11 lutego 2018

Wykres dnia - Bust the gold comex ;)

Jak patrzę na ten wykres to przypomina mi się bust the comex w 2011 na srebrze i ataki na JPM:)
Fataliści mówią - koniec świata i bankructwo Comex nadchodzi bo spadają zarejestrowane zasoby w magazynie.

Insiderzy od złota mówią że ilość zarejestrowanego złota odpowiada nastrojom co by znaczyło, iż powoli obecnie spadamy do poziomów gdzie wzrosło zainteresowanie złotem.

Jak to rozumieć nie mam pojęcia bo nie jestem goldbugiem i nie czytam związanych z tym teorii. Może jeden z nich się tu wypowie. Zapraszam.

9 komentarzy:

 1. Nie jestem goldbugiem, ale czytałem kiedyś, iż Comex nie ma już żadnego zabezpieczenia w sztabkach i tylko sztucznie zaniżają kurs. Ponoć całe złoto mają Chiny. Mają ponoć miec go kilkakrotnie więcej niż oficjalnie deklarują. Miedługo rynek złota ma przejąć ich giełda, która będzie mieć zabezpieczenie w sztabkach.
  Czytałem to 2 lata temu i jakoś się jeszcze nie sprawdziło.
  Nie wiem w sumie czemu USA pozbyły się złota, o ile tak zrobiły. Przecież z asteroidów jeszcze ludzkość nie jest w stanie nic wydobywać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie jestem goldbugiem, ale czytałem kiedyś, iż Comex nie ma już żadnego zabezpieczenia w sztabkach i tylko sztucznie zaniżają kurs. Ponoć całe złoto mają Chiny. Mają ponoć miec go kilkakrotnie więcej niż oficjalnie deklarują. Miedługo rynek złota ma przejąć ich giełda, która będzie mieć zabezpieczenie w sztabkach.
  Czytałem to 2 lata temu i jakoś się jeszcze nie sprawdziło.
  Nie wiem w sumie czemu USA pozbyły się złota, o ile tak zrobiły. Przecież z asteroidów jeszcze ludzkość nie jest w stanie nic wydobywać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Za dużo podobno i za dużo ponoć. Te same bajki od 2010 na silver itd propagowane przez rózne strony i fake newsy.

  Jak to tego złota nie ma, skoro jest registered. Myslisz że comex by pisał że go ma a go nie ma?

  OCzywiście, enron jest zawsze możliwy ale wątpię.

  Dla mnie, ale na tym się nie znam dobrze, to registered towar w warehouse trackuje nastroje do złota. tyle i az tyle. widac ze kasa ze zlota ucieka.

  OdpowiedzUsuń
 4. "widac ze kasa ze zlota ucieka."

  Ale czemu ? Bo przecież nie w obligacje czy akcje.
  Złoto i platyna urosły ładnie, tradycyjnie na przełomie grudnia i stycznia i teraz stoją w miejscu. Trochę mnie wkurzył ten wzrost, bo w oczekiwaniu na niego miałem longa na platynie. Bujali w miejscu z tendencją do dołu tak długo, aż zamknąłem pozycję na zero. Nastepnego dnia zaczął się ruch do góry i doszli do 1000 .
  Nie pierwszy raz mi się tak zdarza i niezmiernie za każdym razem mnie to dziwi. Przecież to była śmiesznie mała pozycja.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. wygląda, że nie doceniasz swej mocy i to od Ciebie zależą kursy platyny :-)

   Usuń
 5. Złoto (i bondy) to było "koło ratunkowe" - są wyprzedawane, gdy robi się kiepsko w ... bilansach.
  @
  Rosja sporo produkuje Au ale już na pewno nie na magazyn, jak wówczas gdy ropa była po 120$.

  LJ3

  OdpowiedzUsuń
 6. Tu się mówi o złocie, a jaskółki sugerują, że jutrzejszy dzień może rozstrzygnąć trendy na amerykańskich giełdach: SP500 powtórzy kształtem 8 luty? Tak/nie?

  A wracając do metali: chyba chodzi o SDR, więc nie przykładałbym aż takiej uwagi do kruszcu. Tylko Chiny kupują jawnie i cicho, bo liczą się z tym, że ewentualny atak walutowy odbędzie się ich kosztem. Chcą mieć czym się bronić. Mają metale i spory kawałek światowej produkcji
  Alladyn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. SP robi odbicie i póki jest powyzej 2650 to mamy wzrosty. JAk złamie to mozna mówić o ruchu w bok.

   Nie można wyrzucic w kosz scenariusza na kontraktach z podwójnym dnem które ma miejscem i testem 2900 a dalej 3100.

   Mój preferowany scenariusz jednak to szeroki ruch boczny

   Usuń
  2. Chodziło mi wyłącznie o kształt krzywej dnia. Uważam, że jeśli się powtórzy, to będzie info, że duże automaty grają w porozumieniu, czyli że utworzono kartel na wysokim szczeblu.

   Trend boczny jest mozliwy z wielu powodów, nie tylko ekonomicznych, ale jeśli zajdzie to będzie oznaczał już jedynie granie na zwłokę (kupowanie czasu) przez duzych. W takiej sytuacji mądry gracz nie powinien trzymać bezproduktywnie kasy na giełdzie. Gotówka lepsza. A to z kolei oznacza zjazd. Uważam więc, że boczniak jest równoznaczny ze zjazdem (w tej konkretnej sytuacji) i bedzie służył ewakuacji grubasów.
   Alladyn

   Usuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP