02 czerwca 2016

Wykres dnia - marże na kredytach hipotecznych rosną

Z cyklu nie ma darmowych obiadów, a każda reakcja ma swoją kontr reakcję.Marże rosną od grudnia a dynamicznie od stycznia. Jak zauważył np wad_emecum na Twitter może być to skutek podatku bankowego. Jak dla mnie może być to też objaw obawy banków o rentowność biznesu w Polsce oraz wynik obaw o kondycję polskiego sektora nieruchomości czy konsumentów.

Tak czy siak mam wrażenie, że chodzi tu o podatek i zyskowność. Zatem gdyby ktoś pytał kto sfinansuje wszelkie pomysły rządu to przypomnę że nie ma nic za darmo a aby coś dać, trzeba zabrać:


3 komentarze:

 1. ceny kredytów korporacyjnych również wygladaja podobnie

  OdpowiedzUsuń

 2. koniec doplat z mdm(na ten rok), wyzsze koszty kredytu (bez podnoszenia dzialan RPP) - czyli w koncu bedziemy mieli rynek bez udziwnien, zobaczymy jak bedzie wygladala sytuacja na rynku nieruchomosci za dwa, trzy kwartaly

  bo wyglada na to ze mamy wlasnie punk przesilenia , wszystkie silniki na jakich byl oparty boom na nieruchomosciach wlasnie sie skonczyly (kredyty, dofinansowania i demografia)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Duza ilosc mieszkan kupowana jest za gotowke bo oprocentowanie lokat jest niskie stad ten czynnik nie zgasl.

   Kolejna sprawa to planowane dzialanie rzadu tj mieszkanie plus ale mieszkania nie powstana wczesniej jak koniec 2018

   Wg mnie od dawna mowie tj 3 czy 4 lat ze zle czynniki zaczna ciazyc w 2019. Zacznie sie od konca doplat rna do raty. Znikna frankowcy a po moje pieniadze siegna kolejni czyli rnsowcy. Eh socjalisci...

   Usuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP