05 grudnia 2014

Wykres dnia - szał zakupów w ChRL

Wbrew opinii analityków chiński rynek akcji nie tylko nie przeżywa krachu, lecz wręcz rynek opanowała nowa gorączka zakupów.

Pisałem o tym ostatnio na blogu w paru miejscach - nie znam analityka który przynajmniej nie miałby neutralnego podejścia do Chin. Większość prognozuje krach lub w najlepszym wypadku stagnację.

Rynki finansowe pokazują jednak co innego.

Gdyby spojrzeć na indeks CSI-300 czy SSEC to indeksy te dosłownie hiperbolicznie wznoszą się obecnie do góry. SSEC dotarł do poziomu 2900 (62% zniesienia fibo rynku niedźwiedzia z lat 2009/2013) więc spodziewałbym się korekty teraz na tym rynku co jednak inwestorzy potraktują jako okazję do zakupów.

Przy okazji wzrostów mamy rekordowy obrót na kontraktach terminowych w chinach - największy w historii!!! co powinno tymczasowo  wskazywać na przesilenie i początek korekty - chociaż w miejscu.
CSI300

Wzrostowi indeksów sprzyja rekordowy popyt na dźwignię finansową. Inwestorzy lokalni w najszybszym tempie od trzech lat otwierają nowe rachunki maklerskie wynosząc obrót do nowych rekordów.

7 komentarzy:

 1. ...lub cena zlota fizycznego zostanie ustalona na 25000 $ za uncje, papier pojdzie swoja droga..

  OdpowiedzUsuń
 2. Więc Chiny mają QE, Japonia ma QE, zatem nawet po zakończeniu QE przez Fed nie ma zjazdu.
  Pytanie czy Fed teraz ma miejsce na podniesienie stóp ?
  IMHO: Pewnie ma - podniesie stopy tak by SP500 już nie rosło albo tylko delikatnie rosło - chyba Goldman prognozuje że w 2015 będą mniejsze zyski z SP500.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Analitycy prognozują małe wzrosty. Większośc wskazuje o dziwo 2200 na sp500 na koniec przyszłego roku. mizerne wzrosty ale tak kiedys było tj wzrosty rocznie po 3%.

   Usuń
 3. Za to indeks cypryjski stracił w sumie 97.7% a 1 dniowy spadek 86%!
  The Greatest Crash in History
  http://www.acting-man.com/?p=34594

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzisiaj szału zakupów ciąg dalszy... SHC +2,81%.
  Oby tak dalej :)

  OdpowiedzUsuń
 5. China's stock mania decouples from economic reality http://www.telegraph.co.uk/finance/china-business/11281346/Chinas-stock-mania-decouples-from-economic-reality.html

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP