez linię krachowo-spadkową ale 54 będzie służyć już jako baza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ML181188
   Proszę i miło że dziękujesz. Tyciące ludzi czyta ten blog a jednak mało dziękuje.
   hej

   Usuń
  2. Oj SiP, tysiące dziękuje regularnie czytając wpisy. Ja muszę stwierdzić, że jak miałeś przerwę w publikacjach to czegoś naprawdę mi brakowało :)

   Usuń
  3. GrubyMysiu pomyśl sobie ile mam rapotów nie opublikowanych. To w setki idzie. O nawet naszych durnych nieruchomościach cholera mam dziesiątki. Nie mam po prostu czasu.

   Usuń
  4. Oczywiście, rozumiem :) Dawałem 1% szans, że może jakimś cudem pamiętasz :)

   Usuń
 2. As we report in today’s Wall Street Journal, Federal Reserve officials next week might drop their assurance that short-term interest rates will stay near zero for a “considerable time” and replace it by saying they’ll be patient before moving rates.

  It begs a question: What would they mean by patient?

  A review of the Fed’s communications in 2004 provides some clues. The Fed in January 2004 dropped an assurance it would keep rates low for a considerable period and instead said it would be patient before raising rates. It repeated the patience assurance in March. In May it dropped patience and said it would raise rates at a measured pace and then it moved in June. So two meetings transpired between its last assurance of patience and an actual rate increase. The assurance of patience was essentially a buffer zone, a promise investors would get plenty of notice before action.

  OdpowiedzUsuń
 3. JAN 2004- Fed dropped considerable time. Introduced patient.
  MAR 2004 - confirm patient.
  MAY 04- drop patient
  JUN 04- rise rates
  May 2015..

  OdpowiedzUsuń
 4. Jen ruszył na północ - obrona 117miała miejsce. Pro wzrostowe dla indeksów akcyjnych.

  OdpowiedzUsuń
 5. @SiP
  Kiedyś wrzucałeś w komentarzu link do opracowania nt. ataku na funta. Czy masz jeszcze/pamiętasz te opracowanie? Nie mogę teraz odnaleźć a bym był bardzo wdzięczny :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To może było tutaj
   http://stojeipatrze.blogspot.com/2014/09/wykres-dnia-japonia-wyzwala-sie-z-30.html


   w komentarzach

   Tobie chodzi o Sorosa i funta? Oni teraz to z Rosją mogą robić. Jak stopy były nawet po 10% to pożyczaz rubla i od razu go sprzedajesz i kupujesz dolara, siedzisz na nim i oddajesz te ruble zarabiając.

   Nie zmienia to faktu że krugma fajnie napisał że stopy nic nie dają, przywołał indonezje z okresu paniki 1997 gdzie stopy dali .....70%! i nic. kryzys też był.

   Pomaga tylko kontrola kapitału i pewne inne zabawy.

   Usuń
 6. Hej,

  w raporcie piszą jeszcze że: "anticipated deeper December low will be an absolutely critical support going forward"

  Rozumiem ze takim wsparciem jest w takim razie 1973-4? A jego złamanie oznacza rozpoczęcie niedźwiedziego sezonu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ale dla nich 1950 jest max low. Przesuneli z 1980 (poprzednie raporty).

   Ogólnie to jak wspomniałem - mają mieszane uczucia w związku z brakiem paniki czy innych wskaźników. Nie mniej jednak bounce preferowany.

   Usuń
 7. Dzięki SiP! Jesteś numerem jeden finansowej blogosfery.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. hahahaha

   Dobrze, to już mi wystarczy:)

   A poważnie to ja poklasku jako takiego nie szukam i dla jasności nie o to mi chodzi.

   Mi chodziło o zwykłe dzięki ale to może zima, i brak słońca przez 1,5 miesiąca spowodował nastrój "zamyślenia" - świata gdzie wszyscy pędzą i nie mają czasu a w między czasie lata dokoła ludożerka :)

   Usuń
 8. Kolonia .... Chorwacji
  http://www.pb.pl/3973937,62682,podravka-przyprawi-polske-z-chorwacji

  To nawet dla Chorwatów jesteśmy tylko ... centrum dystrybucyjnym.

  Tak wyglądałby scenariusz po wejściu ukrainy gdyby nie konflikt z Rosją - powinniśmy być wdzięczni Putinowi.

  OdpowiedzUsuń
 9. EURCHF?! Co się dzieje? Totalny Risk ON?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z drugiej strony oznacza to to, że jest zamieszanie i kapitał szuka bezpiecznej przystani.

   Usuń
  2. te ujemne stopy to tylko w wybranych sytuacjach i podmiotach oraz przy spelnieniu warunku
   przeczytaj sobie komunikat snb na ich stronie. nie czytaj mediow w tym zakresie bo po prostu jak zwykle nie wiedza o czym pisza.

   Usuń
 10. ja również przyłączam się do podziękowań .. :)

  OdpowiedzUsuń
 11. zaraz sie zacznie gadanie ludożerki - czy ujemne stopy oznaczaja ze mi za kredyt doplacą? hahaha

  NIE

  OdpowiedzUsuń
 12. o widze slepota bo zobaczylem ze jest raport a tu juz ponad 20 wpisow :)))
  Dzieki SiP ;)
  Swoja droga i tak uwazam ze trzeba samodzielnie myslec ale ten numer z rozpoczeciem korekty 10 grudnia i koncem do 16 bede dlugo pamietal :)))

  OdpowiedzUsuń
 13. Odpowiedzi
  1. I niemieckie obligacje też nie potwierdzają tego radosnego odbicia.

   Usuń
  2. Nie mam jeszcze sygnalow kupna na SP500 ale radze Ci Kecaj obrocic sie na L i zamknac je w pierwszych sesjach nowego roku. Terao obrot bedzie zanikal i powoli indeksy pojda w gore,kto wie,moze nawet do max. W perspektywie masz jeszcze ciagly druk pieniadza i niskie stopy ... Nie ma sensu na sile szukac dziury w calym i meczyc sie psychicznie grajac pod prad.
   pozdrawiam

   Usuń
  3. Wystarczy, że skończę komentować :)

   Usuń
 14. a ja lece w S na daxie skasuja mnie trudno coś mi się wierzyć nie chce żeby tak łatwo poszło z tym rajdem obserwuje sytuacje w realu i widze że towar się nie sprzedaje

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Łukasz
   rzeczywistosc nie ma takiego znaczenia na rynkach, muszę Cię zmartwic.

   Dam też Ci dobrą darmową lekcję - nie traktuj rynku jako miejsca gdzie szukał moralności i chcesz coś kogos nauczyć albo jak powinno być.
   tu sie zarabia, tu nie ma moralnosci i nie jest wazne co słuszne a co nie dla kowalskiego.

   Usuń
 15. i znowu Polacy dziękują Putinowi. Tym razem za nizszy kurs chf

  Prezes SNB powiedzial ze ujemne stopy sa z powodu Rosji a nie ECB.

  OdpowiedzUsuń
 16. @lukasz

  gdyby sytuacja w realu miala swoje odzwierciedlenie na gieldach to wiekszosc indeksow musialaby byc gdzies w okolicy 0 :)
  pamietaj ze jak jakis czas temu walilo sie wszystko i ekonomicznie wygladalo tragicznie wystarczyly q1 , q2 q1000 itd... itp... zastrzyk gotowki na rynek i zapewnienie plynnosci to jest najwazniesze na gieldach a nie realna gospodarka !!! Nie znaczy to ze sie z tym zgadzam ale tak jest

  OdpowiedzUsuń
 17. Jeśli dziś na spx i dax nie utrzymają poziomów to można próbować S, a jak dowiozą wysokie otwarcie do końca to nie ma co się szarpać, bo pewnie przez święta jeszcze urośnie.

  OdpowiedzUsuń
 18. Dla jasności, znowu mam ropę po 57,30
  wróciłem też na equity i mam od rana dax.
  wróciłem na złoto po 1201 stop z nowu 1289 bo mnie wywaliło w ciągu ostanich 24h.

  stopy z dzisiejszych otwarć dla jasności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ropa uważam że odbije, właśnie walczą na 57 z trendem krachowym i jak przejdzie to skoczy na 62

   Usuń
  2. @Quweta
   "http://c2n.me/390xM33"

   Ruch jak najbardziej możliwy bo to DM, ale EM tak nie zrobi, tam złamane wszystko.
   Teraz mają okienko na taki ruch.

   Usuń
 19. PRzypominam od 5 lat prastarą zasadę

  ruch w FED w jedną, ruch po FED najczęściej w drogą, dopiero piątek,poniedziałek wskaże drogę.

  OdpowiedzUsuń
 20. to prawda ;) ja wczoraj troche zaryzykowalem pod FED i wzialem kilka akcyjnych na koniec naszej sesji liczac ze Yellen mnie nie rozczaruje ;) ale np. na takim pgnig to juz sie zastanawiam czy nie kasowac 4% i podziekowac ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zobacz najpierw jak zachowa się na 4.50....

   Usuń
 21. Wiem , wiem ale czuje ze odbija jesli wogole tam dojada ... Nie ukrywam ze notowania wiekszosci blue chipow beda mocno uzaleznione od sytuacji na 2350 - czy zostanie pokonane i marsz na 2500 czy fiasko i powrot na 2150

  OdpowiedzUsuń
 22. Fajnie to wygladalo ... 15.30 i lekkie cofniecie , na wielu kluczowych walorach wrecz dzienne minima i pewnosc ze Usiaki wysoko zaczna wiec pewnie od razu cofna zeby zrealizowac zyski a tu Figa z makiem i dalej marsz na polnoc ...

  OdpowiedzUsuń
 23. USA: Indeks PMI dla usług (grudzień) 53,6 (prognoza 57)

  i no reaction ??!

  OdpowiedzUsuń
 24. hehehe :) szkoda ze tylko odwiedza dzieci w Stanach ;) u nas slabo moim zdaniem i chyba za daleko nie pojedziemy - przynajmniej narazie to wyglada tak sobie - bez szalu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To czemu nie handlujesz daxem sp500?

   Ja nasz grajdołek traktuję okazjonalnie.

   Usuń
  2. Naszego indeksu jako tako nie tykam tylko akcyjne a tam moge tylko indeksy
   Na akcyjnych jakos lepiej sie czuje i bardziej rozumiem no i odwazniej a na sp500 czy dax bardziej gram spekulacyjnie
   poza tym liczylem i troche jeszcze licze na jakis ruch ze wschodu kapitalu na nasz parkiecik

   Usuń
 25. aha i jeszcze jedno - kiedys tu napisalem ze podziwiam "ynwestorow" ktorzy pakuja kase w JSW
  widze ciagle na roznych portalach jak jeden przez drugiego widza tam zlota tania perle i to juz od niepamietnych poziomow - a ze 300% musialoby wzrosnac by wyszli na 0 ...
  i nie pisze tu o jakis bankierach czy parkietach gdzie jest poziom onetowy tylko powazniejszych portalach.
  Osttanie 2 sesje moze cos uzmyslowia tym ludziom ze skoro nawet przy super odbiciu tam jest czerwien to musi byc niezle gowno

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @SPY
   "i nie pisze tu o jakis bankierach czy parkietach gdzie jest poziom onetowy tylko powazniejszych portalach."

   A jakie to poważniejsze portale?

   Z ostatnich prywatyzacji miałem akcje PZU TPE ale tak daleko na nich nie siedziałem. Jak zwykle wyszedłem po .....30% w górę :)

   Żony są najlepszymi inwestorkami. Ta to dopiero cierpliwa. Jezu.

   Usuń
  2. A zebys wiedzial - juz powiedzialem ze ja bede inwestowal ale Ty bedziesz sprzedawala bo mnie to zaraz lapy swierzbia i chcialbym juz , wszystko juz ...;)

   Usuń
 26. zlotowka bardzo slabo wyglada w tym tygodniu ?! to dla mnie zaskoczenie bo na koniec roku liczylem na umocnienie jednak, moze jeszcze cos "Panowie" pokombinuja zeby zmniejszyc nasze rozliczenie dlugu czy jestem w bledzie ??!!

  OdpowiedzUsuń
 27. ech to ostatni rok jak inwestuje w tym bagienku z przyzwyczajenia i sentymentu ... ;/
  dzis taka sesja ze nawet takiego byka jak ja zaskoczyla choc mialem watpliwosci bo zewszad nawet tutaj raczej mowi sie o spadkach na nieamerykanskich rynkach a tu prosze Dax mimo wysokiego otwarcia utrzymane i poprawione nawet , Usiaki widac to samo planuja choc tam dopiero poczatek a u nas troche BIDA :/
  Z drugiej strony mozna powiedziec ze porzucilismy korelacje z tym nedznym BUX ktora mocno nam ostatnio towarzyszyla i to napewno na plus :)))

  http://imagizer.imageshack.us/a/img673/5346/v6UJI1.png

  OdpowiedzUsuń
 28. DAX SP500 dały dzisiaj dobrze zarobić.

  Znowu straciłem na ropie ciut bo dałem stop 50 centów nie całe i po 56 z haczkiem wyszedłem. Wygląda na bazę ale czapka ciągle w grze na linii trnedu a to znaczy że może jednak test niżej z cyfrą 4x na początku? Może warto S jednak po wybiciu dołka ostatniego - gdyby tak się stało. pozycje z automatu, nie ma co się czaic.
  Nie mniej jednak psychicznie preferuję L na ropie ale technicznie widzę że trend spadkowy ciągle w grze srednioterminowo a krótkoterminowo siedzą...  OdpowiedzUsuń
 29. Bovespa wisi nad przepaścią

  w lokalnej walucie
  http://imagizer.imageshack.com/img633/778/uLW34V.png
  bvp waluta lokalna od 2008

  W USD EWZ ETF
  http://imagizer.imageshack.com/img633/7751/rrqY1k.png
  EWZ USD od 2008

  Będzie ostry sygnał jak spadnie

  Dobry kandydat na H1 2015

  OdpowiedzUsuń
 30. Piękne wzrosty mamy. Aż mnie lekko zaskoczyły bo jednak na drugi dzień fedu tak nie rosło zwykle. Mocno sezonowość i koniec roku działa.
  Cóż kto nie kupił długich ten trąba. Bardziej na tacy się podać nie da.

  Ale spokojnie, będą kolejne okazje i dla miśków do skracania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No właśnie mamy taką okazję. Teraz będę shortował na poziomie 2071 do 2037 (US500 CFD aka S&P500). Później w górę.

   Byłyby pięknie gdyby okazało się, że to jednak nie jest impuls 1-2 po ostatnich A-B-C tylko piękna fala B i zjazd do 19XX na C :)

   Usuń
 31. Daj spokoj z ta ropa bo to troche sie robi rosyjska ruletka - ja bynajmniej kompletnie nie nadarzam.
  A to nie wiedzialem ze Ty tez byczek teraz jestes ;) A juz myslalem ze zostalem sam :)
  Tak naprawde jak patrze na nasz grajdolek to dzis nie bylo wielu okazji - trzeba bylo zaryzykowac wczoraj - ja tak zrobilem choc przekonania nie mialem ale nie wierzylem ze FED cos zmieni:)

  nie chce tutaj rekomendowac zadnych walorow dlatego bez szczegolow wchodze w wybrane blue chipy od wtorku ( unikam jednak spolek inflacyjnych typu KGHM czy Lotos ) w skupiam sie bardziej na deflacyjnych jak banki

  Mysle jednak ze dzis Amerykanie mocno zaskoczyli zdecydowana wiekszosc inwestorow ktorzy jak wczesniej pisali zakladali realizacje wczorajszych zyskow :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. >> skupiam sie bardziej na deflacyjnych jak banki
   moglbys objasnic w skrocie te zaleznosc. Poczatkujacy wiec stad banalne pytanie. Myslalem, ze przy wiekszych stopach banki wiecej zarabiaja poprzez wieksze wplywy z kredytow wibor'owych.

   Usuń
  2. JA ropę lubie bo ona wróci na wyższe poziomy prędzej czy później
   poczytaj np tutaj
   Bankers See $1 Trillion of Zombie Investments Stranded in the Oil Fields
   http://www.bloomberg.com/news/2014-12-18/bankers-see-1-trillion-of-investments-stranded-in-the-oil-fields.html?hootPostID=bfeb43c135d1571ba60efdce30511621

   link

   Usuń
  3. >>> skupiam sie bardziej na deflacyjnych jak banki

   Nie wiem jak z deflacjąale zakładam że tu chodzi o stopy. Banki powinny tracić w tym środowisku. Zresztą w trading room jest wykres krzywej rentownosci a SP500 .
   Poczytaj sobie co to znaczy krzywa rentownosci (yield curve) - kiedy robi sie bardziej stroma a kiedy wypłaszcza (flatten)

   Jak poczytasz to wróć i napisz co z tego zrozumiałeś.
   dobrego czytania

   Wykres mój znajiesz w tym wpisie pod słowem
   Z ciekawszych wykresów w raporcie można znaleźć korelację miedzy zachowaniem banków a krzywą rentowności obligacji amerykańskich:

   Usuń
  4. @SiP
   Ok, poczytam abstrahujac do kogo pisales.

   Mam do Ciebie pytanie odnosnie ropy, co zakupiles - bierzesz pod uwage contango? jesli smiadomie tak/nie to jak to widzisz (jakis curve)? jaka zakladasz korelacje miedzy tym co kupiles i cena ropy?

   Usuń
  5. @SiP

   doczytalem i opisujac jednym zdaniem - im bardziej stroma tym wieksze prawdopodobienstwo wystapienie inflacji w niedalekiej przyzlosci (mozna przyjac srednia w wystapiwszych okresow aby podawac wartosc), pochyla sugeruje nadejscie recesji, splaszczona to niepewnosc. I tutaj chyba szczegol (o ile dobrze zrozumialem) - z definicji tego indeksu stromosc do gory przewiduje inflacje, a nie rozwoj gospodarczy.
   Wracajac do wykresu i planow inwestycyjnych w banki:
   1. Z wykresu: historia (od 2011) pokazuje, ze im nizszy iloraz yield'ow (bardziej stromy yeild curve) tym blizsza wydajnosc miedzy SP500 i bankami.
   2. Jesli przyjac, ze obecny iloraz yield'ow jest min i zaraz pojdzie do gory - splaszczanie yield curve, to wydajnosc bankow powinna przewyzszac rynek SP500.
   Wniosek: kupuj US banki.
   ale,
   1. kto powiedzial, ze SP500 nie pojdzie na dol, banki utrzymaja poziomy, a wiec zaleznosc z pkt.1 - 2 spelniona.
   2. pytanie czy PL yield curve jest podobny do US i czy podobna zaleznosc tez wystepuje miedzu bankami a WIG

   Daj znac jaki jest Twoj tok rozumowania

   Usuń
  6. @SiP
   Takie cos odnosnie wti futures curve:
   http://pulsinwestora.pb.pl/3980174,25212,wraca-superzyskowna-strategia-na-rynku-ropy-wykres-dnia

   moglbys odniesc do mojego rozumowanie [yield curve] i kupowania teraz bankow?

   Usuń
  7. @Olek
   "@SiP
   Takie cos odnosnie wti futures curve:
   http://pulsinwestora.pb.pl/3980174,25212,wraca-superzyskowna-strategia-na-rynku-ropy-wykres-dnia

   moglbys odniesc do mojego rozumowanie [yield curve] i kupowania teraz bankow?"

   Dobrze napisałeś.

   Usuń
 32. @SiP

  Czy wiesz moze gdzie mozna inwestowac w spolki S&P bo jakos sie nigdy tym mocno nie interesowalem a troche zaczynam miec dosc tego naszego banana bo nawet super analiza i wyczucie daje zarobic czesto na waciki i szkoda po prostu pracy na to dziadostwo ...

  A nie chce sie ogranbiczac do samych indeksow

  OdpowiedzUsuń
 33. @SPY
  w kazdym lepszym banku mozna otworzyc taki rachunek - prowizje minimalnie wieksze niz na polski rynek jednak ja bym juz dal sobie spokoj bo juz za pozno. Spolki tam intensywnie rosna od 6 lat i sa na topach to nie to co na gpw, kiedys musi sie to w koncu skorekcic i chyba jest juz niedlugo tego momentu

  OdpowiedzUsuń
 34. @Eden SPY
  Jest inny problem główny - waluta. Uwierzcie mi że nie raz wcale nie zarobiłem przez dolara. Pamiętaj że kupując akcje w pln zamieniają ci kasę na dolara, trzymasz to w akcjach w dolarze i masz z powrotem PLN.

  Masz po prostu ryzyko kursowe jak dla mnie.

  Jak zamierzasz z tym walczyć?

  OdpowiedzUsuń
 35. Rozsądnym jest zabezpieczyć sobie spadek kursu dolara np na Forexie, krótką pozycją.
  Zabezpieczasz ryzyko kursowe a zgarniasz czysty zysk

  OdpowiedzUsuń
 36. I cały zysk od 4tego poszedł w powietrze. Kurde, wiedziałem żeby się obrócić 16tego tak jak napisałem. Wiedziałem, że już ma odbić, ale założyłem sobie jakiś równy bezsensowny TP i nie doszedłem do tego. A gdybym się obrócił... to by był dopiero święty mikołaj :)

  Widzę sygnały, ale mam problem z podejmowaniem decyzji ad hoc


  No ale nic. Co się odwlecze to nie uciecze. Dzisiaj dzień trzech wiedźm. Rozliczamy kontrakty, podsumowujemy zysk i lecimy na pysk :) L'kowicze, ze szczytów na początku grudnia mają szanse zamknąć pozycje na zero. Przypuszczam, że w USA mogą dzisiaj poprawić szczyt. Przyszły tydzień płasko i po świętach wracamy do spadków. That's the plan :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS. Chętnie bym chwycił L na ropę, ale obawiam się, że jeszcze chwile pospada.

   Usuń
  2. PPS. Na STOXX50 jesteśmy blisko planowych poziomów z raportu UBS.

   Usuń
  3. Brent kusi szczególnie że wszędzie zaczynają się pojawiać arty o zamknięciu produkcji i zwolnieniach.

   Te 40 dolarów za baryłke to jak kiedy 200 co ich nikt nie widział.

   Usuń
 37. @Eden , SiP

  Nie mowie ze taraz chce kupowac bo to bezsensu ale na przyszlosc dobrze wiedziec. Ale to co normalnie w banku otwieram taki rachunek maklerski jak przykladowo e-maklera czy BOS-a ?? Nigdy tej opcji nie bralem pod uwage

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie to że polecam, tylko przykład
   http://bossa.pl/oferta/zagranica/rynek-kasowy/faq/

   Usuń
  2. Dzieki, poczytam - fajny samouczek :)

   Usuń
 38. SIP czemu juz nie wrzucasz pelnych raportow od UBS? Wczesniej wrzucales mozliwosc ich pobrania sobie na dysk a obecnie tylko wykresy i omowienie? Tak z ciekawosci sie pytam:) No coz teraz obralem kurs na L (DAX) chyba jednak rajd mikolaja i chec podciagniecia zyskow przez fundusze na koniec roku przewaza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powodu nie wrzucania raportów nie mogę podać publicznie, niestety. Chyba pierwszy przypadek od 5 lat gdzie nie mogę podać szczegółów publicznie.

   Usuń
  2. A ile kosztuje abonament na te raporty i gdzie można go nabyć?

   Usuń
 39. A poza tym ostatnio zartowalem w zlosci ze i tak wiecej zarobie na spadajacym S&P grajac L i niz na rosnacym WIG20 :))))
  Od wtorku tam rakieta w sufit a u nas zgnily banan ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo nasza giełda to grajdoł daj sobie z nią siana. Jesli już to kontrakty i bardzo wybiórczo.

   Usuń
 40. Panowie technicy czy dobrze widze zasieg na 3,95 ??

  http://imagizer.imageshack.us/a/img673/7388/YUfahn.png

  jak mam fajny pomysl to zawsze za drobne wezme a w gowno sie pakuje po calosci ech :/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze widzisz na dolarze, aż niewiadygodne ale tak to widać

   Usuń
 41. to nie dolar to Colian ;) wzialem po 3,40 choc mozna bylo 3,30 na spokoju lapac ale sie zbieralem jak zolw

  OdpowiedzUsuń
 42. Złotówka leci na pysk do wszystkiego pomimo braku ruchu na głównych parach walutowych z EUR, USD, CHF. Coś się święci?

  OdpowiedzUsuń
 43. Pytanie do wszystkich - bawiliscie sie w opcje i rozne strategie tego typu ?? Mnie ten temat troche zaciekawil ostatnio ale sporo pytan mi sie nasuwa a konkretnyhc odpowiedzi malo - same ogolniki wszedzie i to co juz wiem a mnie przydaloby sie proste tlumaczenie na przykladach ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na co komu opcje,bedziesz sie w tym gubil i tracil niepotrzebnie kase. Jak chcesz wiekszych ruchow i ryzyka,graj na cfd i futures. Dzwignia 1-10,relatywnie niskie prowizje.Mozna grac na indeksach i akcjach w obie strony na wszystkich gieldach swiata. Biur poszukaj w google,ja znam Plus500 i Saxo.

   Usuń
 44. @SiP

  Powiedz z doswiadczenia czy to ryzyko kursowe az tak zabija zabawe i sens tego inwestowania w stanach zalozmy ??!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To działa w dwie strony :)
   Jeżeli np. od 3 dni miałeś L'kę rozliczaną w USD, to dodatkowo zarobiłeś jakies 3,5%.

   Usuń
  2. No dobra czyli jak zalozmy kupuje jakies tam akcje po 100PLN bo doczytalem ze kupujemy w naszej walucie i zalozmy ze nic sie nie zmienia a ja postanawiam je sprzedac tez po 100PLN to w przypadku zmiany kursu usd/pln powiedzmy z 3,30 na 3,40 zarabiam czy trace bo juz sie pogubilem przy podwojnej zamianie ?~!!

   Usuń
  3. Jeżeli kupujesz za 100zł, to zamieniane jest to na x dolarów.
   Jeżeli sprzedajesz za tyle samo x dolarów, a kurs dolara wzrośnie z 3,30 do 3,40, to masz dodatkowo x*0,1zł przychodu.

   Usuń
  4. Aby uniknąć ryzyka kursowego polecam grę na akcyjnych CFD. Platformy takie jak CityIndex i Saxo mają ogromny wybór akcyjnych CFD z wielu giełd. Wpłacasz PLN i grasz. Do tego możesz grać na spadki.

   Usuń
  5. @pbednarek
   tych platform są dziesiątki aby wymienić XTB czy nawet BossaFX. Dziesiątki.

   Są jednak między nimi zasadnicze różnice - czy po drugiej stronie maz brokera który zajmuje przeciwstawną pozycję (konflikt interesów) czy rynek (tzw model ECN)

   Usuń
  6. @SPY

   Prościej.
   Kupując akcje wymienia Ci broker PLN na np USD bo kupujesz akcje w USA.
   Jeśli w dniu sprzedaży akcji dolar jest mocniejszy do złotówki (USDPLN wyżej) to dodatkowo zarabiasz na osłabieniu złotówki.
   Jeśli jednak w dniu sprzedaży akcji dolar jest słabszy a złotówka mocniejsza niż w momencie pierwotnego zakupu to tracisz.

   Zwróć uwagę że przez ostatnie iles lat typowym zachowaniem (nawet w 2007) było osłabienie dolara - luźna polityka fed i wzrost zachęt do inwestowania w EM powodował mocne umocnienie PLN. Pamiętasz USDPLN po 2 pln 2007/8? A franka po 1,85? No właśnie wiec w typowej hossie gdzie dolec sie osłabiał to tak dużo bys nie zarobił a moze nawet stracił z powodu dolara....

   Teraz sytuacja moze byc inna gdyz dolar z powodu niezależności energetycznej usa i z powodu innej polityki monetarnej umacnia się. Nie są wykluczone etapy, nawet lata kiedy akcje US rosną jak i akcje. Wtedy zarobisz podwójnie. To nie jest jednak typowe.....

   Usuń
  7. Saxo ma w ofercie konta walutowe,z tego co wiem w USD,EUR,JPY,CHF.
   Zreszta patrzac na USD/PLN,to zmiany byly rzedu 40 % na przestrzeni 7 lat. Czy to na pewno az tak duze ryzyko? Biorac pod uwage,ze sp500 jest 120 % wyzej a wiele spolek w US setki,o ile nie tysiace % wyzej ? A gdzie jest WIG ? W dodatku w US prawie na kazdej spolce mozna grac short ( Co sie tak cieszysz Kecaj ? ;))

   Usuń
  8. @SIP
   Platform jest wiele ale akurat te dwie dają możliwość otwarcia rachunku w PLN i duży wybór CFD akcyjnych (Saxo więcej rynków i jest szczególnie mocne w akcjach z USA, CityIndex to bardziej do grania na rynkach akcji w UK). Jeśli chodzi o ilość CFD na akcje na innych platformach z kontami w PLN to szkoda gadać.

   Usuń
 45. Trend Radar
  Bardzo fajną stronkę zrobili chłopaki z UBS. Generowane są sygnały kupna/sprzedaży. Dla DAX, Nikkei i STOXX50 dzisiaj wyszły sygnały sprzedaży.

  OdpowiedzUsuń
 46. no dobra powiem Wam ze dla mnie jako byka obecnie mimo wszystko jest AMAZING jak Usiaki ida w gore - spodziewalem sie rajdu sw. mikolaja i czesto o tym pisalem ale nie spodziewalem sie ataku na nowy szczyt a na to sie zapowiada
  Korekta byla szybka ale te 3 sesje od srody to niszcza system doslownie

  OdpowiedzUsuń
 47. czyli czas kupowac rope bo pisza ze bedzie po 20usdhttp://blogs.reuters.com/anatole-kaletsky/2014/12/19/the-reason-oil-could-drop-as-low-as-20-per-barrel/

  OdpowiedzUsuń
 48. ropa moze osiagnac okolice 46 CL.F
  widac to fajnie na miesiecznym idzie linia pod dolkach z 1998, 2001 i 2009

  jest potezna analogia do 2008 roku,
  jakby byla kontynuowana tzn ze dolek bedziemy uklepywac 2-3 mce i pojdą szpilki na okolice tych 46 usd

  chociaz z drugiej strony patrzac na rubla moze to juz dolek byl


  OdpowiedzUsuń
 49. Mi to wyglada na poczatek bessy na DAX.

  OdpowiedzUsuń
 50. Turning point for coal? Japanese trading firms snap up coal assets
  http://uk.reuters.com/article/2014/12/21/japan-coal-investment-idUKL3N0TW17M20141221
  link reuters

  OdpowiedzUsuń
 51. Wiele spółek, jak KGHM odbiło się od wsparć

  KGHM liniowy
  http://imagizer.imageshack.com/img912/4729/sgbvAH.png
  link khg liniowy

  KGHM log
  http://imagizer.imageshack.com/img673/7465/I05kZ8.png
  kghm log

  OdpowiedzUsuń
 52. @myszkin

  albo po prostu bardzo jej chcesz ;)

  @pbednarek

  Dzieki ale gdybym sie zdecydowal to raczej BOŚ po prostu

  @SiP

  Od razu jak zadalem pytanie to zrozumialem ze umocnienie dolara musi powodowac wzrost zyskow skoro od momentu zakupu akcji do sprzedazy trzymam je w dolarach :)
  Natomiast patrzac historycznie na wykresy typowa sytuacja jest odwrotna korelacja indeksow amerykanskich do kursu dolara wiec bym nie zarobil choc teraz jak sam piszesz jest to ciekawe rozwiazanie ?!

  OdpowiedzUsuń
 53. Dziwne rzeczy się dziaja na DAXie. SP500 w miejscu, Stoxx50 w miejscu a DAX nic tylko do góry.
  Wiecie o co moze chodzić?

  OdpowiedzUsuń
 54. A jednak przyszedl a juz myslalem ostatnimi dniami ze mnie rodzice tyle lat oszukiwali :))))
  PGNIG :) PGE slabiej ale nie ma dramatu ...
  co do szerokiego wiadomo polski banan slaby i podgnity ale za to Usiaki - sky is the limit i wchodzimy w nowa rzeczywistosc i nowe szczyty ... ;)
  A tak misie liczyly na rozgi w tym roku :))

  A teraz juz bardziej powaznie nie wiem co bedzie ... jestem byczy i mentalnie i portfelowo ale Sl poustawiane i palec na enterze wskazany jakby co ;)

  OdpowiedzUsuń
 55. ale zeby nie bylo tak slodko to gwalca nam walute ... :/ zlotowka leci na pysk jakbysmy byli Ukraina ?!

  OdpowiedzUsuń
 56. Dobra podziekowalem za nasze akcyjki , nie ma co kusic losu - mocne opory w poblizu a brak mocy widoczny. Najwyzej odkupie po swietach ;)

  OdpowiedzUsuń
 57. Ktoś tu trzyma długie na SP500 albo dax? czy jestestem jedyny co trzyma, chociaż już nie całą pozycję ale ciągle mam długie pozycje.

  OdpowiedzUsuń
 58. tutaj chyba nie masz sie czego obawiac , ja obralem bardziej wyboista i o wiele trudniejsza droge od Ciebie czyli dluga na polskich akcjach ... az sie wierzyc nie chce ze tak dobrze sie skonczylo - przeciez tu wszystko stoi w miejscu albo spada ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trzeba przyznac ze nedza na wig20 ale tak bywa. jak czlowiek chce wzrostow to trzeba lapac nasipnieksze tj dax sp500 i nasdaq.

   Usuń
 59. w US anualizowany wzrost pkb wyniosl 5%. najszybciej od 2003.
  USA siebprzegrzewa....

  OdpowiedzUsuń
 60. ja jeszcze mam długą pozycję, ale chyba potrzymam do nowego roku...
  później to strach bo jak to wszystko runie po rajdzie to nie będzie co zbierać...
  oby :)

  OdpowiedzUsuń
 61. czy sądzicie że po przyjściu korekty złoto ma szanse na odwrócenie się trendu ??

  OdpowiedzUsuń
 62. $ do góry = każdy surowiec w dół, złoto surowiec ....?
  To norma w re'cesji .....
  P.S.
  Rozpoczęty maju rajd na $$$$$ ..... oznacza tylko jedno .....

  A nie mówiłem!
  2016 to właśnie ten rok!


  OdpowiedzUsuń
 63. Życzę Tobie, Gospodarzu i Wam wszystkim zdrowych, radosnych i dostatnich Świąt.
  Bożego błogosławieństwa w życiu prywatnym i zawodowym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Michał
   wszystkiego dobrego, przyłączam się do życzeń.

   Usuń
 64. The Shanghai Composite Index completed a two-day, 6.2 percent advance, the most since August 2009. The index has risen 49 percent this year amid speculation the central bank will further ease monetary policy to support the economy after cutting interest rates.

  Financial companies led the surge with China Citic Bank Corp. and China Life Insurance Co. rising at least 5 percent. Citic Securities Co. and Haitong Securities Co., the biggest Chinese brokerages, jumped by the 10 percent daily limit. Sany Heavy Industry Co. climbed to a 20-month high after the government pledged to increase machinery exports.

  Japan’s inflation slowed for a fourth month in November while industrial production and retail sales unexpectedly dropped, adding to Prime Minister Shinzo Abe’s challenges in reviving the economy.

  Japanese Data
  The yen weakened to 120.30 per dollar, extending this week’s loss to 0.7 percent. Japan’s 10-year yields declined to a record 0.3 percent before rising to 0.330 percent, according to data from Japan Bond Trading Co.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj.
   Czy mógłbyś w krótkich, żołnierskich słowach powiedzieć, co uważasz, że stanie się w najbliższych dniach na S&P i DAX? Mam krótkie na ostatnich szczytach i jest mi z nimi coraz mniej komfortowo...
   Pozdrawiam.

   Usuń
 65. Witam Panów i Panie po świętach?

  To jak? Nowe szczyty na SP500 przed sylwestrem (ok 210x) i lecimy ze spadkami od nowego roku?

  OdpowiedzUsuń
 66. Kecaj84 - jeszcze trochę pociągnie US-ki, biorąc pod uwagę ostatnie wiadomości, natomiast wydaje mi się że na spadki możemy liczyć już w styczniu

  OdpowiedzUsuń
 67. w chinach poluzowano w weekend udzielanie kredytow (kwestie ksiegowania prwnych depozytow)

  bycze:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. a mozesz wrzucic linka do tego info? dzieki z gory

   Usuń
  2. w bloomie bylo. nie mam pod reka teraz.
   wpisz w google china deposit reserve ration i szukaj po wiadomosciach od max soboty

   Usuń
 68. mysle ze to jeszcze nie jest moment na spadki w USA musi byc falszywe wybicie w gore przed spadkami ale na daxie nowe szczyty malo prawdopodobne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kluczowe psychologiczne 2100 sp500. czesto rynek nie zatrzymuje sie na okraglych poziomach tylko je lekko przekracza tj 2104.
   potem max 2140 i lapie krotkie.
   dlugie oddam po nowym roku raczej.

   na rynkach bedzie burzowy koniec stycznia. w ostatnim tygodniu jestbspotkanie ecb gdzie rynek oczekuje qe jest tez glosowanie w grecji no i fed.

   Usuń
 69. Witajcie, patrząc na to co się dzieje to widzę że S-ki mają potencjał w najbliższym czasie.
  Rajd się skończył i największe spółki które obserwuje tzn. są dla mnie jakimś wskaźnikiem też lecą..
  Czyżby wszyscy na około pisali że jest super i wogule a jednak bessa następuje tylko nikt o tym nie pisze.... ?? jakie są wasze opinie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. tez mysle ze S maja potencjal ale jeszcze nie teraz trzeba byc cierpliwym no chyba ze zalozysz straty na poziomie 4% na sp500 od poziomu z dzisiaj w gore

   Usuń
  2. 4% to trochę dużo.. no może nie koniecznie, tylko pytanie raczej w jak dalekiej przyszłości.
   Napewno koniec stycznia z posiedzeniem FED będzie tutaj ogrywał dużą rolę jak pisał SiP ale pytanie czy rynek wcześniej się na to przygotuje...

   Usuń
 70. Wow, EURUSD z luką. Będzie się działo jutro.

  OdpowiedzUsuń
 71. pierwsza rzeź.. ładnie się dzieje..

  OdpowiedzUsuń
 72. Edek dopiero co się ruszył do góry, a to mi wygląda, że korekcić będzie się dalej.

  OdpowiedzUsuń
 73. ale zjazd.. sądzę że zatrzyma się dziś znów -2% :)

  OdpowiedzUsuń
 74. Cześć
  wracam po przerwie.

  Mam strategię analityków na 2015 więc pewnie w tym tygodniu opublikuję.

  Poza tym spadki przyszły widzę szybciej niż bym się spodziewał. W ostatnich raportach chłopaki podawali 2050 jako poziomów do zamknięcia długich i granie short.
  Nie mam obecnie żadnych pozycji. Dobrego 2015!

  OdpowiedzUsuń
 75. Jakieś małe podsumowanie? Ropa? Miedź? Złoto? Obligacje? DAX SP500?

  OdpowiedzUsuń
 76. Z szokujących rzeczy to polecam zachowanie 30 letnich obligacji amerykańskich - fed stracił nad nimi kontrolę tak jak za greenspana.

  OdpowiedzUsuń
 77. RCFS3OIL - okolice 500zł za jednostkę. Pół roku temu było po 42. To był potencjał :)

  OdpowiedzUsuń
 78. in the 8 years since 1928 that the S&P 500 has started the year with three straight losing days, the index has finished the year lower just once.

  OdpowiedzUsuń
 79. ladny ruch na gpw po przejsciu 2333 na wig20. Gdyby bylo zamkniecie powyzej to mozna kupowac wiecej ze stopem tutaj.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kupowac ? Na pewno nie WIG20 ,ewentualnie jakies male spolki jak MON, LTX czy MSZ.

   http://c2n.me/3a479Ct

   Usuń
  2. Nie gram na WIG20 L dopoki nie przejdzie 2650.

   Usuń
  3. Nie pomyliłeś poziomów Quweta? 2650? serio tak wysoko?

   Usuń
  4. Z tym wykresem to masz i rację:
   http://c2n.me/3a479Ct

   ale sygnał wstepny jest. Można mieć stop na 2330 i przewrotkę tutaj robić.

   Usuń
  5. Dopiero po 2650 bedzie sygnal kupna zasiegiem na 3000 lub wiecej. Wszystko ponizej tego poziomu to konsola lub S - mam inne sygnaly na plynniejszych rynkach,po co sie meczyc w konsolidacji ?

   Usuń
 80. Kurteczka. Niezła zawierucha się robi w tej Francji.

  OdpowiedzUsuń
 81. po ścianie strachu a jak czytam wpisy, że kupuje od 2650 :) to wiem, ze w tych okolicach w zsadzie od 2500 zawsze sell a 2200-2300 buy i tyle w temacie a banki inwestycyjne kroją naiwnych :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na wig20 to trzeba kupować powyzej 2330 które dzisiaj przejdą i tutaj mieć stop.

   Usuń
  2. ja juz L nie mam dziekuje za take profit :)

   Usuń
  3. jedni L patrzac na usa i ich obrone po 2 dniach zamykaja a inni L otwieraja. Taki rynek :) a gdzie inni userzy i ich opinie? elastycznosc ponad wszystko.

   Usuń
 82. Najdalej w poniedziałek powinniśmy rozpocząć kontynuację spadków. Dzisiaj dobre miejsce na odpalanie S na SP500: Wykres

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. PS. USDJPY zupełnie nie potwierdza tej euforii, tak jak przy poprzednich akcjach typu V :)

   Usuń
 83. Kontrakty zrobily korekte w biegu i wyglada to dzisiaj na nowe maksy w USA.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeśli wogóle będą nowe maxy to z potężną dywergencją na VIX, NYMO, 52 -week highs czyli wskaźnikami na które patrzy ubs

   Usuń
  2. swoją drogą czy ktoś ma wytłumaczenie dlaczego tak słabo zachowuje się wszystko poza dax , w sensie cac40, ibex, psi20 - w zasadzie w trendzie spadkowym od sierpnia

   Usuń
 84. dzień z Fed green , po Fed green i kolejny biznes as usual - red :)
  i 2050 nie obronili po takich super good news - sell good news.

  OdpowiedzUsuń
 85. Odpowiedzi
  1. Nie,tutaj trzeba brac dlugie z LO 9600 na DAX i 2020 na SP500.

   Usuń
  2. kurcze, według mnie ani długie ani krótkie rynek jest technicznie w żadnym miejscu

   Usuń
 86. mam taką są opinię, raczej będzie bujać aniżeli pójdzie w jakaś konkretna stronę

  OdpowiedzUsuń
 87. Jak zaraz urwą USDJPY to mamy początek pięknej katastrofy :)

  OdpowiedzUsuń
 88. Trudny strasznie rynek

  Miałem długie na wig20 od 2330 to mi je wycieło dzisiaj po dokładnie tyle. Miałem krótkie z automatu od 2329 i też mi wycieło bo rynek wrócił.

  Na DAX jest budowany trójkąt od grudnia.
  Sp500 też nie wygląda źle.

  Ogólnie ma bujać i mamy rozpocząc potem spadki.

  Tylko chyba każdy oczekuje rozpadu od końca stycznia?

  Jedyny pozytyw to złoto - rośnie. Wróciłem na nie z L po 1220.

  OdpowiedzUsuń
 89. Od 2 dni Europa mocniejsza niż USA. Why?

  OdpowiedzUsuń
 90. SP500 jest 2 % od rekordow,tak samo jak DAX. Poziom korelacji nadal 1.

  Jak wczoraj pisalem,9600 na dax obronione,wiec L i prawdopodobnie atak na szczyty w tym tygodniu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ale urwali ... zanegowali wybicie z trójkąta na daxie

   Usuń
  2. zgoda - zanegowali jak na teraz na kontraktach na DAX. Kasowy dax jest się nie otworzył:)

   Tankuje miedź w kierunku 5000 USD za kilogram, złoto lekko się cofa ale ciągle w trendzie w górę.

   KGHM u nas powinno tankować chociaż ich może ratować kurs usdpln?

   Usuń
  3. z trójkątów to chyba najważniejszy jest ten na VIX-ie i to wybicie z niego da kierunek na dłużej

   Usuń
 91. Na miedzi urwało podłogę. Będzie się działo ;]

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozumiem, że w przypadku ropy to spadki zrzuca się raczej na problemy z podażą niż popytem. A jak jest na rynku miedzi, ktoś się orientuje?

   Usuń
  2. No będzie, będzie. Niedźwiedzie do boju!

   Usuń
  3. Europa wygląda technicznie byczo. Ale cała reszta wygląda jak gdyby miała się zaraz rozpaść :) Liczę, że na STOXX50 zrobią taką strzałę w dół, że czapki z głów pospadaja :D

   Usuń
  4. PS. Chociaż kontrakty na SP500 zatrzymały się na wsparciu i też wyglądają jak gdyby miały odbić. Tough time!

   Usuń
  5. USDJPY leci jak przecinak. No to będzie się działo. Full short!

   Usuń
 92. @Itki
  "Rozumiem, że w przypadku ropy to spadki zrzuca się raczej na problemy z podażą niż popytem. A jak jest na rynku miedzi, ktoś się orientuje?"

  http://stojeipatrze.blogspot.com/2015/01/wykres-dnia-amerykanski-rynek-akcji.html

  Copper price slump may not yet be deep enough to cut much output
  http://www.reuters.com/article/2015/01/13/us-copper-prices-output-analysis-idUSKBN0KM0B120150113

  było tutaj
  http://stojeipatrze.blogspot.com/2015/01/wykres-dnia-amerykanski-rynek-akcji.html

  OdpowiedzUsuń
 93. I małe AT: SP500
  Linia wsparcia od dołka w 2009 roku. Chwilowo silny opór. Zobaczymy co będzie później.

  OdpowiedzUsuń
 94. mamy dno na zlocie
  trzymam L z 1220
  Technical analysts, who study past price patterns to determine future ones, say gold will face resistance between its 200day moving average at $1,254 and the downtrend from its March 2014 high at $1,269. They say that if prices break those levels, they could confirm a base at last year's low. "I suspect that we're trying to base, but we don't have enough evidence to say that we have based yet," Commerzbank's head of technical research Karen Jones said. "In the first instance, gold would have to close above the downtrend, which is at $1,269 today."

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP