04 czerwca 2016

Wykres dnia - przeważanie dolara i gry na spadki obligacji przed raportem z rynku pracy

Otrzymaliśmy niejasny odczyt z amerykańskiego rynku pracy w postaci wzrostu miejsc pracy o blisko 40 tys, ale zarazem spadek stopy bezrobocia do 4,7%.

To kolejny miesiąc, rekordowej już serii wzrostu zatrudnienia w ameryce, jednak niższy od oczekiwanego przez ekonomistów.
Jeszcze we wtorek (dane publikowane w piątek) spekulanci przeważali jeszcze mocniej dolara, wobec nawet zeszłego tygodnia.


Podobnie jak uważali, iż przed nami w czerwcu podwyżki stóp a zatem należy sprzedawać obligacje


Obecne złe dane nie są wcale najgorsze i o ile według rynku przesądzają o braku podwyżek stóp w czerwcu czy nawet lipcu, to nie przesądzają o dalszym zachowaniu amerykańskiej gospodarki.

Zwracam uwagę że to nie pierwszy raz kiedy mamy taki odczyt:
To już 5 raz kiedy odczyt zbliżył się do okolic 40 tysięcy by dalej rosnąć. Mamy przy tym rekordową już nieprzerwaną liczbę miesięcy kiedy zatrudnienie rośnie.

Dodam, że oficjalna stopa (4,7%) zaczyna się szybko zbliżać do rekordowych wyników ze szczytów wzrostów gospodarczych

Nie zmienia to faktu, iż wczorajszy ruch na rynkach był bardzo duży. Głównie spowodowany innym pozycjonowaniem oraz zdecydowanie gorszym wynikiem od oczekiwań.

Nie może dziwić duży ruch na EURUSD kiedy spekulanci z wszystkich dużych walut najbardziej ją skracali wobec dolara

Innymi słowy odczyt z amerykańskiej gospodarki zaskoczył spekulantów. Ciężko w tej chwili wyrokować teraz czy jest to jednorazowy zły odczyt czy nowa seria.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP