20 stycznia 2016

Co zrobią najsilniejsze niemieckie indeksy?

Jedne z najsilniejszych indeksów w europie i na świecie to niemieckie indeksy małych i średnich spółek (sDAX i mDAX). Indeksy te znowu zbliżyły się do swoich rocznych wsparć.





sDAX - wsparcie - 7.860


mDAX - wsparcie 18.060 (cena zamknięcia 18.600)



To co zrobią te indeksy powie nam, czy obecna wyprzedaż jest czym silniejszym. Jeśli bowiem padną wsparcia na tak silnych indeksach to wiedz że dzieję się coś bardzo złego.

9 komentarzy:

 1. Dzisiaj bym widział grand finale i washout na rynkach. Inaczej krach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SDAX i MDAX idą jak bliźniaki. Te same poziomy fibo rysują wykres. Oba zakończyły falę główną III i szukają dołka IV (czyli to samo co z SPX, DAX - też szukamy i testujemy poziomy dla IV).

   Silne wsparcie (123,6%):

   SDAX - 7677
   MDAX - 17470

   Z wykresów (wielu) wynika, że mamy teraz strachy na lachy i zaliczamy falę IV i czeka nas ostatni rajd na poziomy nie notowane w historii (wtedy powinna kupować ulica).

   Zastawiają mnie surowce czy wystartują przed zakończeniem hossy w USA czy będą czekać aż do krachu. Patrząc na 2007-2008r to ropa i pszenica zaczęła rajd przed krachem, ale np. PMy i miedź dopiero rok po szczytach w USA.

   Usuń
 2. @SiP
  Trochę niejasno się wyraziłeś.
  Znaczy się zakładasz od dziś duży spadek ? Czy wręcz przeciwnie - dziś dołek i odbicie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzisiaj wg mnie jest dolek i stawiam na to pieniadze. Inaczej mamy krach. Ja na krach teraz nie gram.

   O krachu pisze od grudnia dla jasnosci zaczal wisiec nad nami.

   Usuń
  2. @SiP
   Już rozumiem. Masz rację. Indeksy USA są w tej chwili na wsparciach z sierpnia i powinny tym razem się stąd odbić. Jeśli nie ... .

   Usuń
 3. -3% dax, -2,5% spx - ja tam wole patrzec z boku

  dobrze ze wig20 troche juz wyprzedany od poprzedniego roku, to te kolejne 20-30% nie bedzie juz tak bolalo

  OdpowiedzUsuń
 4. Z jakiego sierpnia bo wydaje mi się ze wsparciem to już szukamy z okolic października 2014

  OdpowiedzUsuń
 5. do Marca daleko i SUPER MARIO GOLDMAN PRINT "DRAGI" dosłownie czytać DRAGI - jak FED rynki szprycował Dragami drukując $ dmuchając bańkę która się nie utrzyma bez dragów - "efekt bogactwa" jest złudny bez fundamentów gospodarczych porównując do hossa - 2000 internet - 2008 nieruchomości, jeszcze nie ma paniki, fundy podobno zaczyna wysprzedawać jak zejdą poniżej 1780 na SP500 gdzieś to mi się obiło o "oczy" SiP ty to pisales :) , do tego trzeba dołożyć MEGA z lewarowany rynek , jeszcze większy niż 2008 co do wziętych kredytów na akcje pod ten tani pieniądz i niskie stopy %, FED wie ze jak zacznie podnosić stopy akcje zaczyna tanieć wraz zyskami kredyciarzy a obsługa pożyczek rosnąć gdy przekroczą pewien próg bólu pojawi się dodatków podaż - wyprzedaż i pewnie na taka panikę grubasy czekają by wyzbierać akcje , myślę ze Fed jest tego świadomy, wracając do Mariana jak DRAGI zechce drukować więcej może ta 5 tke wykończą i się zacznie gra pod Mariana na ABC w gore Emotikon smile kto wie taki scenerio mam Emotikon smile, jak Marian nie pomoże SP500 przeleci 1800 to duże ABC na horyzoncie na DAX

  DAX

  http://www.bankfotek.pl/view/1974140

  http://www.bankfotek.pl/image/1974142

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, emerytalne i inne będą wyprzedawać od 1780 na spx. pisałem o tym.

   Usuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP