19 marca 2018

Obligacje amerykańskie - 2 latki, realne stopy, zwroty i krzywa

Jakby przełomowy moment, ale realne stopy w bok i na koniec obalenie jednego mitu.Rentowność 2 letnich amerykańskich papierów skarbowych dobiła do ograniczenia wieloletniego kanału spadkowego (od 1988 roku tj 30 lat). Cóż za piękne też przegrzanie i silny trend na RSI.
za Credit Suisse

Tak jak wiele innych papierów skarbowych dobił do oporów co przy ogromnym przeważaniu pozycji na spadki każe wątpić w dalszą wyprzedaż papierów skarbowych. Dalsza wyprzedaż, przy takim przegrzaniu, kreskach wieloletnich i pozycjonowaniu oznaczać może swego rodzaju krach.

Przy okazji dodam, że realne rentowności (tutaj 10 latki) stoją w miejscu od 2013:
za Credit Suisse

a to właśnie realne rentowności, a nie nominalne, ruszają rynkiem:
za Credit Suisse

Przy okazji obalę mit z krzywą. Otóż ujemna krzywa (curve) nie jest zła dla rynku akcji, dopóki trwa trend. To odwrócenie trendu na curvie skutkuje wyprzedażą


PS. Wykres z materiału dla subskrybentów premium. 

21 komentarzy:

 1. chyba będzie zamieszanie na FANG:
  https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/akcje-facebooka-ostro-w-dol-wyciek-danych-w-kampanii-trumpa/gc5r9qb

  To przedsmak czegoś większego?
  Alladyn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przedsmak tego co będzie jak wejdzie GDPR (RODO) od 25 maja 2018

   Usuń
 2. Jak przejrzałem Twój wpis wyżej to się uśmiechnąłem, bo pamiętam jak jakiś miesiąc? temu niejaki @Faust zjechał zespół Tradera21 za pisanie farmazonów o rentowności 10latek, progu 2,8 i bardzo enigmatycznie pokazał zgodność korelacji, którą tutaj rozwinąłeś kawa na ławę. Miał 100% racji.
  Tam go mało kto w ogóle zrozumiał - tak wynikało z komentarzy. Zobaczymy jak to pójdzie tutaj.

  Alladyn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Problem jest taki że tzw. ludożerka i mikro spekulanci bazują na shitowych portalach. Większość śledzi te same shitozy i propagandy typu rosyjski Zerohedge i kilka innych. To z kolei niestety wypala mózgi gdyż większośc tych miejsc wcale ale to wcale nie ma ułatwiać zarabiania tylko ma dawać potwierdzenie kierunku i dawać enterteinment. Dlatego od 10 lat gadanie jest o bańkach, krachach, widziałem już naprawdę setki porównań do krachów itd. Zawsze ten sam motyw.

   Niestety w dzisiejszych czasach mało kto daje prawdziwą wiedzę za darmo. Skoro bazują ludzie na darmowych artykułąch to najczęściej są produktem, jak w facebook i wielu innych miejscach. Nie ma na darmo gazet. Ja jest za darmo to ktoś ją opłacił by coś wypozycjonować i dać brand.

   To wszystko to rzeczy oczywiste ale o dziwo ludożerka łyka jak pelikan.

   Usuń
  2. Każdemu piszącemu od czasu do czasu rację trzeba oddać, bo nieomylnych nie ma, rynek płata figle i na darmowym portalu też czasem trafne spostrzeżenie padnie. Dlatego i tam czasem jakaś myśl zapodana staje sie przyczynkiem do sukcesu.
   Ja np obstawiam grę na kłopoty FB i podział FB na mniejsze spółki - bo co chwila ktoś im wyciąga albo kupowanie danych, albo grę na socjodanych, albo podatki. A jak wiadomo tylko służby mają na to monopol. ...ale mogę się mylić i wtopię, jeśli przyjąć, że taki FB już jest elementem wielkiej rozgrywki o kontrolę dusz.

   Zgadzam się jednak całkowicie z tezą, że wiedza przekazana za darmo nie jest darmowa lecz pozycjonowana. Tylko wariat rozdaje efekty swej ciężkiej pracy; a jeśli nie jest wariatem, to przekaz ma ukryty cel i służy budowaniu popularności.
   Alladyn

   Usuń
 3. Doskonałe zagranie Xi przeciwko obligom, cłom i blokadzie. Molochy same będą lobbowały swoje rzady, by móc utrzymać się w Chinach. Szybka kasa zawsze lepsza niż gołąb na dachu.
  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/chinska-gospodarka-premier-zapowiada-reformy/nr9e6gh

  Alladyn

  OdpowiedzUsuń
 4. usa cła na chiny,chiny atak na dolara i będzie się działo

  OdpowiedzUsuń
 5. Bańka dopiero peka na obligacjach i akcjach powolny proces

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego pęka bańka na obligacjach? Teraz przy takim pozycjonowaniu to widział bym odbicie ich cen o czym piszę w marcu.

   A to co docelowo to inna sprawa.

   Usuń
 6. https://twitter.com/ThinkTankCharts/status/975675099188813825

  OdpowiedzUsuń
 7. Jak na razie idzie moim trybem myślenia i perspektywicznie patrząc to wcale nie jest dobra wiadomość:

  https://businessinsider.com.pl/finanse/fundusze/nordea-bank-nie-bedzie-kupowac-akcji-facebooka-efekt-kryzysu/qz4mzqt

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/wojna-handlowa-to-koniec-dla-gospodarki-societe-generale/k0nnv4h

  Alladyn

  OdpowiedzUsuń
 8. @ kłopoty FB
  To dopiero początek kłopotów FB.
  Na tym "DZIEŁEM" na pewno panują pewni "znani" ludzie.
  Z jakiego kraju?
  Ten ryży "dzieciak" - "cukier"-eczek jest nie aż tak "głupi" by takie interesy robić samemu, nie zdając sobie z tego sprawy.
  P.S.
  Tylko niedorośli na umyśle (de'Bille?) sprzedają swe prywatne dane na takich "majstersztykach" jak FB, czy np. "nasza klasa" itp.... hehhhh...

  LJ3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie niedorośli a często nieświadomi ludzie. Są też różnice pokoleniowe - młodzi ludzie nie widzą problemu z powiedzeniem wszystkiego o sobie publicznie ,a starzy tak.

   Usuń
 9. Funding crisis in the making? Libor OIS spread keeps rising. Now at 57bps. Hitting hard especially #Eurozone banks.

  Dollar Libor/OIS spread continues to widen, now 58 bps, widest since May 2009. Analysts insist this doesn't reflect $ funding strains, a view backed up by no signs of stress anywhere else in rates, swaps or money markets. So far...


  https://t.co/NqmJz2LObT

  China’s ForeignMin: US has underestimated China's ability to protect its interests
  By Dhwani Mehta

  Share on Twitter Share on Facebook Share on Linkedin

  Following the headlines from China’s Commerce Ministry on the US-China trade rift, the country’s Foreign Ministry is out with some comments found below:

  The US has underestimated China's ability to protect its interests.

  'Certain people' from the US has obviously misjudged the situation.

  Hopes that the US can take seriously China's position and make a rational decision.


  dan

  OdpowiedzUsuń
 10. Trumpik walczy i macha szabelka ja kwyzej Chiny nie sa w ciemie bite przy tym dlugu ktory maja kupionym USA plus wrazie wojny zaprzestanie koupowania dlugu usa ktorego w tym roku okazuje sie ze uplasowac maja na 1,2 biln, za tym od razu wyzsze ceny w USA a przy realnej inflacji w USA 4/6 % społeczeństwo odczuje w portfelu ze za USD moze mnie kupić a place rosna wolniej a co za tym idzie wiadome i te kosmetyki podatkow na 2 lata nie zrekompensują tego do tego dochodzi zadluzenie konsumenckie, studenckie, zlewarowanie ulicy kredyty na akcje, itd moze byc 2018/019 ciekawy dla Misia
  dan

  OdpowiedzUsuń
 11. 2 najważniejszy rosnie cena pieniądze bo stopy % w gore i mniej w portfelu zostaje zadłużonym

  dan

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. yield 2 latek poszedłw dół i cena w górę zgodnie z przewidywaniem. Zobaczymy czy tylko konsola pod oporem czy wybicie. W sumie kwiecień/maj będzie znaczącym okresem na odpowiedź.

   Usuń
 12. czujesz czacze?

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/emmanuel-macron-kilka-panstw-w-tym-niemcy-i-francja-odpowie-na-atak-na-skripala/qxgnzy9

  https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/jak-facebook-przyczynia-sie-do-czystek-etnicznych-w-mjanmie/1tbxp5p

  Alladyn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Smutne z Rosją. Zakładając że to oni to jest to kolejny element zaostrzenia relacji EU<>Rosja. Generalnie świat się coraz bardziej skłóca i polaryzuje. Coraz bardziej jest "gorący". Smutne.

   Usuń
  2. Kraj, ktory walczy o zdjęcie z niego sankcji nie zrobiłby sobie kupy do talerza. To nie ten poziom strategii, na jaki fokusowany jest tłum.
   Noviczok ma kilkanaście krajów, w tym Anglia, Stany, Skandynawowie, Ukraina, demoludy. Dzisiaj Anglia nieoficjalnie potwierdziła posiadanie tego środka twierdząc, ze nie mógł wyciec od nich, bo mają pełną kontrolę w laborce.
   Uważam, że USA kupiło antyrosyjską postawę Europy w zamian za odstąpienie od sankcji celnych. Jest to więc kolejny krok blokady handlowej z kreowaniem 'winowajcy' całego zła.

   Równocześnie dzieją się ciekawe rzeczy na giełdach i obligach, więc sprawy zdają się korelować wzajem. Występowanie coraz większych korelacji wskazuje zawsze na jedno - na zmierzanie w kierunku przełomu.
   Alladyn

   Usuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP