15 stycznia 2016

Wykres dnia - WIG - make or break

Sprawdzam
Przełamanie obecnego wsparcia i zarazem fibo 61,8 oznaczać będzie test długoterminowego trendu - o początku giełdy, przez dołki 2009 - tj poziomu 35.000.

Jak silne masz palce? Jeśli jesteś bykiem to kupujesz własnie TERAZ.

Możesz się jednak puścić i polecieć na zdecydowane piętra niżej:)


2 komentarze:

 1. Jak zrobię sobie zoom out na okres 20 lat to widzę, że jesteśmy w piątej fali cyklu który trwa od ~1995r, gdzie:

  szczyt fali 1 to ~2000r
  dołek fali 2 to ~2002r
  szczyt fali 3 to ~2008r
  dołek fali 4 to ~2009r
  szczyt fali 5 to ??? przyszłość, ale musi pokonać szczyt fali 3 z 2008r.

  Gdybyśmy rysowali sobie wsparcie na wykresie np. 30 letnim to byłoby ono niżej.

  Czy uważasz, że jesteśmy w ostatniej fazie na WIGu zanim będzie BOOM ? Tak mi to wygląda z wykresów. Zanim jednak będzie BOOM to czeka nas szczyt na WIGu wyższy niż 2008r.

  Jakby to zestawić z S&P500 gdzie tam też czekamy na jeszcze na ostatnią falę 5 zanim będzie BOOM, i jakby to zestawić z tym, że towary są w koreckie ABC (teraz szukają C), i jakby to zestawić z prognozami LJ3 to układa się z tego całkiem logiczny obraz.

  Może PIS pomoże na WIGu ? Raz, że mamy globalny odpływ kapitału z gospodarek rozwijających się to istnieje szansa, że popłyniemy z budżetem, a to może zapoczątkować przejęciem inicjatywy przez polski BC (już upolityczniony będzie niebawem) i zacznie się druk złotówek co napędzi giełdę (tak jak inne QE-podobne inicjatywy na zachodzie).

  Podsumowując - bazuję na teorii fal bo tylko ona tłumaczy mi rzeczywistość, a na podstawie wykresów rysuję sobie obraz tego jak będą wyglądać wykresy w przyszłości i dopiero na tej podstawie szukam potencjalnych przyczyn które mogą doprowadzić wykresy do stanu który widzę w przyszłości.

  Wcześniej działałem na odwrót i nie tędy droga, same porażki. Najpierw szukałem przyczyn, a później na ich podstawie robiłem projekcję wykresu.

  A Wy jak to widzicie ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Przeszli WIg 42.600 linię a wcześniej fibo 61,8. ale teraz idealnie staneli na wsparciu idącym ze stycznia 2008 poziomu przez szczyty 2011 i 2012 z paniki emu. Jutro szansa na odwrót jak do gry wejdzie ameryka.

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP