06 listopada 2016

Czy ten trend może kłamać, tak czy nie - SP500

Gdyby spojrzeć na jeden główny trend trwający od 2009 roku to nadal ba amerykańskich rynkach nic nowego się nie dzieje.Jedni malują tak:
za Credit Suisse


Ja maluję tak (2070 na test odbicia po serii spadków) gdzie kluczowe zamknięcie tygodniowe poniżej 2030 dopiero daje szanse na poważne spadki. Teraz mamy korektę w biegu gdzie na 2070 jest pierwszy poważny test. Od 2009 roku mamy ciągle rynek byka.

4 komentarze:

 1. Ja, jako były gold bug, wierzący w trendy, sentymenty i fale Elliota nie wierzę w żadne krachy w najbliższym czasie. S&P leci na okolice 2500-2600 i nic tego nie zmieni ;) W ostatnich miesiącach mieliśmy ~1800 co oznaczało falę 4. Teraz lecimy sobie na 5. Później jakiś krach i historia dalej leci, aktorzy zmieniają się na scenie i dalsze snucie opowieści.

  Co do PMów - jako były gold bug - sentymenty podpowiadają mi korektę na złocie, srebrze, akcjach GDX, GDJX i żadne Trumpy i Hillarie tego nie zmienią. Pamiętajcie, newsy to ostatnia rzecz jaką powinniście podążać. To bajka dla dawców kapitału. Jesteś jednym z nich ?
  I na koniec - aby zarabiać na spekulowaniu - spekulant jest jak woda, nie ma kształtu, opinii, nie przywiązuje się do żadnej bajki (newsów). Patrzy na wykres i śledzi sentymenty na rynku. Padają opory, wsparcia ? - oznacza to po prostu, że rynek podąża swoją ścieżką. Trzeba zmienić nastawienie i kontynuować podążanie za nowymi trendami.

  OdpowiedzUsuń
 2. Jak obstawia autor? Clinton czy Trump? I co wtedy z dolarem. Dużo osób twierdzi, że po wygranej Clinton dolar w górę a po wygranej Trumpa w dół. Ale czy prawidłowe może być moje myślenie, że po wygranej Trumpa Fed będzie podnosił stopy i to nawet szybciej, żeby dać nauczke społeczeństwu które źle wybrało (i tak do momentu w którym Trump zmieni prezes Jellen)?

  OdpowiedzUsuń
 3. Zapomniałem się podpisać: wierny czytelnik D.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bańaka na obligacjach peka powoli teraz znowu kasa leci do USa = podwyzka stop % a w Japoni i UE minusowe

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP