10 lutego 2015

Wykres dnia - pogłębiająca się deflacja w Chinach w cenach producentów

Dzisiejsze dane z Chin znowu przynoszą informacje o postępującej deflacji w cenach producentów (PPI) i malejącej inflacji CPI.za Nordea

Na wykresie doskonale widać jak inflacja w cenach producentów skorelowana jest z cenami surowców na świecie (przesunięcie 3 miesiące na wykresie) - indeks S&P GSCI.

W styczniu 2015 roku CPI w Chinach obniżyła się przy tym do 0,8% z 1,5% rok do roku.

To wszystko składania wielu analityków do sądzenia, że ChRL będzie bardziej pobudzać gospodarkę. Na marginesie mamy ciekawą sytuację - obecnie wiara analityków w przeprowadzenie Chin suchą nogą przez kryzys i dokonanie skutecznej transformacji przypomina wiarę w nieomylność banków centralnych, a szczególnie FED. Jest to wręcz rynkowy konsensus.

Nie inaczej reaguje giełda w Chinach, bardzo zależna od rodzimych spekulantów. Jeśli dobrze pamiętam to prawie 80% obrotu na giełdzie generują właśnie oni. Trwa tam ciągle szał zakupów (klik). Obecne wzrosty na giełdzie w Chinach uległy jednak zatrzymaniu i konsolidują się przy szczytach z 2009.

za CS wykres Shanghai Composite Index

2 komentarze:

  1. http://www.money.pl/pieniadze/wiadomosci/artykul/handel-bitcoinami-zniknelo-prawie-400-mln,172,0,1708972.html ciekostka z tamtych rejonow hahah

    OdpowiedzUsuń
  2. http://scharts.co/1DJaW9F

    warto pochylić się nad tym wykresem, zwłaszcza jak ktoś ma dylemat czy obecna sytuacja na rynkach akcji to dystrybucja czy akumulacja.

    OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP