24 lutego 2015

Konkurs Futures Masters – po czwartym, przedostatnim etapie

Trwa konkurs Futures Masters organizowany przez GPW i KDPW. O akcji pisałem już w poprzednich wpisach (patrz tag Futures Masters na blogu).

czas na podsumowanie czwartego etapu, a jest to w rankingu odznaczeń.
Przede wszystkim od 3 etapu organizator nie chwali się liczbą nowych uczestników. Mogę więc założyć że stanęło na blisko 8 tysiącu graczach.

Zgodnie z oczekiwaniami z poprzedniego etapu duuuuużo namieszało wprowadzenie nowego odznaczenia. Całkowicie zmienili się liderzy w rankingu. Jest duża szansa że wygra ten, który przestał wykonywać programowalne zdarzenia. Nie jestem przekonany że poprzedni liderzy zdali sobie sprawę z nowych odznaczeń bo informacja o nowym odznaczeniu była komunikowana na stronie - nie widziałem mailingu czy innych powiadomień. Możliwe, że zostali solidnie zaskoczeni.

W zakresie stóp zwrotu - nowi wygrani co pokazuje, że wysokie zwrot z inwestycji nie da się długoterminowo utrzymać.


Obecnie trwa już ostatni piąty etap. W ten piątek będzie miała miejsce ostatnia sesja konkursu. Niebawem poznany wygranych - zgodnie z regulaminem nie mogą to być anonimowe osoby. Trzeba podać imię i nazwisko oraz pewnie stanąć do zdjęcia "klasowego".

Powodzenia w ostatnim etapie

========================
= Wpis z cyklu Akcja Partnerska =
========================

3 komentarze:

 1. Pozwoliłem sobie sprawdzić jeszcze raz ten mechanizm wymuszonego zamykania pozycji.
  Otworzyłem 14 szort na Fw20 23 lutego po 2358. 24 lutego zrobił się fixing cudów i close wyniósł 2365.
  To wystarczyło aby nastepnego dnia o godzinie 8:46:10 pozycje zostały zamknięte. Po zamknięciach strata wynosiła 7 pkt. czyli 140 zł na kontrakt. Razem 2800 przy kapitale 50 000 . Rachunek po zamknięciu sesji 24 lutego był na minusie 2400 . W depozycie było jednak ponad 49 000.
  Jeśli tak to teraz funkcjonuje to życzę powodzenia. Ja zamierzam trzymać się jak najdalej od GPW.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wg mnie w konkursie to jest zepsute.

   Usuń
  2. Znalazłem powód zepsucia :)
   Uwaga:
   System dokonując dopłaty do wymaganego poziomu depozytu wstępnego (po zakończeniu sesji giełdowej w danym dniu), uzupełnia depozyty począwszy od najniższej wymaganej kwoty dopłaty. W przypadku posiadania przez inwestora kilku zagrożonych pozycji i w sytuacji gdy wolne środki nie pozwalają na uzupełnienie wszystkich pozycji, system zacznie uzupełnianie od najniższej kwoty, aż do wyczerpania wolnej gotówki. Następnie wszystkie zagrożone i nieuzupełnione pozycje zostaną zamknięte na otwarciu kolejnej sesji, po kursie otwarcia. W sytuacji gdy nie będzie znany kurs otwarcia, system zamknie pozycje po ostatnim kursie rozliczeniowym (z poprzedniej/poprzednich sesji).
   Jeżeli inwestor posiada tylko i wyłącznie pozycje zagrożone i nie dokona samodzielnie sprzedaży, wówczas system zamknie wszystkie stratne pozycje na otwarciu kolejnej sesji giełdowe. Nie jest istotne, czy inwestor posiada jeden, czy więcej kontraktów terminowych na ten sam instrument. W procesie zamykania nie jest również brana pod uwagę kolejność oraz kurs otwarcia poszczególnych pozycji.
   Dlatego należy zwracać szczególną uwagę na poziom depozytów i zarządzanie nimi.

   Usuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP