31 grudnia 2014

Wykres dnia - Ameryka - nadchodzi okres wzrostu płac

Gdyby spojrzeć na oficjalną stopę bezrobocia w ameryce to właśnie nadchodzi czas wzrostu płac.za Macquarie

Wzrost płac powinien spowodować, szczególnie w drugiej połowie 2015, presję inflacyjną w 2015 roku

13 komentarzy:

 1. czyli jesli bierzemy analogie to sp500,DJ, nasdaq powinnien urosnac 100% przez najblizsze 3 lata :D
  i ryzyko spadkow jest znikome ?? czyli analizy UBS mozna wrzucic do kosza?? czekam na kontre:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie do konca wyrzucic di kosza bo z tego co kojarze to chlopaki byli za koncem byka 2011 jako duuuuza korekta ABC ale wzrosty maja wrocic. w koncu gielda jest nominalna tj bez inflacji wiec sila rzeczy musi rosnac dlugoterminowo bo inaczej stojac w miejscu tracisz.
   w papierowym swiecie walut aktywa musza isc do góry. gdy nie idą a wystarczy ze stoja to cos zlego sie dzieje. z natury ids do gory.

   Usuń
 2. Jest to efekt sezonowy zwiazany z wiekszymi zakupami na koncu roku i powstaniem czasowych stanowisk pracy w handlu. Trend plac jest w dalszym ciagu spadkowy co widac na przebiegu linii niebieskiej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @bobola
   trend jaki jest kazdy widzi.
   Tutaj raczej chodzi o to ze przy bezrobociu spadajacym do 6% zaczynały isc w gorę wynagrodzenia w zwiazku ze zbyt małą iloscią bezrobotnych

   Usuń
 3. @ SiP
  "w papierowym swiecie walut aktywa musza isc do góry. gdy nie idą a wystarczy ze stoja to cos zlego sie dzieje. z natury ids do gory."

  Zapominasz, że sytuacja jest inna niż ta, do której przyzwyczaił czas HOSSY, czyli tak zwanej "normalnej". Jesteśmy w długoterminowej korekcie, także na S&P500. KOREKTY, zarówno ta, jak i inne, nastąpiły spodziewanie (przynajmniej dla mnie!) po czasie długoterminowych, dużych wzrostów na giełdach = BAŃIEK to tu to tam. A to nie koniec!
  TO widoczne tu i teraz, to jest obecnie NORMA = czas oddechu = wszechobecne KOREKTY.
  http://finviz.com/fut_chart.ashx?t=CL&cot=067651&p=w1&rev=635558110720359837

  Jak to możliwe????
  Nie jest możliwe że ..... Ceny aktywów oraz płace pójdą do góry, gdy do góry "idzie" $$$$
  Podobnie jest z .... towarami, jak metale kolorowe i inne surowce. Te muszą spadać, gdyż są rozliczane w $$..., a ten "drożeje" Co było od dawna oczekiwane (przeze mnie), mimo QE.

  Należy rozpatrywać nadchodzący czas niestandardowo?
  Należy zastanowić się nad przyczynami wzrostu wartości $$ (co przewidywałem od dawna! od 2009r). Co wzrost wartości $$$ oznacza?
  Ten wzrost oznacza, że oczekiwanej od dawna, z taką niecierpliwością inflacji - nie będzie? Mimo wielu lat QE1, QE2, QE3 ......
  Fenomen ekonomiczny?
  Nic podobnego. Tu i teraz, jak zawsze rządzą prawa naturalne .....
  To oznacza, że od dawna na rynki działa "Czarna dziura BAŃKOWA"!
  Co to takiego? .....
  ........

  Widoczna na wykresie EUR/USD luka mówi sama za siebie!
  http://finviz.com/fx_image.ashx?eurusd_h1_l.png&rev=635558107729469770
  Co może się zdarzyć?

  BESSA!?

  DO'SIEGO ROKU!

  LJ3

  OdpowiedzUsuń
 4. @

  Dodam dla potwierdzenia i prześledzenia:
  Spadające wolno bezrobocie oraz nadchodzący czas recesji jest tego samego "kalibru", jaki obserwowano po KRACHU lat 1929 - 30.
  Pisałem o tym u PK w 2009/10r
  Te dwa przypadki krachu na rynkach są tożsame = tego samego "KALIBRU" i znaczenia!
  Choć nie przebiegają identycznie na wykresach giełdowych.
  Jest to zgodne z teorią fal Elliotta, która mówi, że ...
  Jeżeli korekta fali głównej, np. fali I, czyli fala II jest gwałtowna (zazwyczaj tak jest, że fala I jest "zjedzona" korektą fali II) = KRACH 1929r, to korekta głównej fali III, czyli fala IV przyjmuje inną postać. W naszym przypadki mamy rozciągniętą w czasie falę IV lat 1960 - 70. Trwająca od lat 70-tych fala V, jak widać, uległa załamaniu - skłąda się z dwóch fal wzrostowych - I i III oraz obecnej , kończącej się V fali załamanej .
  Na szczycie budowane są tzw. KORONKI = ^^^, a to oznacza długoterminowe odwrócenie trendu!

  http://stooq.pl/c/?s=^spx&c=100y&t=c&a=lg

  TO daje do myślenia!?

  Nadchodzi czas trudny, czas zmian!
  Zmiany SYSTEMU!?
  Nie tylko!

  LJ3


  OdpowiedzUsuń
 5. Germany believes euro zone could cope with Greece exit - report
  (Reuters) - The German government believes that the euro zone would now be able to cope with a Greece exit if that proved to be necessary, Der Spiegel news magazine reported on Saturday, citing unnamed government sources.

  Both Chancellor Angela Merkel and Finance Minister Wolfgang Schaeuble believe the euro zone has implemented enough reforms since the height of the regional crisis in 2012 to make a potential Greece exit manageable, Der Spiegel reported.

  "The danger of contagion is limited because Portugal and Ireland are considered rehabilitated," the weekly news magazine quoted one government source saying.

  In addition, the European Stability Mechanism (ESM), the euro zone's bailout fund, is an "effective" rescue mechanism and was now available, another source added. Major banks would be protected by the banking union.

  The German government in Berlin could not be reached for comment.

  It is still unclear how a euro zone member country could leave the euro and still remain in the European Union, but Der Spiegel quoted a "high-ranking currency expert" as saying that "resourceful lawyers" would be able to clarify.

  According to the report, the German government considers a Greece exit almost unavoidable if the leftwing Syriza opposition party led by Alexis Tsipras wins an election set for Jan. 25.

  The Greek election was called after lawmakers failed to elect a president last month. It pits Prime Minister Antonis Samaras' conservative New Democracy party, which imposed unpopular budget cuts under Greece's bailout deal, against Tsipras' Syriza, who want to cancel austerity measures and a chunk of Greek debt.

  Opinion polls show Syriza is holding a lead over New Democracy, although its margin has narrowed to about three percentage points in the run-up to the vote.

  German Finance Minister Schaeuble has already warned Greece against straying from a path of economic reform, saying any new government would be held to the pledges made by the current Samaras government.

  oryginał
  http://www.spiegel.de/politik/ausland/griechenland-bundesregierung-hat-nichts-gegen-austritt-aus-euro-a-1011122.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i tu się muszę zgodzić. teraz nie widać zarażenia innych krajów piis (bez grecji piigs). włochy pieknie emituja dług etc.
   powinni sobie poradzic z wyjsciem grecji bo mają fundusz no i prawie cały dług w rekach unii i instytucji jak ECB.
   To bedzie ciekawe doswiadczenie. Zaskoczeniem bedzie jednak to jesli sobie grecji pieknie to rozegra i nagle jej gospodarka ruszy z kopyta. Wtedy tez inni z hiszpanii bedą na nią zerkać tak jak i włochy czy nawet francja...

   Usuń
 6. będzie wzrost płac sipuś jak zwolnią więcej z powodu drogiej ropy ? ????

  Spadek cen ropy uderza nie tylko w autorytarne reżimy w Rosji i Wenezueli, lecz także w producentów ropy z łupków, o których sytuacji szeroko piszą dziś amerykańskie media. To właśnie dzięki nowym technologiom wydobywania ropy naftowej USA ponownie zbliżyły się do niezależności energetycznej.

  Jak zauważa Bloomberg, w związku z przeceną „czarnego złota” firma wydobywcza Continetnal Resources ograniczyła swój plan inwestycyjny z na ten rok 4,6 mld dolarów do 2,7 mld dolarów. Z kolei Halliburton, który dostarcza usług związanych ze szczelinowaniem, ogłosił w ubiegłym miesiącu plan zwolnienia 1000 pracowników.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem - znam doniesienia medialne w zakresie krachu. Ma paść pierwsza Kanada. Gdyby jednak ceny wróciły w górę -powinny do powiedzmy 60-70 to szafa gra.

   W zakresie pracy to zapominasz o duuuzych plusach taniej ropy dla gospodarki.

   Usuń
  2. zatem zgodź sie, ze ropa jest tania nie az strasznie ale jest tania a nie droga w odniesieniu do 2008,2013. Blisko 2009 jest.

   Tak ma zalety - plany redukcji od miesiaca ma juz haliburton i sie wywiazuje inni tez dolacza - mniejszy zyski mniej pracowników , nadzieja dla gospodarek aby ruszyc z kopyta. Tylko przy wzroscie elektryki alternatyw to i tak nie spowoduje wzrostu kopyta. Efekt bedzie mniej jak chwilowy ale o tym napiszesz za pare miesiecy po raportach jak anale wypuszcza. Na razie zachwalaja ale spokojna glowa w ich zachwycie jak szybko przyszedl tak szybko minie.

   Usuń
  3. a ja o krachu nie slyszalem i nic nie rozpowiadam nie wiem skad masz doniesienia o krachu ale pamietam jak bylo w 2009 w cenach i jakie kopytp poszlo, ze znow 5 lat pozniej ropa jest blisko 2009. MEga odpał nastapił i każdy pogubił trampeczki.

   Usuń
  4. Ale w stosunku do 2009 jesteśmy wysoko. Więc powinna się pojawić jakaś głębsza korekta.

   Usuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP