24 marca 2018

Wykres dnia - indeks zaskoczeń ekonomicznych spada w europie

W USA się trzyma a w Euopie spada,


Przykładowo w Niemczech spada indeks ifo mierzący nastroje gospodarcze w Niemczech

Zobaczymy czy to trwałe zawrócenie bo poprzednie takie "zawroty" stanowiły często punkt po którym następowało pogorszenie notowań akcji.

22 komentarze:

 1. ha,ha,ha,haaaaaaaaaaaaaa!

  Politico: Czas zabrać Facebookowi monopol i rozbić go na mniejsze firmy.
  "nie tylko Republikanie korzystali z możliwości ingerowania w nasze życie, jakie oferuje Facebook. Podczas kampanii w 2012 r. ekipa pomagająca prezydentowi Barackowi Obamie przy reelekcji stworzyła aplikację, która wyciągała ten sam typ danych w ten sam sposób, jak Cambridge Analytica – z jedną jednak kluczową różnicą: ludzie Obamy byli dużo bardziej skuteczni."

  Alladyn

  OdpowiedzUsuń
 2. @Alladyn

  To już było pisane tutaj w styczniu:
  https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/facebook-i-google-zagrozeniem-dla-spoleczenstwa-george-soros/qhgxvqm

  W styczniu to było ubijanie gruntu pod przyszłe działania, które obserwujemy dziś.

  M24

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @M24
   Przymiarki do tego obserwowalem już ponad 2 lata temu, kiedy Apple i Gugiel zaczęły fikać federalnym. Problemem był timing do obstawiania. Teraz sie klaruje sprawa, więc rynek zacznie robić zakłady.
   Wydaje mi się (wzorem poprzednich kryzysów), że po spadkach na SP500, Nasdaq pójdzie troszkę do góry. Potem wielkie bujanie i równie wielki zjazd na wszystkich FANG, który pogrąży Nasdaq.
   A ponieważ - o czym zresztą SiP tu wspominał - DB ma fatalny portfel i olbrzymi udział w powiązaniach bankowych - to jeszcze banki się dołożą. Wyczuwam blokady rachunków i rolowanie kosztem depozytów (vide Cypr) przynajmniej w EU.
   Alladyn

   Usuń
  2. Triggerem na Nasdaq może być Tesla która jest bankrutem i w tym roku bedzie prosić o ochronę przed wierzycielami. Spółka duża,znana, bedzie głośno. Takich spółek na nasdaq, które specializują się w przepalaniu kasy jak np. Netflix jest pewnie sporo. Kiedy muzyka przestanie grać, a wszystkie drzwi będą zamknięte,zrobi się nerwowo.

   Jarek BZ

   Usuń
 3. China's Oil Contract to Rival WTI and Brent Starts Trading
  First-ever yuan crude futures trade at 427 yuan a barrel
  Trafigura and Glencore among foreign participants in debut
  https://www.bloomberg.com/news/articles/2018-03-26/china-s-first-ever-yuan-oil-futures-begin-trading-in-shanghai

  OdpowiedzUsuń
 4. A jak już jestem przy FB i wyciaganiu danych na wielką skalę to mała opowieść z dzisiaj z terenu Polski:
  w sprawach prywatnych korzystam z osobnego (prywatnego) komputera w firmie, który nie używa firmowego IP lecz łączy sie z moim 'domowym' operatorem i poprzez niego wychodzi na świat, ...ostatnio (kilka dni) zacząłem go tez używać do przeglądania danych inwestycyjnych/foreksowych itp. Czyli - podkreślam - łaczę się s siecią przez stałe IP mojego lokalnego providera. To malutka firemka.
  Do tego IP nie są globalnie podwiązane żadne moje dane. Niemniej pod adresem domowym moja zona ma zarejestrowaną firmę; te dane są w KRS i nigdzie indziej.
  Powiązanie IP z moim domowym adresem ma jedynie mój malutki operator oraz krajowy operator(wymóg ustawowy). Tylko te dwie strony znają relację IP-adres.
  Aby więc połączyć IP mojego komputera z adresem (a później telefonem) żony należy: kupić/ukraść dane od mojego providera lub z systemu krajowego, sparować je z KRS (adres żony) i wyguglać jej numer telefonu. To kawał pracy.
  i tu clue: Od kilku dni do żony wydzwania jeden gnój (trader foreksowy) oferując namolnie dobrze wycelowane pod moje zainteresowania usługi finansowe.

  Sprawa na pograniczu CBŚ/ABW - mój lokalny provider nie sprzedał bowiem danych, więc raczej pochodzą z systemu krajowego (pilnie strzeżonego).
  Alladyn

  OdpowiedzUsuń
 5. Na Węgrzech wyprano miliardy euro za pomocą funduszy UE. Amerykanie mają świadka, który zaczął sypać
  https://businessinsider.com.pl/finanse/fundusze/pranie-brudnych-pieniedzy-na-wegrzech-amerykanski-swiadek/7z1r4zg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak; przypomniałem sobie jak finansowano Klewki oraz partię Tuska. ...te dolary przywożone metodą halava w kartonowych pudłach przez amerykańską agenturę na dyplomatycznych papierach. Jak Francja postępowała i postępuje w Afryce...
   A zaraz potem przypomniałem sobie jak Watykan postępował podobnie za Solidarności...
   A zaraz potem jak to tysiące esesmanów pomagał wywozić do Argentyny, w kontekście tego jak to dzielnie ratował Żydów z holokaustu (temat modny w PL ostatnimi dniami).

   ...bardzo stronniczy artykuł. Niestety businessinsider szmaci się coraz ordynarniejszą propagandą. Powoli brakuje wiarygodnych źródeł danych.
   Alladyn

   Usuń
  2. Insider nie ma nic do rzeczy bo pierwsze zdanie mówi
   "Węgierski dziennik "Magyar Nemzet" opisuje proceder prania na Węgrzech brudnych pieniędzy za pomocą funduszy UE. "

   Usuń
  3. Insider ma dużo do rzeczy, bo powolanie się na madziarski dziennik to jedno, a dobór słów i logiki wypowiedzi (wewnątrz treści artykułu) to drugie.
   To nie jest tłumaczenie 1:1
   Alladyn

   Usuń
 6. @ Alladyn
  To proste. Kupiłeś w net ubezpieczenie lub cokolwiek, podałeś maila, zapłaciłeś, w tym kuriera (tu nr telefonu potrzebny) i już cię mają ....
  Wszyscy sprzedają dane nawet mali operatorzy.
  Tzw. "Ochrona danych" to bujda.

  LJ3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, ochrona danych to fikcja a szczególnie poza USA. EU wprowadza GDPR od maja 2018 co bardzo wpłynie na biznes.

   Usuń
  2. @LJ3
   to nie jest proste. Przeczytaj ze zrozumieniem mój wpis i nie twierdź, że ja kupiłem, podałem maila... Jak krowie na rowie napisałem, jak używam komputera i gdzie sa moje dane. Nie dostali tych danych z allegro ceneo itp, bo oni nie posiadaja tej wiedzy o mnie (sparowania IP=adres domu/telefon).
   Alladyn
   PS
   operatora znam, a że ochrona danych to bujda to oczywistość.

   Usuń
 7. Dembik z Saxo pisze:
  - W innych częściach świata prognozy gospodarcze nie są o wiele lepsze. Niewiele wskazuje na to, że reforma podatkowa prezydenta Trumpa istotnie przedłuży cykl koniunkturalny. Ponadto PKB za I kwartał raczej nie będzie wysoki: dobra trwałe i sprzedaż detaliczna od początku tego roku spadają i nie widać, by reforma podatkowa wpłynęła na ożywienie w zakresie wydatków kapitałowych - pisze ekonomista.
  Zdaniem Dembika jedyną nadzieją jest cud w postaci wyjątkowej produktywności, jednak, jak stwierdza, "obiektywnie jest to mało prawdopodobne".

  A teraz jak sie to powinno było przeczytać, by zrozumieć istotę sprawy: Stany/FED doskonale wiedziały, że żadnego ożywienia nie będzie, ale musiały znaleźć sposób (nie tyle rząd, co korporacje), by na czas wojny sprowadzić maksimum swego kapitału do kraju. Ale trzeba to było zrobić bez ponoszenia strat, wiec lobbing wymusił poluzowanie podatkowe. Tym sposobem - bez wzbudzania sensacji i poczucia strachu w społeczeństwie (też m.narodowym) - sprowadza się kasę do macierzy.
  Ożywienia nie będzie, bo nie taki jest cel. Cel to mieć kasę blisko siebie, gdy dojdzie do konfliktu.
  I tyle. To tak naprawdę jest ruch przygotowawczy do wojny.
  Alladyn

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cześć Alladyn
   saxo
   1. SAXO to zawsze pesymista i zawsze koniec świata. Chociaż akurat w kwestii pkb usa mają racje. Publikuj lub czytaj sobie czasami optymistów

   wojna
   2. Nie przesadzajmy bo to mi przypomina typowe historie kowalskiego co we wszystkim widzi spiski. Najpierw odpowiedz sobie na pytanie GDZIE były pieniadze oraz w CZYM tj jakich aktywach by widzieć jakieś spiski
   Pieniadze były w luxemburgu, rajach podatkowych, szwajcarii, irlandii itd. Nawet jak bedzie wojna (z kim? Chinami?) to im się nic nie stanie.
   Druga sprawa to w czym są pieniadze? 80% środkó 80% korproacji które wykorzystają tax cut są w papierach korporacyjnych. Są całe masy artykułów jak apple stał się bankiem bo kupował papiery korporacji. Wiele sie mowi o tym ze rosnacy libor i okolice to skutek tax cut tj zabierania kasy apple i iinnych tuzów z rynku.

   Inaczej - ani kraj, ani forma nie ma wpływu w warunkach wojny. Ta kasa juz była w dolarze stad jak widac (inny wniosek) tax cut nie wpłynie na kurs dolara (było założenie że tax cut zwiększy notowania bo kasa była np. w jenie czy euro i bedzie zamieniona na dolara.

   Usuń
  2. @SiP
   Czytam dużo optymistów też (ale oni niewiele wnoszą obecnie do zrozumienia spraw; raczej zaklinają fakty), nie zarzucaj mi wybiórczości, bo to nadużycie. BTW - optymiści mieli swoje ostatnie dziesięciolecie i wg mnie juz się im wypsztykało.
   @wojna
   ja nie napisałem NIC o spiskach :-) Zaprezentowałem mechanizm w jaki marionetkowy wódz (bo od zawsze prezydent USA w zamian za wyborcze wsparcie musi zrealizować obietnice dane tym, którzy w niego zainwestowali) zmuszony jest wypełnić narzucony mu plan. Oczywiście można patrzeć sobie na to innym okiem. Np wierzyć w demokrację, sprawiedliwość amerykańskiej polityki, walkę z terroryzmem i takie tam.
   Sam piszesz, pieniądze były w rajach. Więc mogły sobie tam dalej być na zerowych stawkach. Ale z jakiegoś powodu juz nie są. Tym powodem jest stawianie barier.
   btw2 80% środków 80% korporacji nie przesądza o rozkladzie maksimum paretowskiego. Tak naprawdę decyduje te pozostałe 20%, które trzyma 80% całości kapitału.
   Z kim wojna? Nie wiem; podalem jedynie pewną logike przygotowań do niej. My tu w PL mamy jak za piecem, ale są kraje, gdzie nie trzeba nikomu tłumaczyć slowa wojna - ona juz tam jest.
   Alladyn

   Usuń
 8. The market’s darlings just suffered their worst day in at least three years
  Many of the big names in the industry had their own reasons for bad days: Twitter being targeted by short sellers, Facebook’s ongoing privacy scandal and Nvidia Corp.’s suspension of driving vehicle testing, for starters. Not to mention growing doubts over Tesla Inc.’s new models and a second probe into a car crash.

  https://www.bloomberg.com/amp/news/articles/2018-03-27/fang-darlings-bleed-as-index-posts-biggest-loss-on-record

  OdpowiedzUsuń
 9. koniec dźwigni 1:100 na FX i CFD w UE komunistycznym

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ESMA Rolls-Out Draconian CFD Leverage Restrictions, Kills Binary
   The supranational European authority mandates 30:1 leverage only for major currency pairs
   https://www.financemagnates.com/forex/brokers/breaking-esma-rolls-draconian-cfd-leverage-restrictions-kills-binary/

   Usuń
  2. clue
   The leverage restrictions for retail clients will be introduced in several tiers. CFDs on major FX pairs will be traded with 30:1, indices, non-major currency pairs and gold will be traded at 20:1, while other commodities and non-major indices will be provided with a 10:1 gearing. Brokers will be able to offer individual equities at a 5:1 leverage and cryptocurrencies at 2:1.

   As expected brokers will also need to provide negative balance protection and close out margin positions whenever the account reaches 50 percent of the minimum required margin. Bonuses and any form of incentives are also prohibited, while brokers also need to develop a standardized risk warning which displays what percentage of clients loses money.

   Usuń

 10. Warning Sign: Tech Stocks Are Dominating Global Markets Like Never Before
  As of March 12, Facebook, Amazon, Apple, Microsoft Corp. and Alphabet had accounted for 45% of the S&P 500’s year-to-date gains indicating how tech became key to index moves.

  https://www.wsj.com/articles/warning-sign-tech-stocks-are-dominating-global-markets-like-never-before-1522231729

  OdpowiedzUsuń


Komentując anonimowo - podpisz się. Łatwiej prowadzi się dyskusję.
SiP