22 grudnia 2015

Imigranci są wśród nas czyli polski rząd ma problem z PR. Zbudujmy polską RT.

Dwa ciekawe zestawienia zupełnie inaczej przedstawiające Polskę w zakresie imigrantów. Jak dla mnie wynika z nich, że rząd, w tym obecny i przeszły ma problem z działaniami PR w europie. Niestety PR i Marketing bardzo się liczy, wręcz bardzo częściej niż merytoryczne aspekty czy prawdziwe przewagi konkurencyjne.
Pierwsze zestawienie pochodzi od Pawła Sołtysa z Polskiego Radia.

Wg oficjalnych danych europejskiego GUS (Eurostat):


 • Polska jest numerem 2 w UE w wydanych zezwoleniach na pobyt dla obcokrajowców w 2014r
 • Polska jest numerem 1 w UE w wydanych pozwoleniach o pracę dla obcokrajowców w 2014r

źródło: za@pawel_soltys

źródło: za@pawel_soltys

Główną nacją która w 2014 byli Ukraińcy. Co nie powinno dziwić. Stołując się codziennie na mieście słyszę to w restauracjach i i barach po prostu masowo.

źródło: za@pawel_soltysLink do raportu Eurostatu dostępny tutaj (pdf).

Z kolei jak pokazuje Radosław Bodys (główny ekonomista PKO BP) mamy tyle samo migrantów z Ukrainy ile uchodźców w 2015 przyjęła europa. Stanowią oni już u nas ponad 2% populacji.

źródło: @RadoslawBodys 


Polski rząd ewidentnie ma problem z PR by artykułować takie artykuły w obcej prasie. Uważam, że powinniśmy wzorować się na działaniach Putina i Rosji w zakresie PR. Skutecznie dzięki finansom wykreował wiele agencji w tym medialną tubę RT (Russia Today) czy Sputnik. Uważam, że jeśli ma być przymusowa składka audiowizualna na telewizję publiczną, to uważam iż powinna powstać pierwsza anglojęzyczna telewizja nadająca wiadomości m.in. temat Polski, promująca polski rząd (bez względu na opcję powinna promować jego działania i stanowić jego tubę propagandową) i promująca Polskę zagranicą. W czasach internetu, wiadomości, gdzie ludzie widza tylko nagłówki w metrze taka telewizja i portal są po prostu koniecznością. Jakkolwiek nie sympatyzując z Putinem to jestem pełen podziwu dla jego skuteczności w działaniach propagandowych.

9 komentarzy:

 1. SiP błagam. Rosyjska propaganda najlepiej działa na francuskich intelektualistach i niemieckich biznesmenach. Ale nie dlatego, że RT dostaje setki milionów $ tylko dlatego, że stoją za nią nuklearne ładunki.
  Polskiej TV pies z kulawą nogą by nie oglądał. Aby mieć dobrą prasę nie należy kłócić się z Michnikiem i Sorosem ;).
  W Polsce dramatycznie brakuje wiarygodnych ośrodków z nie spaczonymi poglądami danymi. Lepiej nad tym popracujmy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam, bardzo ciekawy wpis i jak najbardziej należy się pod nim podpisać, sam nie miałem świadomości na temat imigrantów z Ukrainy!!! wow :) nie bywałe że tak jest!!!

  Natomiast jak chodzi o pro solidarną politykę UE to ja jestem za stanowczym NIE!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Po pierwsze, duży przypływ imigrantów do EU pojawił się w 2015 i dane o imigrantach/ukraińcach za 2014 nie pokazują odpowiednich (tzn aktualnych) proporcji - należałoby poczekać na dane za 2015.
  Po drugie, na ostatnim wykresie mamy lekkie przekłamanie - porównane jest "saldo" ukraińców w PL do "przepływu" (a nie "salda"!) imigrantów w EU.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie przekręcaj faktów: 2014 JASNO wykazał, że przyjmujemy NAJWIĘCEJ imigrantów - a mimo to zachód pokazuje nas jako NIE CHCĄCYCH przyjmować!
   Donbas, Kazachstan... Winniśmy sie marwtićo POLAKÓW, a nie o samopoczucie Merkel.
   Podobnie załatawili nas w sprawie redukcji CO2: zrobiliśmy co chcieli, to... przesunęli rok odniesienia !!!

   Usuń
 4. Czemu nie mozna glabom z Brukseli pokazac ile mamy imigrantow z Ukrainy,ile czeka w Kazachstanie ,Donbasie nawet ponoc z Bialorusi a oni nam wciskaja kwoty imigrantow z ich rozdzielnika.Z reszta co to sa za uchodzccy jak oni zadaja internetu,zeby im sprzatac itp. a nasi mieszkaja jak pokazuje tv w maluchu albo na kanapie pod murem bo kolej ich eksmitowala z mieszkania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czesc Jerry

   no wlasnie tego nie rozumiem. Poza tym my nie jestesmy byłą potęgą z koloniami afrykańskimi i nie musimy się tam pchać z pomocą. Powinnismy dzialac w regionie jak Białoruś, Ukraina itd To powinna byc jasna polityka. Niech kolorowych muzułmanów bierze sobie Merkel. Jej sprawa.

   Usuń
 5. Ciekawostka. Polska jest na piątym miejscu jeśli chodzi o emigrację Niemców.

  http://www.auswandern-weltweit.info/die-hitliste-der-auswanderungslander/

  1. Schweiz, 21.435
  2. USA, 13.532
  3. Österreich, 11.222
  4. England, 8.155
  5. Polen, 6.616

  Za https://twitter.com/cezarygmyz
  (...)Do Polski wyemigrowało znacznie więcej Niemców niż podają statystyki. Znam miasteczko - 1/4 to niemieccy emeryci ukrywający przeprowadzkę obniżają im świadczenia jeśli się wymeldują z Niemiec,co ciekawe dotyczy to też obszaru byłego NRD wraz z dawnym Berlinem W.(...)

  gajger

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawi mnie jak to wpłynie na rynek nieruchomości?
  Przecież oni muszą gdzieś mieszkać. Pewnie wynajmuja mieszkania po kilka osob ale mimo wszystko jakoś rynek wynajmu ciagną do góry.
  Pojawiły się ostatnio jakieś ciekawe dane/reporty na ten temat?
  Ciakawe jak to się wszystko ułoży w przyszłym roku, banki podwyższa prowizje, wkład wlasny 15%, skończy się MdM, przybywają imigranci, rodziny z dziećmi dostaną kase do reki (500zł), deweloperzy budują i sprzedają jak szaleni. Masz jakąś szklaną kulę?

  OdpowiedzUsuń
 7. Niestety skroili 100 mln polskie spółki zamiast fundować z budżetu państwa. Syndrom cebularstwa i problemów budżetowych
  http://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1642801,Szef-MSP-powstanie-Polska-Fundacja-Narodowa-Bedzie-budowac-pozytywny-wizerunek-Polski

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP