14 sierpnia 2017

Wykres dnia - DAX, WIG i CAC

Wykresy z weekendu dla DAX30, WIG i CAC40

DAX długoterminowy
Indeks ciągle znajduje się w trendzie wzrostowym od 2008 roku.  Obecnie indeks wrócił do poziomów z wybicia oraz znajduje się tuż nad wsparciem poziomym i ważnymi średnimi. Przebicie obecnego poziomu (11.800) w cenach zamknięcia mogłoby oznaczać test kanału wzrostowego (okolice 10.000).  


WIG:

W kilku letnim kanale wzrostowym oraz bardzo blisko górnego ograniczenia tego kanału. Dodatkowo, w tym roku w szybkim trendzie wzrostowym, którego ewentualne przełamanie oznaczało by test średnich oraz poziomów z ostatniego wybicia - takie podejście byłoby zdrowe, gdyby wzrosty miały się utrzymać. Ewentualne wybicie górą z szerokiego kanału wzrostowego oznacza test historycznych maksimów WIG i dalsze pójście w górę o szerokość obecnego kanału.

Ci którzy kupowali wybicie na przełomie 2016/2017 obecnie sprzedają akcje zgodnie z klasyczną AT. Ten kto się spóźnił powinien poczekać - albo na wybicie górą albo przynajmniej na cofnięcie do średnich (mój scenariusz idealny).


CAC40

Po wybiciu z wieloletniego trendu spadkowego (wierzchołki 2000, 2007, 2015 tj co ~7 lat) indeks wrócił do miejsca wybicia i jest na silnym wsparciu: nie tylko wieloletnim (omawiana linia) ale również poziom wybicia z 2015), dodatkowo indeks powyżej średnich kroczących. Jeśli to wybicie było prawdziwe to musi być utrzymane - kolejne wsparcie to 4970.  Mając na uwadze dobrego dane z europejskiej gospodarki to poziomy powinny być utrzymane i mogą być potraktowane przez "spóźnialców" do dobrania długich pozycji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP