22 maja 2015

Dlaczego głosuję na Andrzeja Dudę i Ty też powinieneś

Ten wpis będzie kompletnie niemerytoryczny, tak jak kompletnie niemerytorycznie wyborcy podejmują decyzje wyborcze. Wyborcy podejmują decyzje na bazie emocji.

Mój nick zaistniał w okolicy 2007 roku. Od tego czasu nigdy nie namawiałem publicznie nikogo do głosowania. Nie pisałem na blogu na kogo należy głosować. W tym roku postanawiam to jednak zmienić. To oczywiście biznesowo zła decyzja bo biznes lubi ciszę i brak komunikowania nastawienia politycznego. 


Pomimo, że w pierwszej turze głosowałem na kogo innego to w drugiej turze zamierzam zagłosować na Andrzeja Dudę. Nie ma innego wyboru.


Nie znam programu gospodarczego Andrzeja Dudy. To nie ma zresztą kompletnie znaczenia. Wyborcy głosują przecież emocjami. Ilu z Twoich znajomych zna dokładny program wyborczy swojego kandydata? Osoby które starają się z nim zapoznać należą do mniejszości. Głosują emocje - "podpalanie Polski", "prawdziwi Polacy", "obciach" "zaścianek" czy "zaczadzenie". Tym się głosuje. Nie głosuje się na program.

Program gospodarczy nie ma też znaczenia z innego powodu. Czy pamiętasz, że PO+PSL weszła na fali obietnic obniżenia podatków, uproszczenia prawa, czy nabijania się z fotoradarów? A co zrobiła? Podwyższyła podatki, nastawiała fotoradarów i zaostrzyła prawo. Zrobiła więc dokładnie co innego.

No ale teraz już wiemy, dzięki Andrzejowi Olechowskiemu (klik), że zbieranie głosów na 4xtak to były "zwykłe ćwiczenia" i miliony głosów po prostu PO ma w nosie
Przypomnę że 4xtak oznaczało:
A) zmniejszenie posłów o połowę
B) likwidację senatu
C) zniesienie imunitetu
D) wprowadzenie ordynacji większościowe,

Wstydzę się tego i uważam Was - Rząd RP i Prezydenta - za manipulatorów opinii społecznej (klik)


Mam kompletnie dosyć straszenia i seansów nienawiści. Właściwie 90% mediów straszy i dzieli nas. Mam tego kategorycznie dosyć. Media żyją z emocji, a nie ma dwóch tematów które lepiej się sprzedają niż sex i strach. W polityce znaczący jest oczywiście ten drugi bo nie znam kandydata który by wygrał na szczuciu cycem.

Strach - rozpala się zatem w nas emocje w tym głównie strach i nienawiść. Zatem jak wybierzesz Dudę to czeka nas "wojna", "zamordyzm", "śmierć wolności" i setki innych rzeczy. Mam tego dosyć i mówię NIE.

Nie dam się zastraszyć, nie dam sobie wmówić obciachowości. Po 8 latach rządów PO+PSL oraz jednej kadencji Bronisława Marii Komorowskiego mam tego serdecznie dosyć. Jeśli mam się czegoś wstydzić na świecie to właśnie obecnie rządzącej partii oraz Prezydenta.

To obecny Prezydent wszedł na krzesło w Japonii. To obecna ekipa ma nas kompletnie w nosie. Osoby zarabiające mniej niż 6 tysięcy brutto Bieńkowska ma za złodziei lub idiotów. Niesiołowski proponuje by głodne dzieci jadły szczaw i mirabelki, Bronisław Komorowski by wyjeżdżali za zagranicę, albo wzięli kredyt jak Cię nie stać.

Mam dosyć obecnej ekipy która mnie ośmiesza.

Mam dosyć ekipy która stosuje łapówki i mataczy w zeznaniach podatkowych - patrz Sławomir Nowak.

Mam dosyć ekipy która ma górnictwo (cytuję taśmy!) w dupie przez siedem lat. 

Wstydzę się Was bo gracie trumnę Blidy mimo że Raport Kalisza stwierdza jasno - "Blida po wkroczeniu ABW do jej domu prawdopodobnie nie chciała popełnić samobójstwa, lecz jedynie zakładała możliwość okaleczenia. Niewykluczona jest także - jak zaznaczono - szamotanina między Blidą a agentką ABW odprowadzającą ją do łazienki, gdy ta ostatnia zobaczyła broń w rękach Blidy i "próbowała ją powstrzymać".


Mam dosyć ekipy która reformę emerytalną OFE przeklepuje na kolanie i do dzisiaj nie chce pokazać analiz prawnych.


Mam dosyć Prezydenta, który tytułuje się kandydatem obywatelskim, przez 5 lat nie wsparł żadnej obywatelskiej inicjatywy. Który w nosie ma takie problemy jak 6-latków (Elbanowscy) czy rodziny osób niepełnosprawnych.

Mam dosyć Prezydenta, który nas ośmiesza wobec Amerykanów głupimi kawałami o żonach.

Mam dosyć tej ekipy która winna nam jest dziesiątki afer korupcyjnych, w tym afery taśmowej, afery stoczniowej, afery ambergold, afery gazowej, afery stadionowej czy hazardowej (a i tak pewnie pominąłem wiele innych!)

Mam dosyć Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego, który mówi że robimy amerykanom laskę. Wstydzę się go.

Mam dosyć Prezydenta, który akceptuje i podpisuje wszystkie znaczące ustawy rządowe nie szukając obiektywnych opinii czy konsensusu.

Mam dosyć Prezydenta, który morduje zwierzęta.

Mam dosyć Prezydenta który robi ze mnie debila zmieniając przed II turą kompletnie swoje poglądy.


Wstydzę się Was Rządzie i Prezydencie, jedzący ośmiorniczki, mający zwykłych obywateli kompletnie w nosie. Wstydzę się Was. Tak, to Was się wstydzę i jestem całkowicie zdegustowany tym co się dzieje w tym kraju. Wstydzę się że kraj zamiast dbać o Polonię to utrudnia jej głosowanie. Wstydzę się Was.

Jesteście gamoniami, którzy nie potrafią opracować durnej strategii dla sektora energetycznego i potraficie nawet spieszyć łupki. Przypomnę że tak to leciało na taśmach:

Włodzimierz Karpiński (Minister Skarbu): Dzisiaj przyszedł Tumek Tumczykiewicz. Tumek, co tam u ciebie, ku..a, kiedy zrobisz tę politykę energetyczną, bo jak dzieci we mgle, nie wiadomo, atom, łupki, nie wiadomo w co ręce włożyć. A Tumek mówi: wiesz co jadę dzisiaj do domu. Pier..lę wszystko (śmiech)Jacek Krawiec (Prezes PKN Orlen) : Polityka energetyczna… (śmiech).
Wstydzę się Was bo przez Was Państwo działa teoretycznie to "chuj, dupa i kamieni kupa". Wstydzę się Was i polskiej bylejakości. Idealnie ją reprezentujecie.

Wstydzę się Ciebie Prezydencie że wybrałeś Marka Belkę na Prezesa NBP. Wstydzę się Waszego "buchnięcia kasą" i drukowania pieniędzy oraz koncertów U2 na narodowym jak i szukania cygar na Kubie dla Premiera.

Wstydzę się Was i uważam Was za pasożytów.

Wstydzę się Was bo do dzisiaj nie potraficie sprowadzić ze Smoleńska samolotu Prezydenckiego.

Wstydzę się Was bo w akcie paniki oddaliście śledztwo Rosjanom, których wtedy oficjalnie kochaliście. Teraz oczywiście Putin "twój wróg".

Wstydzę się Was bo manipulujecie opinią społeczną. Wstydzę się Waszych prowokacji a la Hadacz wśród obrońców krzyża czy podpalenie budki w czasie Marszu Niepodległości. Jesteście żałośni że musicie ubiegać się do takich czynów by zmienić opinię społeczną. Jesteście po prostu żałośni.

Dlatego głosuję na Andrzeja Dudę. Chcę zmiany. Ale przede wszystkim. Pokazuję Wam środkowy palec.

Pokazuję środkowy palec bo zmiana będzie symboliczna. Prezydent bowiem posiada jedynie dwa główne umocowania - może wetować ustawy oraz jest Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych (chociaż ostatnio tutaj były jakieś zmiany). Nie będzie zatem radykalnych zmian, stety lub niestety. Wnioski i ustawy Prezydenta będą w zamrażarce Marszałka nawet i 4 lata. Przy niesprzyjającym rządzie nic jego nie przegłosują bo to Sejm i Senat ma władzę. Prezydent nawet nie odpowiada za politykę zagraniczną bo to kompetencja Rządu RP.

Zatem to głos symboliczny ale ważny. Prawdziwe wybory dopiero na jesieni.

Nie mniej jednak nie zostań w domu! Czy chcesz aby Klub jajogłowych generałów PRL i WSI zagłosowało za Ciebie

Idź na głosowanie i pokaż im wszystkim środkowy palec. Głosuje na Dudę.

Jeśli nie chcesz by Polska tak jak Grecja i wiele innych krajów przyjęła euro oraz miała Prezesa Narodowego Banku Polskiego który chce drukować pieniądze to idź i zagłosuj na Dudę.

78 komentarzy:

 1. mocne... ale i szczere. gratuluję za odwagę wyborczą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SIP DZIĘKUJĘ CI ZA PODSUMOWANIE 8 LAT P.O. I ROZLICZENIE Z OBIETNIC WYBORCZYCH. DZIEKUJE CI ZA WSKAZANIE CZYM SIE GRA SZCZUCIE NIENAWISCIĄ I DZIELENIE POLAKÓW PRZEZ STEROWANE MEDIA. LUDZIE GENEREALNIE SĄ MOCNO STEROWANI CIERPIĄ NA ROZLEGŁĄ AMNEZJE. A SPYTAJ WYBORCE PO DLACZEGO POPIERA PO ?........

   Usuń
 2. Ja głosowałem na Kukiza, bo mam też tego dosyć. Teraz się zastanawiałem bo mi żaden do końca tak nie pasuje. Jednak m.in. z tych powodów które wymieniłeś zagłosuję też na Dudę. Należy im się lańsko.

  michał

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe te wybory, podobna sytuacja do wyborów z 1995 roku gdy Wałęsa i Kwaśniewski mieli też prawie równe poparcie. Emocje były do końca. Pamiętam, że GW złamała wtedy ciszę wyborczą publikując sondaż.

  OdpowiedzUsuń
 4. LastBoyScout napisal:

  Bardzo sie ciesze nawet nie z tego co piszesz SiP ale z tego JAK to piszesz.
  Mowisz pelnym glosem, nazywasz sprawy, ludzi po imieniu, podajesz konkretne argumenty.
  Swoja droga to w jakis sposob ci zazdroszcze bo teraz to juz wszyscy beda po twojej stronie po rozowi sa teraz seledynowi bo tak sie zawsze w historii zmienialo sztandary a mnie przez lata, za dokladnie to samo od flustratow wyzywano i wywalano z forum aby zatrzec wszelkie slady i swiadkow wlasnej glupoty, sluzalczosci, tchorzostwa, sprzedanstwa/skorumpowania, zaprzanstwa ... :(

  Ale mylisz sie i tym razem SiP.
  Pokazywani srodkowego palca juz bylo, nie tylko za komuny, rozowym tez pokazazywaliscie przed kazda zmiana ich nazwy partii czy przynaleznosci partyjnej.

  Wlasciwie do nikogo wciaz nie docieraja nawet metody ich dzialania skoro KomuRUSKI stosuje te sama manipulacje co TUsk i wybory tez wygra jak TUsk, promilami faszywych glosow.
  A wy to kupujecie uczestniczac w tej atrapie, rozwazajac zamiast wieszac...

  Wygrana Dudy cokolwiek zmieni bo podobno nowe musi byc lepsze?
  Przeciez to wszystko juz wielokroc sie powtarzalo.
  Juz od postulatow sierpniowych, ktore WSZYSTKIE wprowadzaly jeszcze wiecej socjalizmu aby potem je przenicowano na postulaty korporacyjno-feudalne.
  Potrzeba przypominac Mazowieckiego/Geremka, Nocna zmiane, Bolka, Krzaka, Suchocka, Buzka, Pawlaka itp. ktorzy odegrali dokladnie te sama OdNowe?!

  https://www.youtube.com/watch?v=wYdWIghNrdY

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda taka że to był środkowy palec dla rządzących. To jednak symboliczne głosowanie bo niewiele wnosi do decyzyjności w kraju.

   Kluczowe są jesienne. Oby Kukiz, Wilk czy inny wystawili się w jesiennych

   Usuń
  2. LastBoyScout napisal:

   Gdyby prezydent niewiele wnosil to decyzyjnosci/KONTROLI kraju to nie usadowiono by tam w Magdalence wlasnie Jaruzelskiego, przed Nocnaj Zmiana Walese, potem Kwasniewskiego a w koncu Komorowskiego. Nie zabito by Kaczynskiego (wczesniej czyniac marszalkiem wlasnie Komorowskiego) a teraz usadowiono by marszalkiem Sikorskiego przy jednoczesnym szykowanu zmian konstytucyjnych zmian umozliwiajacychprzejecie prezydentury.

   Do kompletu w najwazniejszych momentach ulokowani przy niemieckiej misce Buzek a teraz Tusk.

   Kukiz dal wyrazny sygnal co jest grane przytaczajac madrym inaczej wyksztalciuchom WLASNIEPOSTULATY SIERPNIOWE na ktore sie powolywalem w poprzedniej wypowiedzi.

   Kiedy wy w koncu zauwazycie, ze ZAWSZE jestecie SPOZNIENI w pojmowaniu kto i co tam gra?

   https://www.youtube.com/watch?v=0U4GyeahDQw

   Usuń
 5. Polska istnieje już tylko teoretycznie, ale to nie powód aby nie spróbować ją uzdrowić. Damy radę.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mordujący zwierzęta - to ci się udało wpylający kiełki weganinie. Nie bądź bardziej święty od papieża.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Paweł
   Z całej listy rozumiem że do niczego innego nie potrafisz się przyczepić bo przecież się nie da, prawda? Nie da się bo nie da się tych 8 i 5 lat wybielić. Nie da się. Wstydu nie zmyjesz

   W temacie zwierząt - czym innym jest jedzenie hodowlanego kurczaka a czym innym jest zabijanie zwierząt w lesie. Ja widzę dużą różnicę pomiędzy tymi dwoma działaniami.

   pozdrawiam z Niemiec,
   SiP

   Usuń
  2. Wolałbyś żyć jako zwierze hodowlane czy jako zwierze w lesie?

   Usuń
 7. A więc nie głosujesz NA kandydata tylko PRZECIWKO drugiemu kandydatowi.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jadą po Ciebie ;) Upewnij się, że wszystkie podatki zapłacone.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. na szczęście nie korzystam z żadnej ulgi więc nie mają się do czego przyczepić a podatki oczywiście płacę.

   Raz mnie trzepali za ulgę internetową i musiałem 3 razy jechać na wawa środmieście aby wyjaśnić 5,45 za ulgę internetową.....więcej etat tej Pani w US kosztuje....

   Usuń
 9. Brawo! Czasem niezwykle ważne jest napisanie prawdy.

  OdpowiedzUsuń
 10. Trochę nie rozumiem.

  "To obecny Prezydent wszedł na krzesło w Japonii." - przecież to nie było krzesło tylko podest. Widział ktoś zdjęcie tego "krzesła" kiedykolwiek? Na tym podeście staje się do oficjalnych zdjęć, ale to wciąż podest, a nie krzesło, i trochę śmiesznie to brzmi że na jednym z pierwszych miejsc wymienia się taki bzdet, podczas gdy prezydentura Komorowskiego to jeden wielki etatyzm, lekceważenie narodu i pasmo błędów w polityce zagranicznej.

  "Osoby zarabiające mniej niż 6 tysięcy brutto Bieńkowska ma za złodziei lub idiotów." - podsłuchana rozmowa z Bieńkowską trwa ponad dwie godziny, a jedyne co się udało wyciągnąć, to to że Bieńkowska uważa że ktoś kto pracuje na mega odpowiedzialnym stanowisku zarabia tylko 6 tys. brutto jest idiotą. Przecież to prawda. Widział ktoś kiedyś wiceprezesa banku z taką pensją? A urzędasy na najbardziej odpowiedzialnych stanowiskach mogą liczyć tylko na takie pensje. Nic dziwnego, że rządzą nami same tłuki, pokroju historyków, prawników bez aplikacji, pielęgniarek, socjologów i wdów smoleńskich, a nie najlepsi menedżerowie - ci ostatni wybierają sektor prywatny, bo znacznie lepiej płaci.


  "Mam dosyć Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego, który mówi że robimy amerykanom laskę. Wstydzę się go." - a jak inaczej nazwać naszą politykę względem USA? Ta jest niezmienna od czasów SLD, po PiS, aż do PO. To jest mądra polityka? To jest dokładnie robienie laski.

  "Jeśli nie chcesz by Polska tak jak Grecja i wiele innych krajów przyjęła euro oraz miała Prezesa Narodowego Banku Polskiego który chce drukować pieniądze to idź i zagłosuj na Dudę."

  Bul ma wiele wad, zwłaszcza jego polityka zagraniczna została TOTALNIE SKOMPROMITOWANA, a Ty wymieniasz jakieś gównobzdety w roli argumentów (Hadacz, lol, jakiś chory psychicznie typ łaknący atencji, który był i u Korwina i u narodowców i na miesięcznicach smoleńskich i u Palikota na wiecach), chyba za dużo pisowskich mediów. Poza tym Duda ma takie postulaty socjalistyczne że nadawałby się na premiera Grecja idealnie. No ale skąd możesz to wiedzieć, skoro nic o tym człowieku nie wiesz (nie znasz jego programu), co zaznaczyłeś na początku? Dobrze, że Piotr Ikonowicz nie trafił do drugiej tury, bo jeszcze na niego byś zalecał głosować ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Trochę nie rozumiem."

   Nie musisz. Głosują emocje, program się nie liczy jak widzisz bo wiesz jaki był PO i co zrobiła?

   A pamietasz PiS obniżający podatki?

   Dla mnie klasa obecnie rządząca i Prezydent RP się po prostu skompromitowali. W Obecnym Prezydencie nie podobobaął mi się szczeólnie buta, to że nie przyszedł na I debatę w TV, że sięnabijał z kontrkandydatów itd, to że atakował poniżej pasa fałszywym kontem na twitter córki Dudy i wiele innych.

   No i głosowałem przeciwko Lisowi i wielu innym rządowym dziennikarzom. Za długo czerpią kasę. Zbyt długo.

   Usuń
  2. Obniżka podatków weszła w życie po ich rządach, a jednocześnie podnieśli wydatki sztywne przez co mieliśmy wyższy deficyt. A by finansować deficyt zaciąga się dług publiczny, który to nic innego jak zapłacone w przyszłości podatki wraz z odsetkami by wykupić obligacje.

   Poza tym PO głosowało wtedy za tymi obniżkami, a w 2013 roku, PiS głosował jednogłośnie (z wyjątkiem Wiplera) za podatkiem PIT 40% http://www.sejm.gov.pl/Sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=glosowania&NrKadencji=7&NrPosiedzenia=30&NrGlosowania=295

   Usuń
 11. "Wnioski i ustawy Prezydenta będą w zamrażarce Marszałka nawet i 4 lata. Przy niesprzyjającym rządzie nic jego nie przegłosują bo to Sejm i Senat ma władzę. "

  Zaraz PiS przejmie władzę i z prezydentem Dudą będą mieli całą władzę, więc nie masz się czym martwić

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Zaraz PiS przejmie władzę i z prezydentem Dudą będą mieli całą władzę, więc nie masz się czym martwić"

   To rząd rządzi i to On może odrzucić weto jeśli potrafi.

   Na jesiennych wyborach zobaczymy kto będzie startował. Mam nadzieję że wystawi się Kukiz, Wilk i inni.

   Usuń
 12. Dobre SIP, pozwolisz że zalinkuje dalej

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja po tym co widzialem i slyszalem nie mam ochoty na nikogo glosowac, to też głos - widoczny we frekfencji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też bym normalnie tak zrobił ale wiem że jak ja nie pójdę to pójdzie jajogłowy generał PRL i WSI. Pójdzie Nałęcz i masa innych jak Kuba Wojewódzki czy suflerka Komorowskiego. Musiałem iść.

   Usuń
 14. Będzie Armageddon .....?
  :)
  W przyrodzie jest zawsze tak, ze nic nigdy nie ginie.
  Masa (krytyczna) i energia to jedność, gdyż Masa <=> Energia, przepoczwarza się, przemieszcza się ale nie ginie.
  Zaufanie? To jest podstawa! Jego brak to niepewność jutra. Wyraźnie widać, że "tu i teraz" nie wystarcza, nigdy nie wystarczało, to tylko wegetacja ...... Najistotniejsze jest co potem!
  PRZYSZŁÓŚĆ!
  *****
  Poprzez dojrzewanie do ..... decyzji.

  LJ3

  OdpowiedzUsuń
 15. SiP,

  Ciekawy i przede wszystkim emocjonalny wpis. Bardzo podobny do tego co napisał K. Wojewódzki w ostatniej Polityce. Ty głosujesz na Dudę, bo nie jest Komorowskim, a on na Komorowskiego ponieważ nie jest Dudą. Ale "środek" macie podobny. Złość, frustracja i zażenowanie tym co się dzieje.

  Idzie zmiana. Jeszcze nie wiem do końca co się wykluje ale status quo się rozsypuje. Teraz można głosować emocjami, bo jak sam napisałeś gestie Prezydenta są ograniczone. Nie liczy się program gospodarczy (inna kwestia czy będzie choć próba dotrzymania go po wyborach) ale jesienią już trzeba będzie się nad tym pochylić. Wtedy dopiero zrobi się ciekawie. Nie wiem jak to się skończy, ale nadchodzi "rewolucja". Zmiana jest dobra. Pod warunkiem, że nie będzie to vendetta frustratów pod hasłem "Teraz k....a my!". Ale pewnie ten etap jest nieunikniony.

  pzdr

  Pablo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pablo
   "jesienią już trzeba będzie się nad tym pochylić. Wtedy dopiero zrobi się ciekawie. Nie wiem jak to się skończy, ale nadchodzi "rewolucja". Zmiana jest dobra. Pod warunkiem, że nie będzie to vendetta frustratów pod hasłem "Teraz k....a my!". Ale pewnie ten etap jest nieunikniony."

   Pełna zgoda Pablo.
   Pełna.

   Mam nadzieję że wystartuje Kukiz i Wilk.

   Cieszę się że to młodzi Polacy (18-29) głosowali za zmianą. Oni nie pamiętają polsko polskiej wojny rozpoczętej przez Tuska w 2005 roku.

   Obecnie 18 latkowie wieli wtedy 8 lat....

   Oby nowe pokolenie wniosło nową jakość, kapitał społeczny i grało na współpracę i dobro ludzi.

   Usuń
 16. Ja mogę żyć w państwie rządzonym przez wszystkich,tylko nie przez PiS,który sprawiedliwość i prawo to tylko ma w nazwie,bo rzeczywistości do prawa i sprawiedliwości brakuje im jeszcze dużo,bardzo dużo.Dla mnie jest to pisowsko-kościelna mafia,a ja nie chcę żeby klecha rządził moim krajem.A jak można głosować na kogoś,kto chce karać dwoma latami więzienia ludzi którzy starają się o dziecko przez in vitro,tylko dlatego że przebierańcy w czarnych kieckach na to się nie zgadzają,ale że oni molestują dzieci to jest dopuszczalne,i wam wszystkim pisowskim klakierom pasuje.Życzę wam wszystkim miłośnikom PiS-u żebyście się zrogo przejechali na PiS-ie i księżach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja Ci życzę wszystkiego dobrego i aby Prezydent Elekt który został wybrany był dla nas wszystkich jak najlepszy.

   Usuń

 17. Wystarczy prześledzić dokładnie poczynania PiSu by wiedzieć, że nie będzie żadnej rewolucji! *)
  Zmiana dokonuje się w pełni demokratycznie! .
  Prezydent elekt Duda dużo może dokonać ale ..... zapoczątkowane właśnie zmiany muszą pójść dalej ..... do końca.
  ******
  A. Duda w swojej kampanii prezentował dokładnie całość program PiSu.
  Kto czyta nie błądzi.
  *)
  Rewolucja nie jest w stylu Jarka Kaczyńskiego

  LJ3

  OdpowiedzUsuń
 18. A ja jestem w kropce. Bo zgadzam się z wpisem autora i większość zarzutów jest słuszna.

  Jednocześnie jednak uważam, że lepiej by było nie dać figury prezydenta PIS-owi w rozgrywce politycznej. Wpływ prawny ma mały- to prawda. Tyle, że może mieć znaczenie w ważnych sprawach. Potrafię sobie wyobrazić próbę przepchnięcia ordynarnej ustawy, którą prezydent z innej opcji zawetuje i utrudni jej wprowadzenie. Potrafię sobie wyobrazić sytuację gdy ktoś zabiera dokumenty z ministerstwa i wysyła je do prezydenta bo wie, że nikt ich nie odbierze (czy aby nie tak było z dokumentami ws. likwidacji WSI?). Plus prezydent to zawsze autorytet, który można wykorzystać do przekonania mas.
  I choćby dlatego wolę miernotę niż marionetkę (najprawdopodobniej).


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie mogłem poprzez Komorowskiego z powodu afer, kompromitacji i pokazania ludziom że ma ich w nosie. Oni są oderwani z tymi ośmiorniczkami od ludzi. Nie mogłem inaczej głosować.

   Kluczowe są jesienne. Zgodzę się że jakiejś ustawy może nie zawetować ale co robił Komorowski? Nic nie wetował. Fotoradarów, OFE, i dziesiątek innych głupich ustaw. Nawet jeśli coś niebyło głupiego (np sprawa OFE dla wielu nie jest jasna) to powinno być to dokładnie sprawdzone a nie klepane w 5 minut. Nie pokazał analiz prawnych robionych w 24 godziny.

   Usuń
  2. SiP dziekuję za wpis. Odwaga mimo kampani nienawiści rozpętanej przez PO i media układu bankowo-finsowego. Cieszy mnie ze podsumowales "prorozwojową" i "prorynkową" PO. Proszę zwrócić uwagę jak wielkie transfery kapitału zostały dokonane z Polski w 2014. Jeszcze dołoże od siebie, że podatek Belki miał być zlikwidowany w pierwszej kolejności jako impuls dla giełdy. Dodatkowo szanowni czytelnicy proszę sobie przypomnieć, kto obniżał podatki, obciążenia zus, opłaty notarialne.

   Usuń
 19. Co do podsumowania obecnej władzy to się zgodę (chociaż nowa nie będzie lepsza tyle że kraść na taką skalę nie potrafi więc więcej zostanie dla szarych ludzi).

  Co do wyboru Prezydenta mam inne zdanie, taktycznie wybór Dudy to fuck up. Dlaczego?
  1. PO się zmobilizuje,
  2. ludzie jednak lubią równowagę i stwierdzą tak aha ten ma urząd Prezydenta no to aby nie było za dobrze w Sejmie i Senacie zostawimy po staremu (z modyfikacjami)
  3. Obecny Prezydent to tanie rozwiązanie, nie wariuje, odpadają koszty przeprowadzki, odpraw, wypowiedzeń itd.

  Kto zmiania realnie Polskę, Prezydent czy Sejm (rząd). To drugie ma realny wspływ na gospodarkę nie Prezydent.

  Więc ja wolałbym aby obecny Prezydent został na 2 kadencją , a konserwatyści przejeli władzę na jesieni.

  A tak według mnie nie będzie tak gładko.


  (żeby było jasne, nie głosowałem na żadnego, moja cierpliwość "wyboru mniejszego zła" już się skończyła, szkoda nawet czasu na wizytę w lokalu, poza tym niech wiedzą jak w ogóle jest niskie poparcie, poniewaz np. głosowanie na "Reksia" albo "Kota Filemona" obwieścili by jako dużą frekwencję)  Pytanie do Korwina? Korwin kto chadza po 40 na Mazowiecką? Konserwatywni ojcowie rodzin czy .....?
  Schowaj więc amatorów wizyt w klubach młodzieżowych na Mazowickiej do garderoby na czas wyborów, bo dostaniesz ponownie 1 (jeden) procent (a szkoda by było).

  OdpowiedzUsuń
 20. Zapomniałeś jeszcze wspomnieć o lasach.... ale i na to rządząca banda znalazła sposób :
  http://prawy.pl/z-kraju/8155-lasy-bankrutuja-od-1-maja-2016-r-nastapi-ich-wyprzedaz

  swoją drogą na nowego prezydenta też...

  http://alexjones.pl/pl/aj/aj-polska/aj-polityka-polska/item/56130-alarmuje-andrzej-duda-wygra-a-radoslaw-sikorski-bedzie-prezydentem

  OdpowiedzUsuń
 21. ja wczoraj piłem ze szczęścia ,z drugiej strony skala manipulacji Polaków gajowy 48 proc ????
  ale to nic ważne ze do przodu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wyborca PiS z dużego miasta25 maja 2015 15:40:00 CEST

   Tez nie wierze ze 48 proc popiera zadluzanie kraju w stylu Grecji - gościu pożyczył 0,5 biliona i gdzie ta kasa ?Jak można podwoić zadłużenie w ciągu kadencji gdzie wszytskie rządy od 1989 razem więte tyle pożyczyły. Gdzie ta kasa? Grecy przynajmniej mają dodatek za sikanie do toalety a ciemnogród ? Nie wspomne o ukrytych długach Fundusz Drogowy i inne znane i nieznane. I nie wierze ze wyborcy PO poniżani przy ośmiorniczkach dalej glosują jak głusi i ślepi w sile 48 proc.

   Usuń
  2. i jeszcze coś dla tych 48% co wierzą w Donka Bronka i spółkę PO: Kancelaria Prezydenta wycofuje w całości projekt ustawy obniżającej wiek emerytalny.
   Czyli co jak zwykle Wielki Pic obietnice na kilka dnia, byle do wyborów, że tyle naiwnych wciąż jest...

   Usuń
 22. Ostry wpis i ja osobiscie tez glosowalem przeciwko KOMOROWSKIEMU bo nie moze rzadzic nami marionetka w rekach TAJNYCH SLUZB!!!!!! To co mozna zobaczyc w wywiadach Sumlinskiego na temat Komorowskiego i WSI to wola tylko o zemste!!!!

  Ale wygrla DUDA i zobaczymy czy bedzie osoba co zjednoczy ten podzielony kraj i przekona ze POLSKA jest jedna. PAMIETAJMY HISTORIE I TO ZE Z JAKIEGOS POWODU POLACY DAZYLI PRZEZ

  Mozna zacytowac Marka Twaina
  Loyalty to the country always. Loyalty to the government when it deserves it.

  OdpowiedzUsuń
 23. Dobry wpis SIP. Bardziej głosowałem przeciwko obecnemu układowi niż na Dudę.

  Martwi mnie tylko, że Duda to zwrot ku USA, a USA nam już pokazało wielokrotnie o o nas myśli i gdzie nasze miejsce.
  Martwi mnie również, że Duda ma powiązania z masonerią - oby realizował interesy Polaków.
  Martwi mnie również to, żeby Duda nie zapędził nas w konflikt z Rosją za namową "przyjaciół" z USA.

  OdpowiedzUsuń
 24. Hehe, najgorsze to chyba to ze ludzie na serio mysla ze maja wybor. Wyniki wyborow byly znane kazdemu kto sledzi scene polityczna (nie w oglupiaczu) przed wyborami. I pomyslec ze wytarczylo zatrudnic cyrkowca kukiza, na ktorego wiekszosc sie nabrala. W sumie 3 alternatywy wyboru zaprogramowane tubylcom. Niestety zadnych powaznych zmian nie bedzie, dojenie i gnojenie polakow ciag dalszy... Dlatego olalem druga ture, a nadzieja jest matka glupcow.

  OdpowiedzUsuń
 25. Bez honoru i wstydu sprzedawczyk won z POLSKI http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/belka-ostro-o-wyborach-mlodzi-zaglosowali-na-komedianta,545623.html

  noz sie otwiera w kieszeni

  OdpowiedzUsuń
 26. Na Komoruskiego głosował strach. Strach przed IV RP. Jako jedyny w swoim otoczeniu krytykuję PO i jej działania. Wszyscy wkoło to totalny beton (mimo że ludzie mądrzy z tytułami). Nic do nich nie dociera, ani aferty, ani zadłużenie, ani podsłuchy i olewanie społeczeństwa. I jedyny argument to IV RP i jak już nie mogą wykazać, że było wtedy tak źle to wchodzimy na kościół, in vitro i inne tematy światopoglądowe. PO może robić co chce ale myślę że na jesieni 20% będą mieli. Razem z Petru i Balcerowiczem może 30%. Pytanie co zrobi Kukiz jako jedyna alternatywa?

  OdpowiedzUsuń
 27. Obawiam się, że za 5 lat przeczytam podobną recenzję dot. obecnego prezydenta - elekta, którego program jest też z kategorii S-F. A nie daj Boże, że jego zaplecze wygra jesienne wybory... SIP będzie miał jeszcze większe pole do POPiSu.

  OdpowiedzUsuń
 28. Z całym szacunkiem SiP, ale pojęcia o funkcjonowaniu państwa to ty masz tyle co ja o balecie. Jesteś specjalistą, ale ogólnie o administracji pojęcia nie masz. Wypiszę najpierw osiągnięcia PO, które wg mnie są ważne a nie jakieś tam wypłakiwania.

  1. Wzięcie się za reformę kontroli skarbowej - nareszcie - wprowadzenie "pozytywnych" kontroli, które mają się w 80% kończyć mandatami powyżej 1000 zł - oznacza to wprowadzenie narzędzi informatycznych, które pozwolą odpowiednio wytypowywać jednostki do kontroli (bynajmniej nie będą ci na karcie podatkowej). Państwo jest opresyjne, bo jest nieskuteczne, kontrole mają dotykać tych u których system wyświetli "zawirowania". I dla mnie to jest pozytywne i właściwe, bo podatki płacić powinni wszyscy, a nie wg. kto płaci ten frajer. Tak samo niech ręka boska broni przed popieraniem klazuli roztrzygania wątpliwości na rzecz podatnika (będzie to narzedzie dla duuużżżych misiów do dymania nas, zwykłych). Jestem tez zwolenikiem klauzuli obejścia prawa podatkowego.
  2. Powołanie Polskiej Grupy Zbrojeniowej - sensowne inwestycje, z sensownymi ludźmi w sensowne technologie - powstaną w ramach zamówień państwowych firmy, które będą mogły wrescie osiągnąc pewne kompetencje. Zrobienie nas na offsecie F-16 wynikało ze słabości naszego przemysły - koniec i basta.
  3. Ja jestem zwolenikiem federalizacji i jeszcze większej integracji UE - europa nie ma innego wyjścia, chcąc w przyszłości konkurować z USA i Azją kto tego nie rozumie niech popatrzy jak przebiega teraz proces fuzji pomiędzy firmami europejskimi. Tylko podmioty naprawdę duże beda mogły konkurować. Koniec kropka. bezpieczeństwo też wymusi współpracę.
  4. Reforma 67 plus - dla mnie duża odpowiedzialność.
  5. Pisałem już, że po stenogramach zacząłem głosować na PO i nabrałem szacunku do Sienkiewicza i Belki. Ale jak się podchodzi do polityki emocjonalnie, jak do związku to się tworzy takie wpisy.

  Ogólnie ja jestem zwolennikiem silnego państwa i uporzadkowanie pewnych kompetetencji w ramach uprawnień władczych państwa (jego sfera imperium). Polska od Gomułki zawsze lepie radziła sobie lepiej z redystrybucją usług publicznych (mamy w miarę dobrą edukację, ochronę zdrowia (ale z emocjonowanym nie wytłumaczysz, że mamy np. najtańsze leki w europie)) a nie radzi sobie z dystrybucją dochodów. Niestety problemem jest sektor prywatny, który kwiczy w swojej zacofanej mentalności i nie powiesz mi, że nie bo widzę jego słabośc.

  Ale Polacy jak zwykle to mitomani i szukają panaceum na wszystkie troski.
  A czyżbyś zapomniał o SKOKach, w których nie kto inny jak prezydent elekt grał znaczące skrzypce? A dla mnie to jest gigantyczna afera, której PO nie może rozpalić, bo wie że utopi system SKOKów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @GrubyMiś
   Z całym szacunkiem ale jeżeli to co napisałeś uważasz za OSIĄGNIĘCIA to chyba nie ma dla Ciebie już nadziei :(
   Odniosę się tylko do pierwszego „osiągnięcia” PO.

   „wprowadzenie "pozytywnych" kontroli, które mają się w 80% kończyć mandatami powyżej 1000 zł”

   Chciałbyś, żeby taka kontrola przyszła do Ciebie? Wiesz nie mogę się zdecydować czy to jest jeszcze Białoruski model działania, czy już Północno Koreański. To może byśmy rozszerzyli ten system na wszystkich urzędników? Jak najbardziej da się to zrobić, jak czytałem w „Archipelagu Gułag” KGB miała „pozytywne” kontrole na poziomie 100%. Już normalnie widzę tą radość Zbigniewa Ziobry, jak udaje mu się wprowadzić z 83,5% skutecznością w życie prokuratorską zasadę „80% oskarżeń o korupcję zakończyć ma się wyrokiem skazującym”.

   „wprowadzenie narzędzi informatycznych, które pozwolą odpowiednio wytypowywać jednostki do kontroli”
   Jak rozumiem oprogramowanie będzie dostarczać ta sama firma która informatyzowała wybory samorządowe?

   „kontrole mają dotykać tych u których system wyświetli "zawirowania"”
   Już to oczami wyobraźni widzę:
   Przerażona księgowa odzwoni do prezesa 31 lipca, że program „SimUS” po wprowadzeniu wszystkich faktur za lipiec wyrzucił jej „zawirowanie” .

   „Jestem tez zwolenikiem klauzuli obejścia prawa podatkowego.”
   To weź wyjedź sobie do kraju gdzie ta klauzula obowiązuje, bo ja w państwie FASZYSTOWSKIM żyć nie chcę.

   Usuń
  2. Z głupotkami o faszyzmie to możesz do fanów JKM wyskakiwać, a nie do człowieka, który skończył prawo i pracuje w podatkach. W Polsce promuje się cwaniactwo i kombinowanie. Czas to zakończyć.
   Nie masz pojęcia o podatkach, a już na pewno o koncepcji państwa prawa.
   Spróbuj pokombinować tak jak to robią Polacy w niemczech wtedy zbaczysz jacy z Niemców faszyści. Albo jak traktuje to rząd USA i jaka jest za to odpowiedzialność krana to pogadamy.
   Na razie to wywożą kasę z kraju - ale Ciebie za pieniądze BCC przekonali, że nie jest konieczne... Twoja sprawa.

   Usuń
  3. Potępiasz cwaniactwo i kombinowanie? Czyli Polak powinien być bierny i niezaradny? Dla mnie cwaniactwo i kombinowanie to CNOTY!

   Widzę, że zauważyłeś faszyzm w USA i IV Rzeszy, a teraz chcesz go zaimportować nam do III RP?

   W mojej koncepcji państwa prawa wszystko co nie jest zabronione jest dozwolone. Ty natomiast chcesz, żeby WŁADZA mogła uznać za nielegalny ciąg czynności prawnych z których każda oddzielnie jest legalna.

   Jeśli chodzi o sprawy podatkowe to moim guru jest Krzysztof Habich, człowiek którego gestapo z US niesłusznie więziło, przez co podupadł na zdrowiu i przedwcześnie umarł. Facet był lepszy niż Chuck Norris! Potrafił GWAŁCIĆ DUCHY.

   „sąd w uzasadnieniu wyroku dla Krzysztofa Habicha stwierdził, że „nie naruszył on żadnych przepisów ustawy … ale pogwałcił jej ducha”.”

   Jak już wprowadzisz tą swoją klauzulę to sąd nie będzie musiał takich bredni wypisywać. Będzie paragraf który pasuje na każdego – uniwersalny jak klucz francuski.

   „Na razie to wywożą kasę z kraju..”
   Twoją kasę wywożą? ukradli? masz komunistyczną mentalność. Zarobili to wywożą, mają do tego prawo. Bolszewickie argumenty do mnie nie przemawiają.

   Usuń
 29. Tak czytam komentarze i widze ze sa w POLSCE madrzy ludzie ale jak widac my nie chcemy tworzyc sami parti szukamy kogos kto zrobi to za nas. I chyba tu tkwi blad naszego myslenia, zobaczcie jak malo osob glosowalo na WILKA, KOWALSKIEGO a oni faktycznie proponowali DUZO wieksze zmiany niz KUKIZ. Tak sobie mysle ze chyba czas pomoc im w tworzeniu czegos fajnego. Bo prawda jest taka ze za KUKIZEM stali ludzie z PO-WROCLAW(co odeszli z PO albo wyrzuceni). Inna sprawa jest ze ludzie nie chca PRAWDY kiedy maja kase i maja co do GARNKA WLOZYC. SIP ty podrozujesz w interesach po EUROPIE wiec wiesz doskonale ze inne kraje umieja chronic swoje rynki albo wypracowaly taka przewage w wybranych galeziach gospodarki zeby teraz korzystac z wolnego rynku bezclowego. ROLA CEL w gospodarce danego panstwa to bardzo wazna rola ktora pozwala na kierunkowanie rozwoju wybranych branz (obecnie w EU nie ma cel czyli ci co wypracowali duze KNOW-HOW przez lata 1945-1990 teraz z tego korzystaja. Nie mam czasu juz na dalsze pisanie ale moze czytajacy sami cos od siebie dodadza. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 30. Bardzo szczery i dający do myślenia wpis. Polacy powinni bardziej angażować się w wybory i pokazać, że mają serdecznie dość sytuacji jaka panuje w Państwie.

  Pozdrawiam,
  A

  OdpowiedzUsuń
 31. @SiP
  Dzięki, zawsze miałem o Tobie dobre zdanie, ale teraz mam lepsze :)

  Wrzuciłem Ciebie do szufladki z napisem „patryjoci”.

  Z jednym, się tylko nie zgadzam.
  „To jednak symboliczne głosowanie bo niewiele wnosi do decyzyjności w kraju.”

  Prezydent ma OGROMNĄ WŁADZĘ W IIIRP!

  prawo weta = siła około 40 posłów;
  prawo łaski = neutralizacja siły całego „aparatu niesprawiedliwości”;
  aneks likwidacji WSI = ciężko oszacować;

  Do tego cała masa „drobnych”, jak ogromna kasa na „Belweder”, ordery, BBN, nadawanie tyt. prof., kancelaria tajna, itp.

  Reasumując:

  PO utraciło 20-50% władzy tracąc Belweder!!! W tym władzę ustawodawczą (najbardziej lukratywną) utracili w 100%!
  Cieszę się normalnie jak głupi!

  OdpowiedzUsuń
 32. wszyscy kandydaci klamia a jedyna metoda żeby w Polsce nie rzadzila wszystkim jedna partia jest glosowac na dude i czekac na kukiza az zalozy swoja partie i wystartują w wyborach do parlamentu
  amen

  OdpowiedzUsuń
 33. Kukiz???!
  Kukiz jest SAM (figurant?) i nic nie zdziała, ma za mało czasu i nie ma KASY na sfinansowanie kampanii i nowej partii, czyli "Swojego ruchu". Co najwyżej wprowadzi do sejmu wielu przyczajonych z obecnego układ, tzn. głównie z układu resortowych i ich dzieci .

  @ GrubyMiś
  Czy ci się nie pomyliły epoki?
  Mam wrażenie, że jesteś z minionego towarzysz"stwa.
  Nie wypisuj głupot jak nie wiesz o kim (np. "Niebezpieczne związki B.Komorowskiego") lub o czym piszesz. PełO to starzy towarzysze i/lub ich kamraci, ewentualnie tzw przyczajeni TW. Ta cała UW/UD z jej POkłosiem to towarzysze, którzy nie mogli zrobić karier za komuny. Nie bez kozery strzsznie przestraszyli się lustracji. Zrobili je tu i teraz. Propaganda może więcej .....
  Co są warci i co wyprawiają Ci ludzie można się dowiedzieć b. łatwo - wystarczy odsłuchać co mówią na "taśmach prawdy"!
  "Zbudowali" zieloną wyspę, która składa się z "Ch..., Du.. i Kamieni KUPY" oraz prowokacji typu spalona budka 11 listopada 2014r ....!
  "Siedzą jedzą lulki palą ......od siedmiu lat - to musiało pieprznąć" powiedziała v-ce płemieł.
  Strzygą NAS ale i WAS na KASIE jak barany ....

  @Suav
  "Wszyscy wkoło to totalny beton (mimo że ludzie mądrzy z tytułami)."

  Nie dziw się. Ci ludzie (szczególnie z tytułami!) mają silne korzenie w PRLu i są z nim związani nie tylko mentalnie ale przede wszystkim za pomocą papierów w .....IPN.

  LJ3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "....za pomocą papierów w .....IPN"

   Bardziej łączą ich "szafy Lesiaków".

   Pozdrawiam rozsądnego człowieka :)

   Usuń
 34. Łukasz

  Dla mnie Kukiz też jest bardzo niejasną personą. Kiedyś był związany z PO, teraz wyskoczył jak królik z kapelusza, programu żadnego konkretnego póki co nie ma, oprócz haseł typu JOWy lub starzy muszą odejść. Ciekawe właśnie jakie osoby wystawi na listach.

  Ja jako młody i głupi głosowałem 8 lat temu na PO. Teraz czekam jaki program przedstawi PiS, jeśli będzie tam oprócz rozdawnictwa coś choć trochę sensownego dla zmiany gospodarki to zagłosuję na nich. Sensownego czyli jakiekolwiek w miarę realne plany gospodarcze np. dla energetyki. Bo jakiś plan to i tak dużo w porównaniu do dzisiejszego odbijania się po omacku od ściany do ściany. Jeśli nic nie przedstawią to pewnie oddam głos na KORWiN, przynajmniej nie będzie to ten przysłowiowy królik bo tutaj poglądy są stałe i jasne od 89 r. :).

  OdpowiedzUsuń
 35. Kto stoi za A Dudą??

  Andrzej duda wskaże premiera!

  https://www.youtube.com/watch?v=v9SnOgrHix8

  Patrz 28 min

  LJ3

  OdpowiedzUsuń
 36. Ekipa najlepszych polskich fachowców od gospodarki z peło na czele z panem Donkiem NIC NIE MOGE i Bigosem Bronkiem ZGODA wydali już 96 z z 153 mld zł ukradzionych z OFE. W takim tempie zdążą do wyborów zwiększyć dług do poprzedniego rekordu z lutego 2014. Zakładano, że starczy tego na 2-3 lata, ale ich tempo palenia kasy bije wszystkie prognozy. Przypomnę , że w ciągu ich rządów zadłużenie zostało powojone i zwiększone o 0,5 bliona (nie licząc licznych Funduszy w który ukryty "kilka" miliardów, a mieli jeszcze 320 mld z UE, ok 100 mld z wyprzedaży spółek SP, z 50 mld z dywidend. Wariant grecki myślę, że już w 2017.

  OdpowiedzUsuń
 37. Żelazny elektorat PO;-))
  Na nich partia zawsze może liczyć;-))
  Cyt:
  "W zamkniętych obwodach wyborczych utworzonych w aresztach śledczych i zakładach karnych Bronisław Komorowski uzyskał 82,7 proc. głosów, a Andrzej Duda 14,8 proc. - informuje PAP, powołując się na Centralny Zarząd Służby Więziennej."

  OdpowiedzUsuń
 38. Zmiana jest potrzebna, obecna ekipa jest już spalona i zwyczajnie stetryczała. Stoimy przed wielką próbą, gdzie będzie można wiele ugrać w Nowym Świecie, który na naszych oczach powstaje. Do tego potrzebni są ludzie młodzi, nastawieni na odważne działania. Obecne elity żyjące na garnuszku UE na pewno nie przeprowadzą Nas przez ten okres jak trzeba.

  Duda jest dobrym przykładem, młody, zrezygnował z dobrych apanaży UE na rzecz Polski. Miejmy nadzieję że zapoczątkuje to co Orban. Ale w naszym ustroju potrzebne jest też odświerzenie parlamentu. Starym dziadkom nie kumającym czaczy geopolitycznej powinniśmy zdecydowanie powiedzieć Dziękujemy, a teraz do widzenia! :-)

  OdpowiedzUsuń
 39. Jak Platforma Obywatelska chce wygrać jesienne wybory? Pięćdziesięciu opłacanych trolli internetowych ma krytykować w sieci PiS i prezydenta elekta Andrzeja Dudę. Miała to oznajmić sama premier Ewa Kopacz – informuje „Rzeczpospolita” na swojej stronie.
  Jako pierwszy o sprawie poinformował portal dziennika „Rzeczpospolita”, a wiadomość pochodzi od informatora, który był uczestnikiem wyjazdowego zebrania klubu PO w Jachrance, gdzie Kopacz miała mówić o zatrudnieniu hejterów.
  O tym, że Platforma Obywatelska przegrała ostatnie wybory prezydenckie również w internecie, mówili już członkowie ugrupowania. Teraz okazuje się, że partia chce odzyskać sieć, tyle że w żałosnym stylu.
  Posłowie i członkowie PO zostali zobligowani przez Kopacz do większego udzielania się w internecie. Chodzą gadki, że liczba hejterów ma wzrosnąć do 100.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nazwac to nalezy to jednym slowem jako "najlepsze radzieckie standardy". Nic nie zmadrzeli, nie wyciagneli zadnych wnioskow z porazki i to sie zmaterializuje we wrzesniu. BTW jestem ciekaw jakie beda stawki dla owych klikaczy 0.6 PLN za wpis czy moze beda wpisy lepsze i gorsze ? :)

   Usuń
 40. Hmm.
  @SIP
  Zastanawia mnie fakt, że blogerzy dotąd nie popierajacy nikogo w polityce (jak chociażby Ty albo Zezorro) nagle tak otwarcie wypowiadaja się za Dudą i pisem. Zezorro przeciw peło był cały czas, ale nie za pisiorami. Ty nie tykałeś się polityki wcale. Skąd więc ta zmiana poglądów i dlaczego dopiero teraz ? Przecież od dawna było widać, ze peło to banda złodziei i oszustów działająca na szkodę nas wszystkich.
  Mario
  PS. Nie wiem czemu , ale nie działa mój profil OpenID

  OdpowiedzUsuń
 41. A co sądzicie o tym co ostatnio pisał Michał Stopka na swoim blogu, że Polska staje się pomału potęgą eksportową: http://www.michalstopka.pl/polska-potega-jak-niemcy-juz-jestesmy-eksporterem-netto/ .

  Jest tam wiele interesujących wykresów i takie posumowanie, które wskazuje, że to trend, który trwa w Polsce już od kilkunastu lat:

  "(...)
  Dlaczego z roku na rok jest coraz lepiej z polską wymianą handlową?

  1. Po upadku komunizmu prawie wszystko importowaliśmy i relatywnie niewiele byliśmy w stanie eksporotować bo nie mieliśmy co. Jednak z czasem polskie produkty zaczęły wypierać wiele produktów importowanych a z kolei coraz lepiej radzimy sobie w eksporcie.

  Na przykład jeszcze dwadzieścia lat temu importowaliśmy prawie 100% płytek ceramicznych (głównie Włochy i Hiszpania). Obecnie nie tylko produkujemy na własne potrzeby, krajowe, ale i jesteśmy eksporterem netto płytek za granicę (na rynki wschodnie oraz do Niemiec).

  2. W poprzednich latach przeniesiono wiele produkcji do Azji, ale teraz jest to nieopłacalne dla części produktów: wzrost kosztów produkcji plus brak możliwości zarządzania na bieżąco popytem: czas transportu z Azji to miesiące.

  Dlatego Polska staje się centrum produkcji, która jest przenoszona z Chin do Polski (robią tak zarówno polskie firmy ale i koncerny z Europy Zachodniej).

  3. To co też kluczowe: wiele produktów coraz lepiej radzi sobie na rynkach zagranicznych. I nie są to tylko przysłowiowe jabłka, bo mamy coraz więcej przetworzonych produktów, które dobrze nam się sprzedają za granicą. Co dokładnie można zobaczyć tutaj. Ale nawet bez tego linku, wystarczy zobaczyć jak dobrze radzą sobie takie firmy jak CDR, Amica, Forte, Selena, Stomil Sanok, Kęty itd…
  (...)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To czego będziemy eksportować coraz więcej to na pewno usługi. Tylko żeby skąpstwo pracodawców i niż demograficzny tego za bardzo nie zredukowały bo (jako przykład bo usługi to cała masa innych branż) niestety sporo ludzi wyjeżdżą bo po co programować za 25% pensji osiągalnej w Londynie wiecznie bez podwyżek i premii za wyniki (nieustannie tłumaczone kryzysem)...

   Usuń
 42. Co się dzieje z blogiem ? Nie można komentować.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć

   byłem na ponad 2 tygodniowym urlopie :)
   Właśnie wróciłem, dosłownie 1 godzinę temu.

   Usuń
  2. A już sądziłem, że coś się stało :)

   Usuń
  3. kiedy możemy spodziewać się kolejnej paczki materiałów premium ?

   Pozdrawiam, Przemo

   Usuń
 43. @ Anonimowy31 maja 2015 18:39:00
  "Wariant grecki myślę, że już w 2017."

  W/g mojej prognozy (opublikowanej na blogu P.Kuczyńskiego w 2009r):

  Przewiduję, że wariant grecki będzie już w 2016.

  O tym świadczy także tempo rozkradania kasy z OFE.
  Cytat jw:
  "wydali już 96 z z 153 mld zł ukradzionych z OFE"
  Poza tym nowa władza będzie zmuszona dokonać audytu niewątpliwych "dokonań" PełO (POlactwo nic się nie stało!) i je opublikować.

  LJ3

  OdpowiedzUsuń
 44. Następne wakacje to już nie za moje.

  OdpowiedzUsuń
 45. Solo.Mam tą przewage że już po wygranych wyborach .Radość moja jest 😄 nieskończona bo czekałem na to od 2007 roku.Pozdrawiam Solo

  OdpowiedzUsuń
 46. SiP gratuluje artykułu.Andrzej Duda wygrał.Pozdrawiam Solo

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP