18 lutego 2015

Konkurs Futures Masters – po trzecim etapie, zmiany w przyznawaniu odznaczeń!

Trwa konkurs Futures Masters organizowany przez GPW i KDPW. O akcji pisałem już w poprzednich wpisach (patrz tag Futures Masters na blogu).

czas na podsumowanie trzeciego etapu i nowość - nowa odznaka w konkursie.
Ponad połowę konkursu mamy za sobą. Właśnie trwa czwarty, przed ostatni etap.

Ranking na bazie stóp zwrotu po trzecim etapie jest znowu inny. Organizator takie wyniki oficjalnie zachwala: bo wg niego "wyraźniej pokazuje, że każdu uczestnik Futures Masters - niezależnie od momentu zarejestrowania się - ma szansę na zajęcie wysokich pozycji w rankingach i zdobycie atrakcyjnych nagród pieniężnych czy rzeczowych"

Pozwolę się przynajmniej częściowo nie zgodzić. Po pierwsze ktokolwiek się teraz zarejestruje to nie ma szans realnych na wygranie nagród rzeczowych. Zgodzę się jednak iż każdy może wygrać jednak nagrody pieniężne (główna - raz w tygodniu 4 tysiące PLN) gdyż wyniki po każdym etapie w rankingu stóp zwrotu są zerowane. Jeśli ktoś jeszcze nie spróbował to z tego chociażby drugiego powodu zachęcam do startu w konkursie.

Jak dla mnie zmienność nicków w rankingu oznacza raczej co innego niż wskazuje organizator - brak stabilności w osiąganiu wysokich stóp zwrotu. To jest normalne. Nikt w realnym świecie nie potrafi regularnie takich wyników osiągać. Dodatkowo jak pisałem konkurs rządzi się jeszcze swoimi prawami co opisałem we wpisie Czym się różni konkurs Futures Masters od prawdziwego inwestowania?Etap trzeci w zakresie odznak to ciągle te same zagrywki - wykonywanie codziennie tego samego działania. Czołówka jest prawie non stop ta sama. 


Mamy jednak nowość! Organizator zrozumiał, że takie przyznawanie odznak jest nużące i dla gracza i mało ciekawe dla samego konkursu.  Zgodnie więc z regulaminem § 12 pkt. 1 (Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany Regulaminu) wprowadzono modyfikację.

Podoba mi się takie podejście. To mało przewidywalne zachowanie niczym zdjęcie podłogi na 1.20 EURCHF przez SNB :)

Wprowadzono od 19.02.2015 więc kolejną odznakę: Kolekcjoner - 7 punktów

Jak ją zdobyć? Wystarczy zarabiać na platformie konkursowej. Za osiągnięcie 500 zł stopy zwrotu (ze wszystkich instrumentów na koniec dnia) gracz otrzymuje jedną odznakę i 7 pkt do jego rankingu odznaczeń. Odznaka sumuje się zgodnie z osiągniętą stopą zwrotu każdego dnia!

Np. jeżeli użytkownik uzyska 1400 zł stopy zwrotu na koniec dnia otrzymuje dwie odznaki. Za 2000 zł otrzyma 4 odznaki.

Organizator ma słusznie nadzieję, że nowa odznaka ożywi dosyć niemrawą dotychczas rywalizację w rankingu odznaczeń.

Mam nadzieję, że organizator powiadomił uczestników, chociaż mailem o tej zmianie a jeśli nie to informacja będzie promowa na stronie.

Powodzenia!

========================
= Wpis z cyklu Akcja Partnerska =
========================

11 komentarzy:

 1. Jakiś czas temu była tu dyskusja nt. artykułów sposnorowanych. Jakiś załosny bloger wpieniał się, bo zarzuciłeś mu, że nie informował, iż jego artykuły są sponsorowane.
  Okazuje się, że za nieoznaczanie takich artykułów grożą kary :
  http://wolnemedia.net/gospodarka/uokik-moze-karac-za-nieoznaczone-artykuly-sponsorowane/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak - zgoda w sprawie artykułu.

   Szkoda tylko że złapali za rękę jakąś malą gazetkę lokalną a taki portal NaTemat i inne sobie chodzą po wodzie w tej chwili.

   JA mam nadzieję, ale to się tyczy każdemu medium tj prasy, internetu, telewizji że każdy materiał będzie oznaczany. Brak wynagrodzenia nie jest tutaj wyznacznikiem bo są inne formy wynagrodzenia jak np przekierowanie ruchu sponsora na stronę blogera, są darmowe próbki i wiele innych metod bez oficjalnego wynagrodzenia. Oczywiście to też podlega opodatkowaniu.

   Nie traktował bym tamtej osoby jako żenującej. Wg mnie nieznajomośc prawa, a dodatkowo rozwój nowej gałęzi gospodarki jaką jest internet i blogi. Polskie prawo jak i na świecie bardzo czesto nie nadąża za zmianami a ludzie nie mają wiedzy jak to powinno wyglądać.

   Na końcu jednak pozostaje etyka, ta najczęściej mówi jak być powinno i tego się proponuję trzymać.

   Usuń
  2. nie każdy takową etykę posiada, czy bardziej szanuje, niestety ale tych dużo ciężko jest wyłapać ;/

   Usuń
 2. Co do samego konkursu to ŻENADA . I to na maxa.
  17 lutego otworzyłem szorty na FW20 i to na maxa czyli 14 po 2360 . Otworzyłem i zamknąłem platformę.
  Przypomniało mi się dnia następnego. Zerknąłem na notowania na platforme forexowej i futy były po 2357 . Mówię sobie "słaby zysk". Odpaliłem platformę i okazuje się, że wszystkie szorty zostały zamknięte po 2373. Jakim kurna cudem ! Jeśli depozyt wstępny wynosi 3700 to nie chce mi się wierzyć, że depozyt właściwy wynosi 3500, bo tylko w takim przypadku mogłoby dojść do zamknięcia pozycji przez system. 13 pkt straty doprowadza do MC ?
  Oj ! Na GPW to nawet końmi by mnie nie zaciągnęli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba by to było policzyć na bazie depozytów, zrobię to później. Zakładam że wszędzie są takie same i bazują na oficjalnych. Jedna sprawa to depozyt oficjalny KDPW ale drugi to brokera (moze byc wiekszy, jego prawo). Nie wiem jaki jest w tym wypadku. Dowiem się i dam znac.

   Usuń
  2. Cześc,
   bardzo szybko odpisał mi już organizator. Sprawa jest bardzo prosta, inaczej niż rzeczywistości w ramach konkursu obowiązuje bowiem tylko jeden poziom depozytu – tylko depozyt KDPW. Brany ze strony KDPW. Nie ma podziału na wstępny i właściwy (minimalny). Można to sprawdzić klikając w zakładkę RACHUNEK na swoim koncie demo oraz w zakładce DEPOZYTY.
   Wartość depozytu minimalnego=depozytowi wstępnemu. To zrzut z ekranu platformy konkursowej:
   http://bankfotek.pl/view/1859848
   link

   Depozyt jest dla wig20 7,40% i masz mnożnik 20 w wig20 Czyli dla Twoich 2360 masz jeden kontrakt = 3492,80 jako depozyt zabezpieczający. Dla 14 masz 48899,2.

   dla 14 kontraktów po wig20 2373 to masz 49168,56 depozytu (1 kontrakt 3512,04 depozytu)
   Pytanie czy jednak chwilowo nie było wyżej a zamknęli niżej?

   Sprawdź.

   Ja korzystam z GPW w realnej spekulacji i problemów z depozytem nie mam, liczą wiarygodnie :)

   Usuń
  3. No OK. Ale , w którym momencie system sam zamyka ? Jak się zrobi minus na rachunku ?
   Na rachunku było równo 50k i zamknęli pozycję ze stratą 3640 .
   Zamknęli mi chyba na lokalnym maxie. Tego dnia nie było wyżej. Może ze 2 pkt.
   Dosyć dziwne, że strata 13 pkt wyzwala MC.
   Nie namówisz mnie :) . Od GPW zamierzam trzymać się jak najdalej. To mały stawik i słabo zarybiony.

   Usuń
  4. z instrukcji obsługi futuresmasteres: "Uwaga! Na rynku instrumentów pochodnych wyliczanie zysków i strat odbywa się poprzez mechanizm równania do rynku.
   Mechanizm działa w następujący sposób: po zakończeniu każdego dnia sesyjnego kalkulowane są zyski i straty stron transakcji, które są codziennie rozliczane pomiędzy rachunkami inwestorów. W tym celu wykorzystywane są środki znajdujące się w depozytach zabezpieczających. Wartość środków w depozytach może zatem rosnąć lub spadać. W efekcie operacji równania do rynku, jeżeli po kilku sesjach finansowa gwarancja złożona przez inwestora (czyli wartość środków w depozycie) spadnie poniżej określonego poziomu, wówczas inwestor będzie musiał uzupełnić środki w depozycie. Jeżeli tego nie zrobi, jego pozycja po prostu zostanie zamknięta."

   czy to ma sens?

   Usuń
  5. "Czy to ma sens ?"
   I tak i nie. Ja wiem, że na GPW kontrakty rozliczane są po zamknięciu, a nie w trakcie sesji.
   Na koniec sesji w dniu 17 lutego kurs FW20 wynosił 2364, czyli moja wirtualna pozycja przynosiła stratę 14 pkt. na każdy kontrakt. 280 zł razy 14 kontraktów to daje razem 3920 zł.
   Przy kapitale 50 000 strata 3920 od razu generuje MC ?
   Z tego co pamiętam (ostatni raz grałem na realnych FW20 w 2006r. strata 10 czy 20 pkt. nie zmuszała jeszcze do dopłaty czy zamknięcia pozycji.

   Usuń
  6. a moze tak to policzyli.. 50000 - 48899,2 = 1100.8
   14x20x4 = 1120 czyli przy 2364 juz jestes na minusie, a zamkneli nastepnego dnia na Open ;)

   Usuń
  7. @Mariusz
   "Dosyć dziwne, że strata 13 pkt wyzwala MC."

   No ale co się dziwisz? Wszystko ok - wziąłem 14 kontraków na maxa, pzy depozycie 7,4%. Ty się ciesz bo normalnie Domy Maklerskie mają większy depozyt zabezpieczający. Skoro tak to byś mógł co najwyzej wziąć 12 może nawet 10 a nie 14.

   Tu nie ma depozytu 1:100 czy 1:500, tu jest 7,5 do 100 :)

   Usuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP