12 sierpnia 2017

Wykres dnia - pojemność 2400

Przyszedł zapowiadany ruch w dół w sierpniu na rynkach, na razie jedna to tylko korekta.Motyw przewodnik - Ciągnik - blendersiMieliśmy największy ruch spadkowy od przynajmniej marca a na niektórych instrumentach nawet i w tym roku. Nic jednak obecnie złego się nie dzieje.
Gdyby spojrzeć na instrumenty europejskie mamy ciągle zamknięcia ponad 3400 na euro stoxx 50, 11.800 na DAX, 108 na USDJPY czy poniżej 1300 na złocie. I tak można wymieniać. Możliwe że korekta przyspieszy, co było by zdrowe bo jest miejsce.

Rzut oka na tylko SP500 pokazuje o jakich poziomach mówimy.
 Linie szybkiego trendu wzrostowego oraz zamknięcia tygodniowe wskazują na pierwsze lepsze wsparcie na poziomie ~2425, kolejne ważniejsze to poziom 2400 i na tym poziomie bym się skupił. To obecnie kluczowy poziom w przypadku jeśli miałaby wystąpić większa korekta.

Zamknięcia poniżej 2400 otwierają drogę do zupełnie innych poziomów. Kolejne okolice 2320 - średnie 55 na interwale tygodniowym a następny to już poważne okolice 2250 i dalej 2150- nie tylko poprzednie wybicie w 2015 roku ale i linia trendu po zamknięciach

 

Na razie mamy ze spokojną wyprzedażą. Rynek grał pod lepsze dane ze spółek co miało miejsce, grał pod lepsze dane z gospodarki co miało miejsce oraz inflację. Z punktu widzenia inwestora nie ma obecnie pod co grać bo na horyzoncie nie widać danych które miałyby przechylić szalę na korzyść długoterminowych byków. Co więcej, o czym w innym wpisie są wskazania bardzo długoterminowe aby spokojnie redukować amerykańskie akcje. Ale uwaga, nie budować krótkie pozycje, ale redukcja długich pozycji. Jeśli ktoś tak jak ja patrzy na płynność, podaż obligacji i szereg innych płynnościowych parametrów to nie sposób zachować się inaczej jak zapalić już teraz przynajmniej żółte światło w długoterminowym, najdłuższym w hisorii amerykańskich rynków akcji, rynku byka.

PS. Ultra long term SP 500 inflection point:

1 komentarz:

  1. USA DOW J NASDAQ SP500 wszedzie duze 5 z D1 czy week patrzac od 2009 a z D1 jeszcze dodatkowo na tej duzej 5 z Week mamy 5 falowa strukturę i negatywne dywerygencje na D1 i Week tak ze duza korekta - lub maly krach coraz blizej - WIG20 robi piata fale z D1 i W1 wsam raz pod naplyw ulicy drobnych do funduszy najwiekszy od kilku lat :) do odbioru akcji jak to zawsze bywa z ULICA :)

    Damian197

    OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP