14 stycznia 2016

Wykres dnia - W ameryce spadają oczekiwania co do inflacji

Nie mam bladego pojęcia w co gra szefowa największego banku centralnego bo na pewno nie zależy jej na inflacji wg celu FED.
O oczekiwaniach inflacyjnych mierzonych jako 5y5y pisałem już nie raz. patrzy na nie Mario Draghi (klik), który chciałby by wskaźnik w europie był powyżej dwóch, patrzy na to również FED.

Pisałem już, że QE amerykańskie osiągało coraz gorsze rezultaty i wcale nie zdołało zapewnić trwałego wzrostu oczekiwań inflacyjnych, a nawet wraz z ostatnim QE3 - oczekiwania spadły.

Jest coraz gorzej. Jedna z ulubionych miar mierzenia oczekiwań inflacyjnych coraz bardziej spada w ameryce, przebijając już poziomy przy których startowały kolejne QE.
za St. Luis FED.

Ogromny wpływ na te oczekiwania ma taniejąca ropa i rosnący dolar. Można wręcz powiedzieć, iż trend ten w znacznym stopniu się nasila. Ktoś odważny mógłby powiedzieć, iż krach na rynku ropy spowoduje, powrót do QE lub przynajmniej odsunięcie w czasie kolejnych podwyżek stóp procentowych. To z kolei przełoży się na słabszego dolara i wzrost cen surowców.

Tylko czy Yellen przyzna się do błędu? 
=====

Może się zainteresować:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP