22 sierpnia 2016

Rośnie rozjazd między spodziewanymi zyskami w ameryce a europie

Różnica w notowaniach między SP500 a europejskim Stoxx 600 nie powinna nikogo dziwić.
Wg różnych korelacji i badaniach to zyski i oczekiwania co do zysków w 80% powiązane są z notowaniami akcji. Innymi słowy rosnące zyski firm najczęściej oznaczają wyższe notowania akcji. Oczywiście zysk na akcję można sztucznie zawyżyć skupując akcje itd ale to opowieść na inny wpis.

To co się jednak rzuca to jasna dysproporcja między ameryką a europą. To tak gdyby ktoś się głowił skąd tak niemrawe zachowanie CAC40, IBEX, FTSE MIB i innych europejskich indeksów.
za Deutsche Bank

Oczywiście są i inne zasadnicze różnice jak taka, że w europie stopy są ujemne, a zatem kapitał stąd ucieka, np do USA.  Jednak ta wyżej prezentowana też się do nich zalicza.

4 komentarze:

 1. A co powiesz na temat zysków firm z indeksu Russel 2000?

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyglad obu indeksow nie przedstawia prawdziwego obrazu ekonomii obu krajow gdyz nie bierze pod uwage postepujacej dewaluacji walut.
  Wiecej mozemy sie dowiedziec gdy obserwujemy zachowanie S&P 500 przeliczone na zloto po obowiazujacym w danym czasie kursie. Takie wykresy mozna znalezc u mnie na bobolowisku.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo dobre spotrzezenie wnioski z tego mozna wysuwac rozne.
  IMHO ma to zwiazek z obecna niepewnoscia, Niemcy przygotowuja sie na wojne domowa, Francja od pol roku jest w stanie wojennym i zaklepala ow stan wojenny kolejne pol roku. UK.. coz UK to wielka niewiadomo po glosowaniu za Brexitem co nie zmienai faktu ze dwa glowne miasta Albionu - London i Birmingham juz dawno przestaly byc "angielskie"..
  Natomiast USA ma US Army - armie o sile razniea wiekszej niz wszystkie inne armie na swiecie razem wziete.
  Moral z tego jeden - najlepsze kasynow w miescie podczas zamieszek to takie ktore nalezy do najgrozniejszego bandziora, bez wzgledu na cala reszte szczegolow jak: wskazniki, relacje do assetow czy inne pierdoly..

  OdpowiedzUsuń
 4. Może te miliony nachodźców są wliczone w cenę? Chyba muszę się zgodzić z @dragonball

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP