12 września 2016

Notowania banków odbijają od dna

Jeszcze pół roku temu czy kwartał temu wszędzie były artykuły o dołujących notowaniach banków komercyjnych. Banki wykańcza QE oraz ujemne stopy procentowe. Banki centralne niszczyły jak dotąd same zaufanie do systemu dołując notowania banków komercyjnych. Jak pisałem nieraz subsrybentom - paradoksalnie stopy powinny pójśc w górę aby odbiły rentowności obligacji oraz powiązane z nimi notowania banków.Gdyby spojrzeć na notowania rentowności obligacji to ma miejsce odbicie od lipca 2016:

Nie może zatem dziwić, że odbijają i powiązane z obligacjami notowania banków:

Przed rozpadem systemu, przed utratą zaufania do niego oraz przed upadkiem banków komercyjnych i spadkiem ich rentowności mogą uchronić ich banki centralne. Te same które stosują QE oraz ujemne stopy. Banki centrlane MUSZĄ podnieść stopy procentowe. Dalsze QE i NIRP z czasem rozsadzi system. QE przynosi więcej złego niż dobrego. BoJ, FED, ECB - > do dzieła.2 komentarze:

 1. Polecam o pomyslach Morawieckiego
  http://wpolityce.pl/m/polityka/310490-podatki-jako-dobro-czyli-zaklecia-mateusza-morawieckiego?strona=1

  OdpowiedzUsuń
 2. @SIP

  A jak podnoszenie stop przez FED, ECB, będzie się miało do RPP ? Czy nie będą musieli podnosić wyżej ? I jak to będzie wyglądało dla EUR/PLN , USD/PLN , EUR/USD i na koniec EUR/CHF. Lepiej oszczędności trzymać w PLN czy CHF jeśli się posiada kredyt w CHF od 1chf=2pln.

  Pozdrawiam
  Snip

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP