18 marca 2018

Wykres dnia - dolar

Analitycy Nordea przygotowali cztery argumentami za zwyżkami notowań dolara.Lewy górny - zacieśnianie polityki monetarnej (QT)
Prawy górny - ściąganie kasy z rynku plus tax cut repatriacja pieniędzy - spread w górę

Lewy dolny - zachowanie eurusd po poprzednich tax cut
Prawy dolny - nastroje i przepływy na ETF akcyjne w europie są negatywne

10 komentarzy:

 1. I weź tu słuchaj analityków. Nordea mówi "będzie rosło", City "będzie spadać". Rozdwojenia jaźni można dostać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdzie mówi Citi i dlaczego że będzie roslo? technicznie czy makro?

   Usuń
  2. Racja, Nordea Makro. Citi technicznie "We remain of the view that many drivers continue to point to a weaker USD". Patrząc długofalowo to najczęściej spotykam obecnie powoływanie się na cykle 16- i 8-letnie na EURUSD, sugerujące wzrost EUR, spadek USD (mocne!). Niekoniecznie się z tym zgadzam. Na razie jestem zwolennikiem powrotu USDPLN na 3,5-3,6 i długiego bujania się w tym przedziale. Analogicznie lekki spadek na EURUSD i długo długo nic.

   Usuń
 2. Luźno w odniesieniu do wpisu, ale mnie krew zalała jak to wyłapałem.
  Właśnie czytałem sobie jednego bloga inwestycyjnego (nie bede reklamował) i tam tekst o tym kiedy kupować, a w nim zdanie typu " o wynikach spółek dowiadujemy się z opóźnieniem".

  Fakt oczywisty to i znany, więc póki wszyscy 'nie wiedzą', póty gra na giełdzie jakoś symetrią zalatuje.

  I teraz moje spostrzeżenie: Uwaga - JPK pozwala US (i rządowi) na dostęp do wynikow managerskich/finansowych spółek na
  długo zanim te wyniki zostaną upublicznione. Wystarczy na JPK zapuścić dość prymitywny algorytm. To z kolei daje urzędnikom (i pociotkom, i złodziejom, i sprzedawczykom) kolosalną!!! przewagę na rynku giełdowym, bo mogą obstawiać na długo przed "plotkami" (nie mówiąc o 'faktach').
  Jest to tak patologiczna sytuacja, że bardziej patologiczna być nie może.
  Nie dość, że te dane można wynieść (wynoszenie danych z bankow szwajcarskich się kłania), to można ich użyć nie tylko do wrogiego przejęcia klientow, wrogiego zagrania cenami i logistyką, ale można nawet ich użyć do bardzo efektownej gry giełdowej.
  Do wyniesienia tych danych wystarczy urzędnikowi ...notes.
  Prawdopodobieństwo zysku (bez jakiegokolwiek ryzyka wpadki) 98%

  Alladyn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pełna zgoda, dyskutowałem o tym kiedys z kolegą z księgowości. Otóż słabo opłacany urzędnik może być łatwo skorumpowany by zarabiać "we wspólnocie" osób w ten sposób. Co więcej ma dobre dane co do finansów. Te dane powinny być ściśle strzeżone a ciężko mi uwierzyć w tekturowym państwie że tak jest.

   Usuń
  2. tych danych nie da się ustrzec, co udowodnił już Mitnick, bo najsłabszym ogniwem nie jest system logów i haseł lecz człowiek.
   Dlatego samo zbieranie tych danych jest już kryminogenne z zasady, ponieważ nie istnieje system zabezpieczeń zdolny do wyizolowania ich od otoczenia.
   Zawsze będzie potrzebna firma z dostępem on-line do danych (by je sortować i naprawiać), zawsze będzie hierarchia urzędników z prawem do wykonania "view". Zawsze będzie admin z hasłem 'admin1'. Procedury są szczelne jedynie na papierze.
   Alladyn
   PS
   jest jeszcze model skandynawski, gdzie każdy wie wszystko o sąsiedzie. To pewnie też w PL wejdzie. Czemu mieliby do tego firm nie podłączyć?

   PPS
   a dolar pójdzie do góry; i na to tez nie ma rady. Nie tylko z powodu wykresów wyżej lecz też z powodu wojny celnej. Drogi dolar szkodzi Rosji i Chinom w obrocie zewnętrznym.

   Usuń
  3. Pełna zgoda to tekturowe państwo trwa niemal nieprzerwanie od 1989r, a w takim tekturowym państwie celem zmiany (dobrej?), należy najpierw pozbyć się całej "góry", a potem konsekwentnie wymieniać całą dolną mafię, warstwa PO/PSL/ warstwie. Ale ....
   Zdaje się, że właśnie, wreszcie od 2 lat już to trwa ...
   Może się mylę?

   @ $
   Powinien robić dalszy ciąg tego co zaczął - ku 0,8.
   Korekty są tylko korektami, nawet te wzrostowe.

   LJ3

   Usuń
  4. LJ3 nie uprawiaj polityki tutaj bo PiS jest tak samo tekturowy i to ciamajdy. Mamy np. do czynienia z najwięszą porażką MSZ i medialną w sprawie Polskich/Niemieckich Obozów Koncentracyjnych. Takie go negatywnego zasięgu medialnego nie miały nawet globalne kampanie coca cola. Tak samo wypadki BOR Prezydenta i SOP. Do tego zamiatanie kasy i kolesiostwo. Daj spokój naprawdę.

   Usuń
 3. https://stooq.pl/n/?f=1225263

  Osłabiona złotówka i mocne spadki WIGu. Ciekawe czy to już odwrót od naszego grajdołka.

  OdpowiedzUsuń
 4. @ SiP
  Chciałbym zobaczyć na własne oczy jak robisz porządek, w 40-to miln k'Raju, obstawionym przez oszustów na każdym stołku (to ponad 3 mln ludzi! w każdej gminie, powiecie, woj. i ministerstwach!), którzy 30 lat kradną i ustawiają się, otaczają ciągle nowymi "swoimi" wychowankami (patrz np. sądy, prokuratorzy , warszawka, gdańskie tp.).
  Zrób w dwa - cztery lata z tym porządek - jeśli potrafisz.
  By tego dokonać trzeba mieć zaufanych, odpowiedzialnych i zdeterminowanych ludzi oraz kilka lat na sprzątanie po "grubej kresce".

  LJ3

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP